نمناک سرگرمیآیا میدانید وزن همه مورچه های جهان چقدر است؟
مورچه ها ، وزن مورچه
آیا میدانید وزن مورچه های زمین از وزن همه انسان ها بیشتر است ؟!با ما همراه باشید تا حقایقی جالب و شگفت آور از مورچه ها بخوانید.
بازدید : 3,100 نفر

وزن مورچه های زمین از وزن همه انسان ها بیشتر است!

مورچه ها موجودات حیرت آوری هستند. آنها از هر ویژگی ای که به فکرمان برسد برخوردارند. برای مثال، ما می دانیم که مورچه ها بسیار قویند و قادرند باری به اندازه چند برابر وزن بدنشان را بلند کنند.

محققان می گویند اگر وزن تمام مورچه های موجود روی کره زمین را محاسبه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که وزن آنها از وزن همه انسان های ساکن کره خاکی بیشتر است.

مورچه ها


پروفسور «ادوارد ویلسون» از دانشگاه هاروارد آمریکا برای نخستین بار این تئوری را مطرح کرد و پس از آن «بِرت هالدابلر» با انجام بررسی های علمی و ثابت کردن این مسئله در مورد آن توضیح داد.

پروفسور ویلسون در این خصوص گفت:«بررسی های دقیق زیست شناسان نشان داده است در مجموع 10 هزار تریلیون مورچه روی کره زمین زندگی می کنند. میانگین وزن یک مورچه کارگر بین یک تا 5 گرم محاسبه می شود که این رقم بر اساس گونه ها مختلف مورچه ها تغییر می کند. با این توضیح اگر وزن همه مورچه های روی زمین را باهم محاسبه کنیم از وزن همه انسان های ساکن کره خاکی بیشتر خواهد شد».

پروفسور ویلسون و همکارانش تحقیقات خود را بر اساس این فرضیه پیش بردند که میانگین وزن هر انسان یک میلیون بار از میانگین وزن هر مورچه بیشتر است.
در سراسر جهان حدود 13 هزار گونه مورچه شناسایی شده اند که طول آنها از یک تا 30 میلیمتر محاسبه می شود و وزن آنها در بیشترین حالت ممکن به 30 میلی گرم می رسد.

 

وزن همه مورچه های جهان چقدر است؟

وزن همه مورچه های جهان چقدر است؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف