نمناک اخبارسیاست زندگی شخصی سردار “قاسم سلیمانی” از زبان برادش
قاسم سلیمانی ، زندگی خصوصی قاسم سلیمانی
سهراب قاسمی برادر سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در گفت و گویی به بیان ابعاد مختلف زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی پرداخت. در ادامه از اخلاقیات تا دختران و پسران “قاسم سلیمانی” را از زبان برادرش می خوانید.
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394

زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی

این روزها تصاویر ژنرال ایرانی ما در صفحات مختلف شبکه های مجازی دست به دست می چرخد اما آنچه که برای ما افتخارآفرین شده پیام ها و نظرات کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا است که در بیشتر این پیام ها، ژنرال های منطقه را جنگجویان پوشالی معرفی کرده اند و درباره قاسم سلیمانی گفته اند که او مرد بیادعای صحنه های نبرد است، کسی که بهجای ژست های هالیوودی و حرافی، پای خاکریزها ایستاده و بهصورت واقعی مرد میدان های سخت است و یک قهرمان واقعی.

حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی در لباس رزمزندگی خصوصی این ژنرال ایرانی قطعاً برای خیلی از مردم به ویژه جوان های ایرانی جالب توجه است، به همین جهت خبرگزاری فارس در گفت وگویی که با سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان های استان تهران و برادر سردار سلیمانی انجام داده و وارد جزئیات زندگی شخصی این سردار جهانی شده است.

سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان های استان تهران می گوید سردار سلیمانی تنها متعلق به خانواده ما نیست، حاج قاسم در خانواده ما متولدشده اما متعلق به خانواده ما نیست بلکه متعلق به کشور و مردم شیعه است.

اتفاقاً چندی پیش استاندار سابق کرمان ملاقاتی با پدر بنده داشته و به ایشان گفته بود می دانید پسرتان چقدر مشهور است و استکبار چقدر از او می ترسد؟ پدرم گفته بود من از شما متعجبم که چنین حرفی می زنید، استاندار پرسیده بود چرا؟ پدرم گفته بود پسر من یک سرباز ولایت است آنها از اسلام می ترسند نه از پسر من، حاج قاسم تنها یک نشانه از کشور اسلامی و شیعه است.

خانواده سلیمانی را پنج خواهر و برادر تشکیل می دهند، بزرگ ترین فرزند این خانواده یک خواهر 60 ساله است، حاج قاسم فرزند وسط و سهراب سلیمانی هم برادر کوچک خانواده است.

سلیمانی به روزهای ورود حاج قاسم به سپاه اشاره می کند و می گوید پدرم کار کشاورزی می کرد و ما به نوعی عشایر محسوب می شویم البته من و حاج قاسم از استان کرمان کوچ کردیم.

من از سال 76 زنجان بودم و سپس به کرمان رفتم و دوباره به تهران آمدم، حاج قاسم هم بعدازاینکه از لشکر ثارالله تودیع شدند به دستور حضرت آقا مسئولیت نیروی قدس را پذیرفتند،. من تقریباً از کلاس پنجم پیش حاج قاسم بزرگ شدم و زمانی که ایشان در سازمان آب کارمی کرد من و دو پسرخاله دیگرم چهارنفری در یک اتاق اجاره ای زندگی می کردیم و من درس می خواندم.

وی در ادامه می گوید:آن زمان حاج قاسم در سازمان آب در بخش اداری کار می کرد و بعد به موضوع روابط عمومی پرداخت اما آدم ورزشکاری بود، حاج قاسم در کاراته دارای دان است و آن زمان هم در یک باشگاه پرورش اندام کار می کرد و جزء مربیان پرورش اندام بود.

ایشان ابتدا بهعنوان پاسدار افتخاری وارد سپاه شدند، حاج قاسم یکی از گردانندگان اصلی راه پیمایی ها و اعتصابات کرمان در زمان انقلاب بود و زمانی که سپاه اعلام کرد نیرو می خواهد وی فوراً از سازمان آب بهعنوان پاسدار افتخاری به سپاه رفتند.

 

حاج قاسم سلیمانی

لبخند حاج قاسم سلمانیپس از گذراندن دوره هایی در یک عملیات بهعنوان کرخه نور در اطراف حمیدیه اهواز بهعنوان معاون یک گردان از کرمان اعزام شد و من هم که آن موقع دوم دبیرستان بودم به همراه حاج قاسم در این عملیات حاضر شدم، البته در آن عملیات ابتدا آقای مهاجری مدیرکل سابق زندان استان های کرمان فرمانده گردان بود، کسی که باعث شد من به سمت سازمان زندان ها و قوه قضاییه سوق پیدا کنم اما وقتی ایشان زخمی شد فرماندهی نیروها را حاج قاسم بر عهده گرفت.

سلیمانی در خصوص علت خروج خود از سپاه گفت:من آن زمان سوم دبیرستان بودم اما بهصورت افتخاری با سپاه همکاری می کردم، به لحاظ سن و سال کم خیلی تابع ضوابط و مقررات نبودم و همین حاج قاسم را عصبانی می کرد.

فاصله سنی من با حاج قاسم تقریباً7 سال است، حاج قاسم خیلی دوست داشت من منضبط باشم چون برادر فرمانده بودم و دیگران از من الگو می گرفتند اما چون سنم طوری بود که دوست نداشتم در چارچوب ضابطه ها قرار بگیرم و درنهایت به خاطر بی نظمی هایی که داشتم ایشان مرا دعوا کرد و من هم که آدم لجبازی بودم ازآنجا بیرون آمدم، بعد آن پاسدار وظیفه شدم اما در اکثر عملیات ها همراه حاج قاسم بودم و در انتهای جنگ هم «پیک فرماندهی» خودش بودم چون پدرم گفته بود اگر شهید می شوید باهم شهید شوید.

سلیمانی در خصوص روحیات سردار سلیمانی می گوید:حاج قاسم خیلی وقت نمی کند به خانواده برسد اما بسیار آدم عاطفی است و حتی تا زمانی که نسبت به مسائل زندگی من اطمینان پیدا نکرد مرا رها نکرد، مدام من را کنترل می کرد چون من در سازمان زندان ها کار می کردم و با زندانیان در ارتباط بودم حتی اگر یک موتور می خریدم تا اطمینان پیدا نمی کرد که چگونه آن را تهیهکردهام راحت نمی شد، شاید بهنوعی تمام زندگی اطرافیان ما را زیر نظر داشت تا خدای ناکرده به راه کج و آلوده کشیده نشویم.

برادر این ژنرال ایرانی می گوید که حاج قاسم مسئولیت های زیادی داشت و حتی بعد از جنگ به منطقه شرق کشور آمد و ناامنی هایی را که در آن منطقه بود رفع کرد، الآن هم علی رغم اینکه در نیروی قدس است و بهسختی به زندگی خود می رسد اما توجه اش به اطرافیان کم نشده و به همین جهت هم به لطف خدا خانواده ما حاشیه ای ندارد.

سلیمانی در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه پسر شهردار تهران داماد حاج قاسم سلیمانی است، گفت:به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد، یکی از دخترهای حاج قاسم ازدواج کرده اما نه با پسر شهردار تهران! شایعه زیاد است، مثلاًیک مدتی می گفتند که عماد داماد خانواده ما است درحالی کهاین طور نبود، ارتباط عاطفی برقرار بود اما اینکه نسبت سببی یا نسبی داشته باشیم، این گونه نبوده است.

من با حاج قاسم هم باجناق هستم و هم پسر حاج قاسم با دختر من ازدواج کرده که یک ماه پیش هم خدا نوه دوقلوی مشترکی نصیب ما کرد، حاج قاسم دو دختر و پسر دیگر هم دارد که مشغول تحصیل هستند.

جهاد بسیار آدم عاطفی، مهربان و باغیرتی بود و حتی در ایام فوت مادرم تقریباً جهاد در بسیاری از مواقع همراه حاج قاسم بود، برادرم بهشدت با محافظ مخالف است و شاید الآن دغدغه فرمانده سپاه هم بیشتر روی حفاظت از ایشان باشد.

 

حاج قاسم سلیمانی

ماشین حاج قاسم سلمانی

عماد از ما که برادر حاج قاسم هستیم بیشتر از او محافظت می کرد و در فضاهای عمومی پشت حاج قاسم می ایستاد که اگر خدای ناکرده تیری شلیک می شود به او اصابت کند نه به حاج قاسم، جهاد هم نسبت به برادرم تعصب داشت.

سلیمانی با اشاره به علاقه ویژه حاج قاسم به فرزندان شهدا، می گوید:آن قدر حاج قاسم به بچه های شهدا عشق می ورزد که گاهی بچه های خودش حسودی شان می شود، میزان رابطه ایشان با بچه های شهدا خیلی نزدیک است و برای حاج قاسم فرقی ندارد که فرزند شهید مربوط به کدام جناح است.

پسر حاج قاسم که داماد من می شود کار دولتی نمی کند، کار آزاد دارد اما تاجر هم نیست و کارش فروش محصولات کشاورزی در داخل است.

وی معتقد است که روابط خانوادگی و عاطفی در خانواده سلیمانی شدید است، سلیمانی می گوید:حاج قاسم خیلی آدم عاطفی است و تاکسی از نزدیک ایشان را نبیند باورش نمی شود چگونه شخصیتی دارد، ایشان فردی جدی اما بسیار مهربان و عاطفی است.

قاسم سلیمانی ، زندگی شخصی سردار حاج قاسم سلیمانی

زندگی شخصی سردار “قاسم سلیمانی” از زبان برادش
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 127
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 116 11
نظر کاربران
mehdi

mehdi

بخداوندي خدا، من اونقد به سردار دليرمان حاج قاسم،ارادت دارم وقتي نامش مياد اشك از چشمانم ميريزد،خدا سايه ايشان را از سر ما و اين كشور عزيز كم نكند،ايا ميتونم زيارتشون كنم دستشونو ببوسم؟؟؟

پاسخ دادن 35 10
ناشناس

ناشناس

من غیر از پدرم و حاج قاسم هیچ مردی رو قبول ندارم . و ارادت خاصی نسبت به ایشان دارم، امیدوارم سایش همیشه بالاسر خانواده و هم وطنان باشه. انرژی مثبتی از شما میگیریم ، جناب آقای سلیمانی

پاسخ دادن 24 12
ت

ت

اره,در ایام فاطمیه,چهار خورشید در کرمان

پاسخ دادن 8 0
عادل

عادل

حاج قاسم در یک کلمه امنیت

پاسخ دادن 23 3
اسماعیل

اسماعیل

ب خدا خیلی دوست دارم حاج قاسم الگوی من و تموم جوونای ایرانی هستی ، خدا سایت رو سر کشور های شیعه نگه داره

پاسخ دادن 16 4
اسماعيل

اسماعيل

حاج قاسم سليماني مرد ايراني انشالله موفق باشي چشم حسودات كور بشه دوست داري خيلي مردي فداي اون مادر پدري كه همچين شير مردي رو تربيت كردن يا حق

پاسخ دادن 7 2
زینب

زینب

من شما را دوست دارم از یکسالگی پدرم فوت شد ولی دوست داشتم و دارم اگه بابام بود مثل شما می بود عاشقتم سردار خیلی باحالی دمت گرم

پاسخ دادن 4 2
گشتاسب

گشتاسب

به آبروی فاطمه زهرا که همیشه سالم و سلامت باشی تا جونامون درس بگیرن از چنین مرد با قیرتی

پاسخ دادن 12 1
یاس

یاس

فقط میگم با اقام حسین مشهوربشی امنیت مامدیون شماست....یاحق

پاسخ دادن 10 0
محمد جواد

محمد جواد

حاج قاسم سلیمانی افتخار اسلام و شیعیان

پاسخ دادن 8 2
ساناز

ساناز

سلام،خدا تمام زیبائی ها رو تو وجود حاج قاسم قرار داده من خیییییییلی دوسشون دارم مطمئنم خدا هم دوسشون داره و همنشين امام حسین (ع ) خواهند شد خدا یارو یاورشون باشه.

پاسخ دادن 5 0
محمدی

محمدی

حضورتان باعث قوت قلب ما جووناست.گاهی دلمان عجیب هوای شهدا می کند حضورشما از دلتنگیمان می کاهد.

پاسخ دادن 4 0
ناشناس

ناشناس

واقعااسطوره ای سردار

پاسخ دادن 4 2
الهام

الهام

خدا حفظشون کنه

پاسخ دادن 4 1
...

...

سردار بی ادعای ایران .کسی که کابوس شبای خیلی از دشمنای اسلامه.ما کجا و شما کجا .امیدوارم به تمام اهداف خیر خواهانتون برسید و باسیدالشهداو یارانشون مهشور بشید.

پاسخ دادن 4 2
سعید

سعید

فقط میتونم بگم سردار با تمام وجودم دوست دارم کاش لیاقت نوکری شمارو داشتم که حتی بتونم کفش های بچه های سپاه قدس و مدافع حرم رو واکس بزنم اما افسوس لیاقت اینم ندارم

پاسخ دادن 6 1
علی

علی

بی شک ایشان از 313 یار امام زمان (عج) هستند. خداوند متعال سردار عزیز و دلاور مرد جبهه و جنگ و کابوس دشمنان ایران واسلام را برای ما حفظ فرماید. برای سلامتی ایشان و سایر سرداران و یادگاران و ذخیره های جبهه و جنگ صلوات.

پاسخ دادن 2 2
س

س

سردار سلیمانی عزیز❤جاودانه ای وجاودان خواهی ماند ازدور دستانت رامیبوسم و امیدوارم پنج تن آل عبا نگهدارو پشتیبان وجود عزیزو محترم شما باشند❤

پاسخ دادن 5 2
جعفری

جعفری

سلام سردار بی ادعای جهان اسلام هیچ کس و هیچ چیز در دنیا به اندازه نام بلند آوازه شما وسپاه با عظمت قدس برای ما غرور آفرین وشعف آور نیست نامتان همیشه بر بلندای تاریخ جهان اسلام و بر پیشانی ایران سر افراز پر آوازه وپر غرور باد دوستتان داریم سرباز ولايت

پاسخ دادن 5 2
m.j.shamsi

m.j.shamsi

سلام.من یه پسر 16 ساله ام.از وقتی که اسم شما رو شنیدم و فهمیدم مایلید از جان و زندگیه شیرینی که خدا نصیب هر شخصی کرده بگذرید،تا ما نوجوونا و جوونا و حتی همه ی افراد سرزمین ایران زندگیه راحت و امنی داشته باشیم،تازه فهمیدم که انسان واقعی چه کسیه و چه ارزش والایی داره.دمتون گرم سردار.وااااقعا دمتون گرم.ایشالله ماهم بتونیم از شما الگو بگیریم.در پناه حق سربلند و جاویدان باشید

پاسخ دادن 6 2
همشهری سردار(رابری)

همشهری سردار(رابری)

من همشهری سردارم خیلی ادم شریفیه تو روستاشونم رفتم واقعا سادگی تو خانواده شون موج میزنه نمونه بارز ی ادم خدایی.....

پاسخ دادن 3 0
مهدی ه  سامانی

مهدی ه سامانی

درود بر شرف ومردانگیت حاجی افتخار می کنم به ایرانی بودم چون سرداری چون تو هموطن من است ایکاش یکبار از نزدیکت دستت را به خاطر همه رشا دتهایت می بوسیدم خدا حافظت باشد مرد

پاسخ دادن 4 0
جواد سالمی

جواد سالمی

۲رود بر حاج قاسم سلیمانی ...حاج قاسم فردی است که از ته دل برای این مملکت زحمت کشید .و از فاطمه زهرا میخوام که همیشه صحیح و سالم باشد.جواد سالمی هستم از اهواز فرزند جانباز ۷۵ درصد

پاسخ دادن 2 0
محمد .غ

محمد .غ

سردار خدا یارت. عنرت دراز. وجودتان سلامت و عزت و اقتدارتان پایدار. دست علی یهمراهت

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف