نمناک سبک زندگیروابط عاطفی تفاوت های اساسی زنان و مردان
زنان و مردان ، عملکرد زنان و مردان
در این بخش از سایت نمناک مطالبی در مورد تفاوت های اساسی میان زنان و مردان را برای شما ارائه کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

زنان و مردان تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند

یکی از شگفتی های آفرینش، وجود تفاوت ها بین زنان و مردان است. تفاوتهای بسیار زیاد و جالبی در عملکرد زنان و مردان وجود دارد. آشنایی با این تفاوتها به شما کمک می کند خود و جنس مقابل خودتان را بهتر و بیشتر بشناسید و زندگی خود را دانسته تر شکل دهید.در این مطلب درباره تفاوت های اساسی بین زنان و مردان صحبت می کنیم.

زنان و مردان چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند

یک درک رایج ، به ویژه در سال های ١٩٨٠ وجود داشت که پسرها و دخترها از نظر شناختی مثل هم متولد می شوند و این روش تربیت والدین و جامعه است که آنها را متفاوت کرده است.
بعدها پژوهش های دیگری این باور را زیر سؤال برد. اکثر روان شناسان امروزی بر این نکته توافق دارند که برخی تفاوت های موجود در مغز زن و مرد ذاتی است، دیان هامپرن پروفسور در دانشگاهی در کالیفرنیا که ٢٥ سال در مورد اختلاف های شناختی جنسی مطالعه کرده دراین باره می گوید:"ما باید پسرها و دخترها رابه طور متفاوت اجتماعی کنیم، اما زیست شناسی هم در آن سهم دارد و درباره میزان سهم آن در حال حاضر بحث های داغی وجود دارد.

تاکنون تفاوت ها تایید شده است
برخی از تفاوت های جنسیتی که در اذهان عمومی وجود دارد، دارای پشتیبانی بیشتری از بقیه است. یکی از آن ها که به وفور در فرهنگ ها یافت می شود، یکسان بودن طول عمر در هر دو جنس  است، ولی تضمینی وجود ندارد که زیربنای زیست شناسی قوی نیز داشته باشد.

زنان و مردان

درباره تفاوت های اساسی زنان و مردان بیشتر بدانید

در تمام گروه های سنیو از تمام ملیت ها، مردها به مهارت های تخصصی و متنوع و بیشتری تمایل دارند. برای مثال مردها به چرخاندن موضوع در ذهنشان تسلط دارند. این تفاوتی فاحش است که در این ٣٥ سال اخیر نیز معتبر شناخته شده و در مورد کودکان سه ماهه ثبت شده است. به طور مشابه و متوسط، مردها در همه فرهنگ ها در جهت یابی زوایا و راه های اصلی بهتر عمل می کنند.
هامپرن در ادامه گفت:"از طرف دیگر زن ها به روان صحبت کردن تمایل دارند و حافظه بهتری برای نگهداری اشیا دارند، برای همین آن ها بهتر به یاد می آورند که دقیقا جای اشیا کجاست. انواع دیگری از مردها و زن ها احتمالا از نشانه ها، بیشتراز راهنمای اصلی جهت ها برای جهت یابی استفاده می کنند، اما این مشخصات در هر دو یافت می شود. اشاره به این موضوع که داشتن مهارت های مختلف به این معنی نیست که مردها و زنها سطوح مختلفی از هوش دارند و باید تاکید کرد که جنس باهوش تر وجود ندارد.
در کل با آزمایش های متنوعی که انجام شده به نظر می رسد مردانی که کارها را ضعیف تر انجام دادند در انتهای منحنی قرار گرفتند، یعنی تعداد آنها از مردانی که کارشان را خیلی خوب انجام دادند کم تر است.

تفاوت از نگاهی دیگر
گزارش هایی که قبلا دیده ایم نشان می دهد پسرها تمایل بیشتری در بهتر انجام دادن ریاضی دارند، در حالی که دخترها اغلب در خواندن و نوشتن بهتر هستند، در حقیقت درجه اختلاف به وابستگی زمینه دارد. در مدرسه دخترها تمایل دارند در انجام همه کارها بهتر عمل کنند. ازطرف دیگر پسرها تمایل دارند در انجام بهتر امتحان هایی که خارج از برنامه درسی آنهاست تمرکز کنند.
آیا این یافته ها به این معنی است که مدرسه علیه پسرها و امتحان های استاندارد بر علیه دخترها پایه ریزی شده است. هیچکدام از این سوال ها در رده روانشناسی، سیستم آموزشی و محافل والدینی امروز پاسخ داده نشده است. در این بین جامعه نقش بزرگی بازی می کند، اما همیشه نتایجی را که انتظار داریم دریافت نمی کنیم.
در بیشتر جوامع رعایت جنسیتی، مزیت مرد در ریاضی تقریبا ناپدید می شود، اما تفاوت های دیگر رشد می کند. زمانیکه هر دو جنس به طور متوسط از تشویق بیشتر و امکان دسترسی برابر به آموزش برخوردار باشند، دخترها حتی در خواندن بهتر از پسرها ظاهر می شوند، اما پسرها بیشتر در انجام وظایف بصری-فضایی از دخترها پیشی می گیرند.

اقتصاد

اقتصاد امری بسیار مهم تلقی می شود. فقیر بودن برای هیچکس در توسعه شناختی خوب نیست، نقطه ضعف ممکن است در ملت های فقیر متناوب باشد، این در کشورهای پیشرفته هم حقیقت دارد. افزایش تعداد زنان نسبت به مردان در دانشگاه ها، به مراتب مردها را از نظر موقعیت اجتماعی و اقتصادی به رتبه پایین تری هدایت می کند.

 
زنان و مردان

با تفاوت های اساسی زنان و مردان آشنا شوید

از دست دادن استعداد
پس اگر هیچکدام از جنسیت ها با هوش تر از دیگری نیست چرا توسط مردم، ما طبقه بندی می شویم؟ به عنوان مثال چرا ٩٠ درصد مدیران اجرایی مرد و بیشتر از ٩٠ درصد منشی ها زن هستند.بیشتر شغل های مراقبتی توسط زنان انجام می شود که تمامی سنین زنان آن شغل را دوست دارند، که جزء مشاغل مزد بگیر به حساب می آید و وقت کمتری می گیرد. مسئله جالب این است که بیشتر زنان جوان ممکن است شغل مهندسی را کمک کننده به حساب نیاورند.
به عنوان یک جامعه، ما نه تنها فقط زنان با استعداد را از دست می دهیم، بلکه مردان با استعداد را در جبهه خانگی هم از دست می دهیم. مردان می توانند مراقبان بسیار خوبی باشند و مطالعات متعدد نشان داده که نقش پدر را به خوبی برای فرزندان ایفا کردن برای یک مرد بسیار مهم است.
هامپرن در انتها گفت:"ما نمی توانیم برابری در کار داشته باشیم، اگر در خانه برابری نداشته باشیم."

نگاه مردان به مسائل کلی تر است

مردها معمولاً وارد جزئیات و نکات ظریف نمی شوند، در حالی که زن ها به عمق مسائل و اجزاء ریز در ارتباطات و دیگر موارد، توجه زیادی دارند. معمولا این خصوصیات زن و مرد، موجب می شود زن تصور کند مرد در باره بسیاری از مسائل بی دقت و بدون توجه است و مرد نیز همسرش را فردی حساس و ریزبین بداند که همیشه ذهن خود را برای موارد و مسائل پیش پا افتاده و کم اهمیت، درگیر و مشغول می کند.

تفاوت های اساسی زنان و مردان

تفاوت های اساسی زنان و مردان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از خانومانه _ تبیان / ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف