نمناک سرگرمیآیا میدانید ربات ها از چه زمانی در کنار انسان ها زندگی خواهند کرد؟!
زندگی ربات ها ، ربات
دکتر پیرسون از انجمن کامپیوتر بریتانیا در طی سخنانی زمان زندگی ربات ها در کنار انسان ها را پیش بینی نمود!

ربات ها از چه زمانی در کنار انسان ها زندگی خواهند کرد؟!

همان گونه که مستحضر هستید، در دنیای نوین و مدرن امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر و بی نهایت در صنعت های مختلفی در سرتاسر جهان هستیم که علت اصلی پیشرفت علم و تکنولوژی آسوده شدن زندگی انسان ها می باشد که می تواند در زندگی روزمره هر یک از ما به میزان شگفت انگیزی تاثیرگذار باشد.

از مهم ترین صنعت هایی که روزانه در حال گسترش می باشند می توان به اتومبیلف اسمارت فون ها و دنیای ربات ها اشاره نمود که اینک شاهد رشد و پیشرفت آن هستیم. اما دنیای رباتیک سال های طولانی است که در حال توسعه می باشد و امروزه شاهد برخی ربات های ساخته شده توسط مهندسان حرفه ای هستیم که شباهت بسیار زیادی به انسان ها دارند!

زندگی ربات ها در کنار ما انسان ها

اگر بخواهیم ربات ها را به چند قسمت تقسیم کنیم، می توانیم آنها را به 2 قسمت تقسیم کرد که دسته اول ربات هایی می باشند که برای شرایط سخت و نجات جان انسان های گیر افتاده در آوار و... طراحی و ساخته شده اند و دسته دوم متعلق به ربات هایی می باشد که در آینده ای نه چندان دور در کنار ما با چهره ای متفاوت و منحصر بفرد حضور خواهند داشت!

این بسیار جالب و شگفت انگیز است که در چند سال اینده ما دیگر در خانه استراحت می کنیم و قبل از اینکه استراحت کنیم، لیست مایحتاجی که باید از فروشگاه مواد غذایی را خریداری نماییم را تکمیل می کنیم و به ربات هوشمند خود می دهیم تا از فروشگاه تهیه نماید و به خانه باز گردد!! و یا حتی بر روی مبل در حال تماشای تلویزیون باشید و ربات هوشمند شما در حال کشیدن جارو برقی و تمیز کردن خانه باشد!!

آینده روشن و بی نظیر ربات ها 

اما با وجود معرفی برخی ربات ها در دنیای امروزه، پیش بینی می شود این ربات ها از چه زمانی در کنار ما زندگی نمایند؟!!

دکتر پیرسون یکی از اعضای انجمن کامپیوتر بریتانیا، در نگاهی به آینده ربات ها اعلام نمود که این ربات ها از سال 2050 میلادی در خانه هر یک از ما وجود خواهند داشت که برای اتفاق افتادن چنین چیزی نیاز به 30 سال صبر می باشد.

با این وجود می توان این گونه پیش بینی نمود که آینده ای روشن و خارق العاده در انتظار ما انسان ها می باشد که بدون هرگونه سختی می توانیم به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم.

ربات ها از چه زمانی در کنار انسان ها زندگی خواهند کرد؟!

منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف