نمناک سبک زندگیکودک تاثیرات محیط زندگی خشن بر نمرات کودکان
زندگی خشن ، محیط زندگی خشن
تحقیقات انجام شده نشان داده است که محیط زندگی خشن بر نمرات کودکان تاثیر می گذارد و باعث افت وضعیت درسی آنها می شود.

زندگی خشن بر نمرات کودکان تاثیر می گذارد

مطالعه جدیدی به فهم این قضیه کمک می کند که چرا کودکانی که در محله های پرخشونت زندگی می کنند، عملکرد خوبی در مدرسه ندارند. محققان امریکایی دریافتند که مشاهده جنایت خشن باعث تغییر الگوی خواب و افزایش هورمون استرس (کورتیزول) در کودکان می شود.
جنی هایسل، مؤلف راهبر این مطالعه، گفت:«هم خواب و هم کورتیزول با توانایی یادگرفتن و انجام وظایف آکادمیک در ارتباط هستند. مطالعه ما مسیری را کشف کرده که به واسطه آن جرائم خشن بر عملکرد آکادمیک تأثیر می گذارند.»
تحقیقات پیشین پیوندی را بین جنایات خشن و عملکرد افراد در هنگام امتحانات پیدا کرده بود اما مشخص نبود که چرا این قضیه اتفاق می افتد.

 

زندگی خشن

تاثیر محیط زندگی خشن بر نمرات کودکان

 محققان دریافتند که یک روز پس از مشاهده یک جنایت خشن، سطح کورتیزول در خون کودکان افزایش پیدا می کند. اِما آدام، از دیگر مؤلفان این مطالعه و استاد تکامل انسان، می گوید که نتایج تحقیقات پیام هایی برای قانون گذاران دارد.
آدام گفت:«این نتایج پیوندی را بین جرائم خشن و برخی ساز و کارهای تأثیر بر عملکرد ذهنی نشان می دهند. به علاوه ممکن است نشان دهند که چرا برخی جوانان کم درآمد در مناطق پرخطر کمتر از جوانان پردرآمد می خوابند.»

تاثیرات محیط زندگی خشن بر نمرات کودکان

تاثیرات محیط زندگی خشن بر نمرات کودکان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سلامانه/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف