نمناک اخبارسیاست حکم 5000 سال زندان برای سرباز سابق ارتش + عکس
زندان سرباز ، سرباز ارتش
5000 سال زندان حکمی بود که دادگاه کشور گواتمالا برای سرباز سابق ارتش کشورش تعیین کرد.
تاریخ انتشار : 1 آذر 1397

 حکم 5000 سال زندان برای سرباز سابق  

دادگاه کشور گوآتمالا با صدور رای نهایی در مورد یکی از سربازان سابق ارتش این کشور تمام دنیا را شوکه کرد چرا که عددی در این رای به چشم میخورد که به این سادگی قابل هضم نبود ؛ ماجرا و جزئیات این خبر را در این بخش خبری نمناک خواهید خواند. 

5 هزار و 160 سال زندان برای قتل 171 نفر

مردی به نام " سانتوس لوپز" که طبق گزارشات سرباز سابق ارتش کشور گوآتمالا بوده به جرم قتل و کشتار بیرحمانه اهالی یک روستا در جریان یک جنگ داخلی محکوم به حبس شد ؛ براساس جزئیات او عضو گارد معروف و ضد دولتی " کایبیل" بود که در جریان حضور در جنایات این گارد 171 نفر را به قتل رسانده است.

سرباز ارتش گواتمالا

این دادگاه به ازای هر قتل هر قربانی توسط این مرد 30 سال زندان تعیین کرده است که به این ترتیب و محاسبه قربانیان " سانتوس لوپز" 5.160 سال زندانی خواهد بود ؛ در حقیقت این میزان زندانی بودن تنها جنبه نمادین دارد چراکه او در سن کنونی اش چند دهه بیشتر عمر نخواهد داشت تا مجازات تعیین شده در حکم خود را به پایان برساند. 

دادستان گفت که سانتوس لوپز در قتل عام سالهای 1982 تقریبا تمام مردان، زنان و کودکان در روستای کشاورزی Dos Erres شرکت کرد Y جنایتی که از ذهن مردم این کشور سالهاست پاک نشده است. در واقع مستندات موجود نشان می دهد که این اولین باری نیست که چنین حکمی در این کشور صادر شده است چراکه 8 سال پیش در جزئیات خبری جنجالی منتشر شد که 5 نفر از سربازان پیشین ارتش گوآتمالا محاکمه و هرکدام به 6 هزار سال زندان محکوم شدند و این مرد 66 ساله با 5.160 سال زندانی عضو جدید پرونده های این چنینی است.

حکم سنگین زندان برای سرباز سابق ارتش گواتمالا

حکم 5000 سال زندان برای سرباز سابق ارتش + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش خبری نمناک/ن/م
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف