نمناک اخبارجامعه زندانی کردن یک شهروند به خاطر فرستادن صلوات!
صلوات ، صلوات فرستادن
نیروهای امنیتی حکومت جمهوری آذربایجان یک شهروند را به خاطر فرستادن صلوات دستگیر و به 60 روز حبس محکوم کرده است.
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395

60 روز زندان مجازات فرستادن صلوات در جمهوری آذربایجان

حکومت جمهوری آذربایجان در ادامه سیاست های ضد اسلامی، فرستادن صلوات را هم برنمی تابد به طوری که نیروهای امنیتی آن، یک شهروند را به خاطر این کار دستگیر و به 60 روز حبس محکوم کرده است.

در ادامه سیاست مقابله با احیای مظاهر اسلام در جمهوری آذربایجان، نیروی پلیس شهرستان «آقجه بدیع» این کشور در اقدامی عجیب، یکی از دینداران این شهر را «به جرم فرستادن صلوات» در مراسم دفن یکی از کشته های جنگ قره باغ بازداشت و به شصت روز زندان محکوم کرد.

زندان

به گزارش پایگاه اینترنتی «اسلام – آذری» نوفل حاجی اف، یکی از مومنان شهرستان «آقجه بدیع» پس از بازداشت به خاطر فرستادن صلوات در مراسم دفن شهید، به دادگاه این شهرستان برده شده و قاضی دادگاه نیز وی را به دو ماه بازداشت محکوم کرد. قاضی دادگاه این حکم را با استناد به «قانون جرایم انضباطی» جمهوری آذربایجان صادر کرد!

صلوات

همچنین پایگاه اینترنتی «فاکت خبر» جمهوری آذربایجان خبر داد در ادامه برخوردهای غیرقانونی با دختران دانش آموز و معلمان محجبه در مدارس این کشور، مدیر مدرسه شماره شش شهرستان «بیلقان» ، خانم گونل صادق اوا، یکی از معلم های این مدرسه را به خاطر حفظ حجاب ، از کار اخراج کرد.

گونل صادق اوا گفت با آنکه از سال 2011 به خاطر داشتن حجاب با مشکلی در مدرسه مواجه نشده بودم، اخیرا حسین عباسقلی اف، مدیر این مدرسه دستور داد بدون حجاب در مدرسه حاضر شوم و به علت خودداری از برداشتن حجاب، مرا از مدرسه اخراج کرد.

مدیر مدرسه شماره شش شهرستان بیلقان جمهوری آذربایجان این معلم محجبه را براساس ماده 70 قانون کار این کشور مبنی بر «انجام ندادن وظیفه شغلی و عمل نکردن به مقررات تعیین شده در قرارداد کاری» از مدرسه اخراج کرده است!

حسین عباسقلی اف، مدیر مدرسه نیز تایید کرد خانم گونل صادق اوا را به خاطر داشتن حجاب ، از شغل معلمی در این مدرسه اخراج کرده است.

زندانی کردن یک شهروند به خاطر فرستادن صلوات!

زندانی کردن یک شهروند به خاطر فرستادن صلوات!
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 15
برگرفته از تسنیم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف