نمناک اخبارسیاست زن باردار سوئدی اسیر داعش
زن داعش ، داعش
طبق گزارشات روزنامه های سوئدی یک زن باردار اهل این کشور در چنگال داعش اسیر شده است. این زن 15 ساله که مدتی قبل به همراه یک پسر 19 ساله جذب داعش شده بود هم اکنون در زندان های این گروه به سر می برد.
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1394

زن جوان اهل کشور سوئد در شرایط بدی در زندان های گروه تروریستی داعش به سر می برد.

روزنامه های "اکسپرسین" و "بوراس تدینگ" سوئد نوشتند:زن جوان 15 ساله ای که هنوز هویتش اعلام نشده است، از منزل پدر خوانده خود در منطقه بوراس نزدیک شهر گوتنبرگ واقع در جنوب غربی سوئد در 31 مه ناپدید شد.

وی پس از مدتی به همراه یک پسر 19 ساله، از راه ترکیه وارد سوریه شد که به محض رسیدن به این کشور، گروه مرتبط با القاعده وی را جذب کردند.
 
گزارش های محلی حاکی است عناصر گروه تروریستی داعش این زن و همسرش را ابتدای ماه آگوست در حلب بازداشت کردند. وی بدون اطلاع والدینش، در شهر استکهلم با پسرک 19 ساله ازدواج کرد.
 
بنا بر گزارش های موجود، این زن جوان با گوشی همراهی که امانت گرفته، دوبار در دوره بازداشت خود با خانواده اش تماس گرفته و به والدینش گفته بود که منتظر تأیید ازدواج خود از سوی داعش است.
 
پدر این زن در گفت وگو با روزنامه بوراس تدینگ با اشاره به  حساس بودن وضعیت به نقل از دخترش گفت:شرعی یا غیر شرعی بودن این ازدواج  توسط گروه داعش تعیین خواهد شد و آنها وی را مجبور کرده بودند تا با این گروه بیعت کند.
 
این زن افزود:اگر داعش ازدواج آنان را تأیید کند، هر دو نفر به شهر الرقه  که دارای وضعیت نامناسب تری از شهر حلب است، منتقل خواهد شد و درغیر این صورت، با گروهی از زنان به منبج (واقع در شمال شرق حلب) منتقل خواهند گردید.
 
"گابریل ویرنچت" سخنگوی وزارت خارجه سوئد بدون ارائه توضیحات زیادی در این باره تنها گفت:به ما اطلاع دادند که زن جوان سوئدی در سوریه است و ما نیز با نزدیکان وی درتماس هستیم.
 
 
 

زن باردار سوئدی اسیر داعش

زن باردار سوئدی اسیر داعش
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 16
برگرفته از العالم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 5
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف