نمناک اخبارسیاست روژدا ویلات زن کرد شجاع فرمانده جنگ با داعش + تصاویر
داعش ، فرمانده کردها
حملات وحشیگرانه گروه تروریستی داعش موجب شد تا روژدا ویلات زن شجاع کرد به عنوان فرمانده آماده دفاع از سوریه شود.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395
بازدید : 5,672 نفر

زن کرد ی که فرمانده جنگ با داعش شد

روژدا ویلات زن کردی است که به عنوان فرمانده آماده جنگ با داعش شد . حضور کردهای غیور در مبارزه علیه داعش بسیار چشمگیر است . داعش که در حال حاضر خود را دولت اسلامی نامیده است،گروهی تروریستی فعال است که در عراق و سوریه حضور فعال دارد و بخش های بزرگی از شمال سوریه و عراق را در تصرف خود دارد. این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از جداشده گان از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت های عراق و سوریه و دیگر گروه های شورشی مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده است.

"تام کوگان"، خبرنگار روزنامۀ "تایمز" دربیروت،  دربارۀ "روژدا ویلات"، زن کُردی که از 3 سال قبل علیه داعش می جنگد، از اندیشه های "بیسمارک" صدر اعظم آلمان در جنگ جهانی اول، "ناپلئون بناپارت" امپراطور فرانسه و "صلاح الدین ایوبی" فرماندۀ آزاد کنندۀ قدس تاثیر پذیرفته است.  

شمار جنگجویان کرد و عرب تحت فرماندهی این زن شجاع کرد، به 15 هزار نفر می رسد.

روژدا ویلات

روژدا ویلات فرمانده شجاع کوردهای عراق

 

 "روژدا"، که گفته است هدفش آزادسازی سوریه از تروریسم است، زنانی را فرماندهی می کند که تا پای جان می جنگند، مانند "ارین مارکین" که برای آنکه به دست تروریست های داعش نیفتده و بردۀ آنان نشود، خود را منفجر کرد.

یگان هایی از نیروهای کرد سوریه از چند سال قبل در حال جنگ با گروه تروریستی داعش هستند و تاکنون موفقیت های زیادی را در این نبرد کسب نموده اند.

 

 

زن شجاع

فرمانده زن شجاع کوردها

روژدا ویلات زن کرد شجاع فرمانده جنگ با داعش + تصاویر

روژدا ویلات زن کرد شجاع فرمانده جنگ با داعش + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 16
برگرفته از العالم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف