نمناک سرگرمیدیدنی ها زندگی با دستگاه های اتومات از گذشته تا به امروز + تصاویر
دستگاه های اتومات ، دستگاه اتوماتیک
در این گزارش جالب به معرفی چند مورد دستگاه اتومات از خودپرداز ضد کنه تا دستگاه اتومات دعا خوان پرداخته ایم که با پیشرفت علم و صنعت جذابیت های خاصی را دارا هستند.
بازدید : 1,248 نفر

 زندگی با دستگاه های اتومات از گذشته تا به امروز

پشرفت علم و صنعت کاملا برای هر فردی ثابت شده است به طوری که دیگر زمان هرچه به جلو پیش می رود سرعت تکنولوژی نیز با آن روبه رشد است.از دهه های گذشته دستگاه های اتومات جای خود را هرچه بیشتر در زندگی روزمره انسان ها باز کرده اند. برخی اما بسرعت برچیده شدند و برخی مانند "عابربانک" فراگیر.
تصویر از خودپرداز ضد "کنه" تا پستچی خودکار (گزارش تصویری)

در این گزارش تصویری برخی از این موارد جالب را می توانید ببینید:

اتومات دعا خوان در برلین

نیازمندان به دعا می توانند داخل اتاقکی شده و محیط آن را با کشیدن پرده ای از بیرون جدا کنند. سپس با پرداخت هزینه به دعا گوش فرا دهند. دعاهای این دستگاه دربرگیرنده تقریبا همه ادیان است، به 65 زبان پخش می شوند و قابل انتخاب هستند.

دستگاه اتومات


اتومات مواد غذایی در لندن

این عکس حدود سال 1930 میلادی برداشته شده و عکاس آن ناشناس است. اتومات ها و اتوماتیزه شدن زندگی در شهرها نمادی از مدرنیزم بودند. دیدن این دستگاه ها در بسیاری فانتزی های زندگی بشریت در آینده را زنده می کردند. منتقدین به ازدست رفتن مشاغل و خالی شدن فروشگاه ها از فروشندگان اشاره می کردند و از خودبیگانگی و از دست رفتن انسانیت را حاصل اتوماتیزاسیون می دانستند.

دستگاه اتوماتیک


اتومات ذغال فروش

قیمت چهار بسته ذغال در سال 1964 در این اتومات یک مارک آلمان بوده است. در گذشته خریداران با مشکل "پول خرد" مناسب با قیمت کالای ارائه شده در اتومات ها روبرو بودند. حالا تقریبا تمامی اتومات ها بقیه پول را باز می گردانند و حتی امکان خرید با اسکناس نیز فراهم شده است.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات بلیط فروش

خرید بلیط قطارهای راه دور و نزدیک در ایستگاه های قطار آلمان به امری روزمره تبدیل شده است. پرداخت هزینه بلیط به این دستگاه ها، هم به صورت نقدی و هم از طریق کارت بانکی امکان پذیر است. دستگاه های خرید بلیط در ایستگاه های مترو از دیگر انواع این نوع اتومات ها هستند.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات شمع فروش

دستگاه فروش شمع که در گورستان نصب شده است. جالب اینکه طراحان دستگاه به فکر یک موضوع دیگر هم بوده اند و آن "کبریت" است. خریداران برای روشن کردن شمع بر سر قبر، همراه شمع کبریت هم دریافت می کنند.

فروش شمع


اتومات میوه فروش

اتومات یخچال دار برای فروش توت فرنگی تازه.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات پستچی

"آمدیم، نبودید! برای دریافت بسته پستی خود لطفا به آدرس ... مراجعه کنید". این متن روی کارتی است که پستچی های آلمانی برای افرادی که در منزل نبوده اند در صندوق پستی شان می اندازند. دستگاه های اتومات دریافت بسته پستی 24 ساعته در خدمت هستند.

دستگاه اتومات


اتومات سبزی فروش

خریداران در پاریس می توانند در هر موقع روز انواع و اقسام سبزی ها را از این اتومات خریداری کنند.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات گرویی

مصرف کنندگان در آلمان تقریبا برای تمامی بطری های نوشیدنی گرویی پرداخت می کنند. این گرویی پس از بازیافت بطری ها به مصرف کنندگان بازگردانده می شوند. بدین منظور اتومات هایی طراحی شده اند که بطری ها را تحویل گرفته و رسیدی به مصرف کننده می دهد که در صندوق سوپرمارکت ها بازپرداخت می شوند.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات ضد "کنه"

این اتومات برای دوست داران پیاده روی در جنگل های آلمان طراحی شده. خریداران می توانند از این اتومات داروی ضد کنه را خریداری و بر روی بدن بپاشند. در فصل تابستان، کنه بخصوص در جنگل های جنوب آلمان به معضلی جدی و خطرناک برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل می شود.

دستگاه های اتوماتیک


اتومات اسپاگتی

توماس بُودن، مهندس مخترح اتومات اسپاگتی پز و اسپاگتی فروش است. اسپاگتی در این اتومات ظرف 90 ثانیه پخته می شود و با چهار نوع سوس که قابل انتخاب هستند، در اختیار خریدار قرار می گیرد. این اتومات در سال 2004 جایزه نوآوری در هلند را کسب کرد و قیمت آن در آن زمان 10 هزار یورو بود.

اسپاگتی


اتومات پیتزافروش

در نمایشگاه اتومات ها که در شهر کلن آلمان در سال 2011 برگزار شد، این دستگاه اتومات پختن و فروش پیتزا متعلق به شرکت "پیتزوماتیک" به نمایش درآمد.

فروش اتوماتیک


اتومات شیرفروش

خریداران می توانند در هر موقع شبانه روز از این اتومات شیر تازه بخرند. خریداران بطری هایشان را همراه می آورند. بر روی دستگاه فروش شیر قید شده که این شیر پاستوریزه نشده و باید قبل از مصرف حتما جوشانده شود.

شیر


اتومات کتاب فروش

دستگاه اتومات کتاب فروش در ایستگاه قطار شهر زاگرب در کرواسی.

انواع دستگاه های اتوماتیک


اتومات های روزنامه فروش

اتومات های تمبرفروش، سیگارفروش، فروشنده نوشیدنی های گرم و سرد، انواع و اقسام شکلات و شیرینی و ده ها نوع دیگر کالا و خدمات. حالا دیگر ترس انسان ها از اتومات ها ریخته و حتی از دست اتومات های خراب عصبانی هم می شوند. برخی آن ها را دستکاری می کنند تا قدری پول گیرشان بیاید. حالا بعد از ده ها سال می توان گفت که آن ها نه تنها موقعیت های شغلی را نابود نکردند، بلکه به نوعی مکمل نیروی کار انسان شدند.

فروش کتاب

زندگی با دستگاه های اتومات از گذشته تا به امروز + تصاویر

زندگی با دستگاه های اتومات از گذشته تا به امروز + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف