زنده ماندن پیرمرد در دریا
با 60 سال سن برای تمرین غواصی به دریا زده بود که ناگهان موج های شدید قایقش را شکسته و او را سرگردان کرد تا روزها وسط آب و موجودات دریایی شناور بماند.

زنده ماندن پیرمرد 60 ساله پس از 4 روز سرگردانی بدون آب و غذا روی آب دریا

" جان لو " مربی غواصی اهل سنگاپور بعد از واژگون شدن قایقش بدون هیچ آذوغه ای 3 شب و 4 روز روی آبهای چین سرگردان ماند و لحظات متفاوتی را در زندگی اش تجربه کرد ، و در مورد این دوران کاملا متفاوت زندگی اش حرفهایی زد که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند.

روز چهارم ماه می بود که او با هدف غواصی در آبهای جزیره ی " تایمون " واقع در دریای چین با قایقی به تنهایی دل به دریا زد که اواسط مسیرش موج های شدید او را از داخل قایق به دریا پرتاب کرد و پیش از آنکه او متوجه ماجرا و اتفاقات در حال رخداد شود قایق دچار آسیب شده و غرق شد و تمام چیزی که برای " جان " ماند یک کوله پشتی و حلقه ی شناور بود . در ابتدا احساس خطر نکرد چون تصور میکرد با شنا کردن می تواند به مبدا حرکت خود باز گردد غافل از اینکه هرچه تلاش میکرد از هدف خود دورتر میشد تا اینکه بالاخره حوالی ساعت 10 شب به این یقین رسید که در دریایی بی کران مسیر خود را گم کرده است.

4 روز و 3 شب با این وضعیت دشوار بدون هیچ آب و غذایی وسط دریایی که هیچ انتهایی برای او نداشت شناور بود اما این تنها بخش تجریه ی فرساینده ی او نبود چراکه طی این چند روز بی آب و غذایی مشکلات دیگری به سراغش آمد که با دیدن تصاویر او در این بخش از سرگرمی نمناک به خوبی متوجه خواهید شد.

پیرمرد 60 ساله

زنده ماندن پیرمرد 60 ساله بعد از چهار روز سرگردانی

پوستش کم کم درگیر آفتاب سوختگی شد و هرچقدر زمان میگذشت تحمل این آفتاب سوختگی برایش دشوارتر میشد ؛ از طرفی پوست سوخته ی او هربار به آب شور دریا میخورد شوزش وحشتناکی ایجاد می شد که زجر آور بود ، به گفته ی او با تماس آب حس می کردم دسته ای سوزن تیز در پوستم فرو میرود که سوزش دردناکی ایجاد می کند.

بعد از تجربه ی این حس نوبت به موجودات دریایی رسید ، موجداتی که ذره ذره سعی در خوردن گوشت بدن او داشتند و مدام به سراغش می امدند و با دهان کوچکشان او را به عنوان طعمه مورد حمله قرار می دادند ؛ " جان " نیز به دلیل بی حالی دیگر قادر به حرکت دادن بدنش و دور کردن آنها از خود نبود.

در تمام آن ساعات سخت هر زمان که او قصد داشت حلقه را رها کند و خود را به اعماق دریا بسپارد صدایی به او می گفت که صبر داشته باشد و به خاطر عشق به خانواده اش این دشواری را به امید نجات تحمل کند ، بالاخره در غروب روز چهارم فرشته ی نجات او فرا رسید ؛ کشتی که از آن منطقه در حال عبور بود متوجه تن بی جان او که روی آب شناور است شد و فورا او را نجات داد.

زنده ماندن پیرمرد

پیرمردی که 4 روز در وسط دریا بدون آب و غذا زنده ماند

"جان لو" فورا به بیمارستان منتقل شد و برای درمان فیزیکی و روانی تحت کنترل قرار گرفت. چنانچه در تصاویر مشاهده می کنید پوست او به دلیل آفتاب شدید روی آب دریا دچار سوختگی قابل توجهی شده است و نبود آب و غذا به مدت بیش از 90 ساعت او را از لحاظ جسمی بسیار ضعیف کرده است.

خوشبختانه بعد از سپری کردن دوره درمانی حالا او در وضعیت نرمال قرار دارد.

زنده ماندن پیرمردی 4 روز بدون آب و غذا وسط دریا

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
نظرات
وبگردی