نمناک اخبارجامعه روایت جالب زن متهم به ربودن یوسف 3 ساله
زن ، زن آدمربا
زن متهم به ربودن یوسف 3 ساله پس از تحویل دادن این کودک به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفت،اما او به هیچ عنوان کودک ربایی را قبول نکرد و مدعی شد ماجرا چیز دیگری است.
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396
بازدید : 6,394 نفر

انگیزه زن متهم به ربودن کودک 3ساله آدم ربایی نبود

در پی گم شدن مرموز پسرک 3 ساله در پایتخت، هنگامی که مأموران پلیس در سراسر تهران جست و جوی شبانه روزی را برای یافتن کودک آغاز کرده بودند، پس از چند شبانه روز پردلهره، زن میانسالی یکشنبه شب این کودک را به مأموران کلانتری تهران نو تحویل داد.

 روز 27 تیر خانواده این کودک سه ساله که یوسف بهمن آبادی نام دارد در تماس با پلیس از گم شدن فرزندشان خبر دادند و بلافاصله تصاویر کودک گمشده در فضای مجازی و رسانه ها منتشر و از مردم کمک خواسته شد. 
در حالی که هیچ ردی از یوسف گمشده به دست نیامده بود، با گذشت یک هفته زن میانسالی این کودک را تحویل کلانتری 128 تهران نو داد. این زن مدعی شد یوسف را در خیابان پیدا کرده است، ولی مأموران پلیس که به اظهارات این زن ظنین شده بودند با دستور قضایی او را بازداشت کردند و تحویل اداره مبارزه با آدم ربایی پلیس آگاهی دادند.
 وی در جریان بازجویی با رد اتهام کودک ربایی، گفت:«روز 27 تیر یوسف را در خیابان تنها و سرگردان دیدم. برای اینکه به دست بچه دزدها نیفتد، او را به خانه ام بردم و در این مدت برای یافتن پدر و مادرش تلاش کردم اما وقتی به جایی نرسیدم او را به کلانتری بردم و تحویل مأموران دادم.»
 این زن صبح دیروز به دادسرای جنایی منتقل شد و از سوی بازپرس آرش سیفی تحت بازجویی قرار گرفت،اما او به هیچ عنوان کودک ربایی را قبول نکرد و مدعی شد برای اینکه بچه به دام شخص دیگری نیفتد او را با خود برده است. زن جوان از چند روز زندگی با یوسف گفت.
 
یوسف 3 ساله
 
خانواده یوسف را از قبل می شناختی؟
 نه، تا به حال نه یوسف را دیده بودم و نه خانواده اش را. 
 
پس چرا بچه را با خودت بردی؟
  پسرک در خیابان سرگردان بود، یکبار نزدیک بود ماشین به او بزند. یک بار هم مردی به سمتش رفت و با او صحبت کرد. به نظرم قصد بردن بچه را داشت که به طرفش رفتم و گفتم با بچه من چکار داری. او هم ترسید و رفت. سراغ بچه رفتم و اسم و آدرسش را پرسیدم، اما او حتی اسمش را هم نمی دانست. آدرس خانه شان را پرسیدم که سعی کرد مرا به سمت خانه شان ببرد. یکبار گفت خانه مان آن طرف خیابان است، اما به هیچ نتیجه ای نرسیدیم. چون دیدم بی پناه است و ممکن است گرفتار آدم رباها و بچه فروش ها بشود، او را با خودم به خانه بردم.
چرا او را به خانه ات بردی؟ جای دیگری را نمی شناختم و بچه خسته و گرسنه بود. به محض اینکه وارد خانه شدیم خوابش برد.خب چرا به پلیس خبر ندادی؟ همین بزرگ ترین اشتباهم بود. واقعاً نمی دانم چرا او را تحویل پلیس ندادم. 
 
می خواستی با بچه چه کار کنی؟ هیچی، گفتم چند روزی پیشم باشد تا خانواده اش پیدا شود.
چطور می خواستی خانواده اش را پیدا کنی؟ گفتم شاید بچه بتواند اطلاعاتی به من بدهد، اما فقط می گفت مامانم دهات است بابام با موتور رفته دهات. البته به خودم گفتم اگر پدر و مادرش پیدا نشدند حتماً او را تحویل پلیس می دهم.
  
در این مدت گریه یا غریبی نمی کرد؟
  اصلاً، حتی یک بار هم گریه نکرد. باورتان نمی شود وقتی او را تحویل دادم گریه کرد. بچه در این مدت آنقدر رابطه اش با من خوب بود که فکر می کردم پدر و مادرش از هم جدا شده اند و محبت مادری ندیده است. آخر چطور ممکن بود بچه در این سن و سال سراغ مادرش را نگیرد.
  
در مدتی که با هم بودید بیرون هم رفتید؟
 یک یا دو بار پارک رفتیم، باقی مواقع خانه بودیم.
 برای یوسف اسباب بازی یا سی دی کارتون نخریدی؟نه، فقط چون لباس هایش کثیف بود برایش چند دست لباس خریدم. رابطه مان خیلی خوب بود.
 تو و یوسف باهم تنها بودید؟ بله، مدت هاست که تنها زندگی می کنم و خانواده ام شهرستان هستند. خودم خرج زندگی ام را می دهم.
 زمانی که می رفتی سرکار بچه تنها بود؟در این مدت مرخصی گرفتم و تمام وقت پیش یوسف بودم. راستش را بخواهید دنبال خانواده اش بودم تا اینکه دوستم با من تماس گرفت و گفت خانواده یوسف دنبالش هستند و عکسش را در فضای مجازی منتشر کرده اند، من هم با آنها تماس گرفتم.
چه ساعتی زنگ زدی؟حدود ٧ عصر بود و یک ساعت بعد در محل قرارمان که نزدیکی های محل پیدا شدن بچه بود آنها را دیدم.
 ازدواج کرده ای؟بله اما ١٥ سال قبل به خاطر اختلاف از همسرم جدا شدم. یک وقت فکر نکنید چون دلم بچه می خواست او را برده ام. اگر ازدواج کنم می توانم بچه دار بشوم. فقط دلم برای بچه سوخت. گفتم من یوسف رو با خودم نبرم، ممکن است دیگران او را با خود ببرند و هزار بلا سرش بیاورند.
  
حرفهای پدر و مادر یوسف
 
مادر یوسف گفت:
  
«یوسفم تازه شش ماه پیش زبان باز کرده بود. خیلی از حرف هایش را فقط من و پدرش متوجه می شدیم. وقتی ناپدید شد، فکرم همه جا رفت؛ نکند معتادها او را دزدیده باشند، نکند بلایی سرش آمده باشد. آرام و قرار نداشتم. یک بار نیمه شب حالم بد شد و مرا به بیمارستان بردند. وقتی یوسف ناپدید شد، دوربین مغازه های سه چهار کوچه اطراف را بررسی کردیم اما سرنخی به دست نیامد. سه روز بعد، به فکرمان رسید دوربین های سمت مخالف خیابان را هم نگاه کنیم.
 
با بررسی آنها، زنی را دیدیم که دست یوسف را گرفته و او را با خود می برد. آنجا کمی خیالم راحت شد که پسرم را معتادها ندزدیده اند.» وی افزود:«تا این که یکشنبه شب، در مزار شهدای گمنام میدان امام حسین(ع)، چند خیابان دورتر از جایی که یوسفم گم شده بود، پای روضه حضرت رقیه(س) نشسته بودم و برای پیدا شدن کودک سه ساله ام دعا می کردم که تلفن همراهم زنگ خورد. دایی ام بود. تا حرفش تمام شد، ناخودآگاه جیغ کشیدم «بچه ام پیدا شده» زن ها همه به من نگاه می کردند. با جیغ و فریاد از جایم بلند شدم. نفهمیدم چطور کفش هایم را پوشیدم. با تمام توان می دویدم. چند بار زمین خوردم و دوباره بلند شدم. باورم نمی شد یوسف سه ساله ام پس از شش روز پیدا شده باشد.»
 
او درباره شرایط یوسف، یک روز پس از پیدا شدن نیز می گوید:«یوسف دیر زبان باز کرد و تازه از شش ماه پیش می توانست خوب حرف بزند. دیروز (یکشنبه) به خاطر جمعیت زیادی که به محل قرار آمده بودند، شوکه شده بود. حتی بغل من هم نیامد اما امروز (دوشنبه) حالش خوب است و بازیگوشی می کند. خدا را شکر آن زن رفتار خوبی داشته و آسیبی به بچه ام نزده است. حتی موقع تحویل، لباس نو تنش کرده بود.» یوسف درباره رفتار این زن هم به مادرش گفته است:«آن خانم برایم بستنی و لباس نو خرید.»
  
پدر یوسف هم ظهر دیروز به دادسرا رفته بود تا پرونده را پیگیری کند. او به جام جم می گوید:«اول صبح، پس از انجام کارهای ثبت نام مدرسه علی ـ برادر هفت ساله یوسف ـ به دادسرا رفتم. موفق نشدم متهم را ببینم اما او دیروز (یکشنبه) در کلانتری به من گفت، وقتی یوسف را در خیابان تنها دیده، برای این که بچه اذیت نشود، او را به خانه اش برده و نمی دانسته باید چه کار کند.» او با بیان این که متهم هنوز در بازداشت است، افزود:«هرچند این زن در این شش روز خیلی ما را اذیت کرد، طوری که حتی نمی توانستیم غذا بخوریم اما وقتی او را در کلانتری دیدم به این نتیجه رسیدم انگیزه کودک ربایی نداشته و بیشتر به خاطر مسائل روحی دست به این کار زده است. حال باید منتظر تحقیقات پلیسی و قضایی در این باره بود.»

 

روایت جالب زن متهم به ربودن یوسف 3 ساله

روایت جالب زن متهم به ربودن یوسف 3 ساله
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف