نمناک سرگرمیدیدنی ها زنی که با نیروی ذهنش همه چیز را جابجا می کرد!
نیروی ذهن ، هیپنوتیزم
یک زن ساده و معمولی روسی که ادعا می شود با نیروی ذهنش اجسام را جابه جا می کرد، رشته جدیدی در دنیای هیپنوتیزم ایجاد کره که تا امروز در انحصار خودش است.او توانست با ذهنش «فکرگرافی» کند.

تکان دادن اجسام با نیروی ذهن خارق العاده یک زن روسی

«نینا کالاگینا» یکی از عجیب ترین انسان هایی بود که دنیا تا به حال به خودش دیده است. این زن روس می توانست با نیروی ذهنش همه چیز را جابجا کرده و توپ، قوطی کبریت یا تخم مرغ را در محفظه های دور از دسترس جابجا کند. او که ادعا می شود با نیروی ذهنش این کار را انجام می داده، رشته جدیدی در دنیای هیپنوتیزم ایجاد کره که تا امروز در انحصار خودش است. نینا می توانست با ذهنش «فکرگرافی» کند.
تا به حال و در طول تاریخ افراد زیادی بوده اند که ادعا کرده اند قدرت های عجیب و غریبی دارند اما بسیاری از آنها فقط در این باره غلو کرده اند. مادام کالاگینا یکی از افرادی بود که درباره توانایی های عجیبش با کمتر کسی گفتگو می کرد اما توانسته بود یک کار عجیب انجام داده و نام خودش را در تاریخ طرفداران هیپنوتیزم جاودانه کند.
او که بود؟
مادام کالاگینا یک زن ساده و معمولی در روسیه بود که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد روزی به کارهای بسیار عجیبی دست بزند. او در سال 1926 میلادی در لنینگراد (سن پترزبورگ امروزی) به دنیا آمده و از 14 سالگی وارد ارتش سرخ مسکو شده بود. نینا عاشق کارش بود و تا زمانی که در جنگ جهانی دوم، هنگام خدمت زخمی نشده بود همچنان در ارتش کشورش خدمت می کرد. او در تمام این مدت هیچ کار خارق العاده یا عجیبی نکرده بود و یک زن معمولی به نظر می رسید.
این زن شگفت انگیز در تمام سال هایی که در ارتش بود حتی فرصت فکر کردن درباره مسائل معمولی زندگی اش را هم نداشت چه برسد به این که بخواهد به توانایی های عجیب و فوق عادی خود فکر کند.
از اواسط دهه 1960 میلادی بود که او فراغت بیشتری پیدا کرد، خانواده تشکیل داد و وقت کرد تا روی توانایی عجیب ذهنش کار کند. زن عجیب از این زمان تا سال 1990 میلادی یعنی زمانی که درگذشت، با توانایی جابجا کردن اجسام توسط ذهنش همه دنیا را سرگرم کرده بود.

نیروی ذهن

توانایی عجیب خانم کالاگینا

اولین روزی که فهمیدم فرق دارم

کاری که خانم کالاگینا انجام می داد، بسیار عجیب تر از آن بود که کسی بتواند به سادگی از کنار آن بگذرد. در زمانی که او زندگی می کرد وسایل ارتباطی گسترش پیدا کرده بودند و امکان تصویربرداری از کارهای او هم وجود داشت. بر همین اساس، روزنامه نگاران زیادی سراغ او آمده و از توانایی هایش گزارش تهیه کردند.
خودخانم کالاگینا درباره اولین روزهایی که متوجه توانایی عجیبش شد، به خبرنگاران گفته بود:«هر وقت عصبانی می شدم و اعصابم به هم می ریخت، وسایلی که اطرافم بودند، تکان می خوردند و به سمتی دیگر حرکت می کردند. اوایل بسیار از این موضوع تعجب می کردم ولی بعدا متوجه شدم که انگار این مسئله تقصیر خودم بوده است. پیش از هر کسی موضوع را با مادرم در میان گذاشتم. او دلداری ام داد و گفت اتفاقی که افتاده آن قدرها هم عجیب نیست چون خودش هم در زمانی می توانسته اشیا را با ذهنش تکان بدهد. او می گفت که به ارث رسیدن این توانایی از مادر به فرزند، آن قدرها هم مسئله عجیبی نیست. پس من نباید نگرانش باشم. من هم موضوع را به اطرافیانم گفتم و آرام آرام همه از این توانایی من باخبر شدند.»
خام کالاگینا می گفت که نمی تواند هر شیء را در هر وقتی که دلش خواست جابجا کند، پیش از انجام هر کاری هم باید چند دقیقه روی کارش تمرکز می کرد و خودش را هیپنوتیزم می کرد. او این کار را آن قدر ادامه می داد تا درد عمیقی را در ستون فقراتش حس می کرد، دیدش تار می شد و این یعنی او برای کار آماده شده بود.

دانشمندان، مهمان همیشگی خانم هیپنوتیزم گر

در دوران جنگ سرد بین شوروی و آمریکا ویدئوهای سیاه و سفید صامت زیادی از مادام کالاگینا منتشر شد که نشان می داد او در حال تکان دادن اجسام و توپ هایی است که بین دست هایش قرار گرفته است.
این فیلم ها باعث پخش شدن نظریه هایی در بین عموم مردم و به خصوص کشورهای دیگر شد. در دوران جنگ سرد که زمان درگیری بین غرب و شرق بود، این شایعه بین مردم پخش شده بود که هیئت 40 نفره ای از دانشمندان روس که دو نفرشان هم برنده نوبل بوده اند، با استفاده از این فیلم ها و آزمایش های مفصلی که روی بخش های مختلف بدن و ذهن خانم کالاگینا انجام داده اند در نظر داشته اند راز توانایی عجیب او را کشف کرده و برای اهداف مورد نظر خودشان علیه دشمن از آن بهره بگیرند.
یکی دیگر از این فیلم ها که در آن زمان بسیار مشهور شد و این روزها هم در فضای مجازی قابل دسترسی است. تخم مرغی را نشان می دهد که در یک تنگ بزرگ آب شناور است و خانم شگفت انگیز با نیروی ذهنش آن را می شکند اما این تمام ماجرا نبود. این طور که در فیلم نشان داده می شود او بعد از این توانست زرده و سفیده تخم مرغ را هم از یکدیگر جدا کرده و آنها را در دو سوی تنگ آب بگذارد.
در زمانی که این عملیات عجیب در حال جریان بود، حسگرهای مختلفی به بدن بانوی خارق العاده نصب شده بود که وضعیت بدن و علایم حیاتی او را ثبت می کرد. بنا بر داده هایی که از این حسگرها به دست آمد، در زمان شکستن تخم مرغ و جدا شدن زرده و سفیده آن، دمای بدن خانم کالاگینا و ضربان قلبش به طرز عجیبی رو به افزایش گذاشته بود. شدت امواج مغزی و موج الکترومغناطیس مغز او هم در همین زمان رو به افزایش گذاشته بود.

نیروی ذهن

 نیروی خارق العاده ذهن یک زن

قلبی که از حرکت ایستاد

نینا کالاگینا در طول عمرش کارهای عجیب زیادی انجام داده بود. از دورانی که او به ویژگی های حیرت آور بدنش پی برد، فیلم های زیادی به جا مانده اما حیرت آورترین نمایش او که همه را انگشت به دهان کرده بود، در دهه 1970 میلادی رخ داد. دانشمندان که حاضر نبودند چنین «سوژه» نابی را از دست بدهند، یک فرضیه جدید مطرح کردند:«آیا او می تواند با ذهنش روی اجزای زنده و متحرک موجودات مثل ارگان های زنده، سلول ها یا بافت های بدن تاثیر بگذارد یا نه؟»
این بار آزمایش بر سر «جان موجودات» در میان بود اما دانشمندان روس می خواستند به هر ترتیبی که شده، آزمایش خودشان را به سرانجام برسانند. آنها قلب یک قورباغه را در یک محفظه نمکی گذاشتند و با استفاده از دو الکترود کوچک، جریان برق ضعیفی را از این عضو بدن قورباغه عبور دادند. در این قلب، ضربان اندکی هم اعمال شده بود. دانشمندان می خواستند بدانند که آیا قدرت ذهن بانوی سن پترزبورگی می تواند روی عملکرد سلول های قلب تاثیر بگذارد یا نه؟
نتیجه ای که از این آزمایش به دست آمد حیرت انگیز بود. کسانی که در آن آزمایش شرکت داشتند گفتند که ضربان قلب قورباغه در میانه آزمایش به طرز شگفت آوری بالاتر رفته و بعد بلافاصله مقدار آن کمتر شده است. خانم کالاگینا بعد از مدتی توانسته بود کاری کند که قلب تپنده کاملا از کار افتاده و برای همیشه ساکت شود.
بعد از این نمایش حیرت انگیز، آزمایش دیگری هم با استفاده از قلب انسان انجام شد که البته نتیجه ای نداشت. این طور که «مادام کالاگینا» در مصاحبه هایش گفته بود «بعد از آزمایش قلب قورباغه، قلب انسانی را در اختیارم گذاشته و خواستند تا همان کار قلب قورباغه را روی قلب انسان انجام بدهم ولی نتیجه ای که به دست آمد، نشان داد که من نمی توانم تاثیری روی قلب انسان ها داشته باشم.» این آزمایش بیشتر از این که روی وضعیت بدن «آزمایش شونده» تاثیر بگذارد، وضع بدنی و روحی خودم خانم شگفت انگیز را به هم ریخت.

نیروی ذهن

 توانایی عجیب خانم کالاگینا 

آزمایش های اختصاصی و نتیجه های خاص

آزمایش های خانم نینا برای مدت زمان بسیار زیادی بحث های مفصلی در روسیه به راه انداخت و توجه دانشمندان هم به این موضوع جلب شد. دکتر «زدنک رج داک» یکی از دانشمندان اهل روسیه بود که در زمان جنگ سرد، در موسسه دفاعی پراگ خدمت می کرد. این موضوع خاص آن قدر فکر آقای دانشمند را به خودش مشغول کرده بود که می خواست هر طور شده راز این اتفاق را خودش به تنهایی کشف کند. به همین دلیل هم بارها از خانم کالاگینا دعوت کرد تا در آزمایش هایی که شخصا برنامه ریزی کرده بود شرکت کند.
او بعدتر نتیجه آزمایش هایش را در «چک پرادا» - یکی از مجلات علمی آن زمان – منتشر کرد. او در بخشی از مقاله اش ماجرا را این طور شرح داده است:«من در بعدازظهر روز 26 ژانویه 1968 میلادی با خانواده کالاگینا ملاقات کردم. آقای بالزاک، یکی از دوستان مطبوعاتی و دکتر سرگی، فیزیکدان برجسته و همسرشان که مهندس بودند هم همراه من آمده بودند. ما یک آزمایش فیزیکی برای خانم تدارک دیده بودیم. در آغاز کار ،آزمایش های فیزیکی که طرح ریزی کرده بودیم، هیچ نتیجه ای نداشت.»
او در ادامه می نویسد:«ما چند بار محل نشستن خانم را تغییر داده و شرایط را عوض کردیم اما چیزی عوض نشد تا این که من از ایشان خواستم دست های شان را بشویند. بعد از تمیز شدن دست ها و بازگشتش به محیط آزمایش، عقربه های قطب نما بیشتر از 10 مرتبه تغییر جهت دادند. بعد از این، نوبت به تکان خوردن خود قطب نما و جعبه همراهش رسید. وقتی دیدیم همه چیز مرتب است، یک قوطی کبریت را هم روی میز گذاشتیم و متوجه شدیم که آن هم تکان می خورد. البته قبل از آن، چوب کبریت های داخلی قوطی هم چندین بار از جای شان حرکت کردند.»
کارهای خانم کالاگینا آن قدر خارق العاده بود که دانشمندان زیادی همیشه اطراف او را گرفته بودند و هر کدام شان هم نکات جدیدی درباره او کشف می کردند. یکی از قابلیت های خاص بانوی عجیب روسیه را شخصی به نام دکتر «وی اف شوتز» بررسی و کشف کرد. او گفت که خانم کالاگینا می تواند با استفاده از نیروی ذهنش دو حرف A و O را روی کاغذ عکاسی چاپ کند. یک آزمایش که کمی بعد اتفاق افتاد هم نشان داد که او می تواند با استفاده از نیروی ذهنش تصویری که قبلا در جایی دیده یا تصویری که در ذهنش دارد را روی فیلم های حساس به تصویر بکشد. این آزمایش عجیب باعث شد تا نوع جدیدی از تصویربرداری در دنیای دانشمندان شکل بگیرد که نام آن را «فکرگرافی» (Thoughtography) گذاشته بودند. پدیده ای که تنها در انحصار این زن بود و تا امروز هیچ کس دیگری نتوانسته چنین کاری را انجام بدهد.

او دروغ می گفت؟

مدت کوتاهی بعد از این که خبر مربوط به توانایی های عجیب خانم «نینا» در جهان منتشر شد، سمت دیگر جبهه – دانشمندان کشورهای غربی و آمریکا – شروع به تخریب او و زیر سوال بردن توانایی هایش کردند. آنها می گفتند کارهایی که خانم خارق العاده انجام داده، فقط یکسری حقه شعبده بازی و مهارت بازی با دست بوده که ارتباطی با توانایی های عجیب انسان های خاص ندارد. عده دیگری هم این فرضیه را مطرح کردند که این فیلم ها صرفا یک پروژه برنامه ریزی شده توسط حکومت شوروی آن زمان بوده که می خواسته خودش را در برابر کشور رقیب، مطرح کند.

زنی که با نیروی ذهنش همه چیز را جابجا می کرد!

زنی که با نیروی ذهنش همه چیز را جابجا می کرد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از برترین ها-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف