نمناک سرگرمیگوناگون بازداشت دو نوجوان به اتهام کشتن نیم میلیون زنبور عسل!
زنبور ، دو نوجوان
دو پسربچه در ایالت آیوای آمریکا متهم به قتل نیم میلیون زنبور عسل شده اند،هنوز مشخص نیست انگیزه این دو نوجوان از انجام چنین کار احمقانه ای چه بوده است.

کشتن نیم میلیون زنبور عسل توسط دو نوجوان

اقدام احمقانه دو پسر نوجوان منجر شدن 50 کندو از کندوهای زنبور عسل نابود شود،براساس گزارش ساینس الرت، این زنبور ها که بدون حضور دو پسر نیز در معرض تهدید سرمای شدید زمستان آیوا قرار داشتند، به دلیل تخریب کندوهایشان توسط دو متهم از بین رفتند.

دو پسر نوجوان در کل 50 کندو را نابود کردند و تمامی نیم میلیون زنبور عسل درون آنها با قرار گرفتن در معرض سرمای شدید هوا منجمد شده و از بین رفتند. اکنون پلیس شهر سیوکس دو پسر را به خاطر جرم عجیب و غریب و بی معنی که انجام داده اند متهم کرده است.

این دو پسر نوجوان 12 و 13 ساله هفته گذشته به خاطر خرابکاری فاجعه باری که انجام داده بودند و به شکایت مالکان کندوها دستگیر شدند. هنوز مشخص نیست انگیزه این دو نوجوان از انجام چنین کار احمقانه ای چه بوده است، زیرا به نظر تنها قصد آنها خرابکاری بوده و حتی چیزی را به سرقت نبرده اند.

خرابکاری این دو نوجوان علاوه بر مرگ نیم میلیون زنبور خسارتی 50 تا 60 هزار دلاری نیز به جا گذاشته است. دو نوجوان که به دلیل قوانین حریم خصوصی ایالت آیوا هویت آنها آشکار نشده است با سه اتهام تبهکاری درجه یک، دستبرد درجه سه و بزهکاری مواجهند. متهمان ممکن است درصورت اثبات اتهام، مجازاتی سنگین دریافت کنند:10 سال حبس و و 10 هزار دلار جریمه نقدی.

جرم این دو نوجوان از این رو بسیار فاجعه بار توصیف می شود که جمعیت زنبورهای عسل در جهان بدون وجود چنین جرایمی نیز رو به کاهش شدید گذاشته است و مقصر اصلی این مرگ و میر بالا نیز استفاده بیش از اندازه از آفت کشی به نام نئونیکوتینوییدز است.

بازداشت دو نوجوان به اتهام کشتن نیم میلیون زنبور عسل!

برگرفته از همشهری آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف