نمناک اخبارحوادث زورگیری از زنان پایتخت در آسانسور + عکس
پایتخت ، زورگیری
دو پسر شرور که با کمین در کنار آسانسور های مجتمع های مسکونی غرب پایتخت اقدام به زورگیری از مردم به ویژه خانم ها می کردند، توسط پلیس دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394
بازدید : 6,479 نفر

نخستین دقایق بامداد 18 فروردین ماه امسال مأموران کلانتری 118 ستارخان در حین گشت زنی در خیابان لطفعلی خان به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی مشکوک شدند که با توقف موتورسیکلت و انجام بررسی های اولیه مشخص شد پلاک نصب شده بر روی موتورسیکلت دارای سابقه سرقت است؛ در ادامه و در بازرسی دو سرنشین موتورسیکلت، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و همچنین دو قبضه سلاح سرد نیز کشف شد.

 
با انتقال دو سرنشین موتورسیکلت به کلانتری و انجام تحقیقات اولیه، آنها بلافاصله به مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه اعتراف و اعتراف کردند که هر دو دستگاه گوشی تلفن همراه را همان شب سرقت کرده اند.
 
شناسایی اولین شاکی پرونده
 
با اعتراف صریح متهمان مبنی بر مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه و انجام سرقت در همان شب، مأموان بلافاصله اقدام به شناسایی اولین شاکی پرونده کرده و پس از حضور خانم جوانی در کلانتری، هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفتند.
 
شاکی پس از حضور در کلانتری به ماموران گفت:ساعت 22:30 دقیقه شب حادثه پس از ورود به داخل مجتمعِ محل سکونت خود، بهمراه مادرم قصد سوار شدن به آسانسور را داشتم که ناگهان این دو نفر در مقابل درب آسانسور به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی حاوی وجه نقد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی من کرده و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل حادثه متواری شدند.
 
وی افزود:از همان ساعت انجام سرقت، مادر بنده به علت داشتن عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت اقدامات درمانی قرار دارد و بنده پس از تماس پلیس و اطلاع از دستگیری سارقین به کلانتری آمدم.
 
پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
اعتراف به دهها فقره زورگیری
 
با انتقال دو متهم بنام های «حسین» (متولد 1367) و «رضا» (متولد 1366) به پایگاه دوم پلیس آگاهی، «رضا» به عنوان مجرم سابقه دار که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف جعل، سرقت، درگیری با مأموران، تخریب اموال عمومی، سرقت اتومبیل و مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی شد.
 
سارقان شرور
 
هر دو متهم که چاره ای جز اعتراف نداشتند، صراحتا به دهها فقره زورگیری به شیوه مشابه (ورود به مجتمع های مسکونی و زورگیری از مالباختگان در زمان استفاده آنها از آسانسور) و همچنین کیف قاپی و سرقت تلفن همراه از رهگذران اعتراف کردند.
 
در ادامه و با بررسی پرونده سرقت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی در مناطق عمدتا شمال غرب تهران بویژه در مناطق گیشا، سعادت آباد، آریاشهر، پونک، باغ فیض، ستارخان شدند که در زمان استفاده از آسانسورِ مجتمع محل سکونت خود مورد تهدید با سلاح سرد و زورگیری قرار گرفته بودند.
 
سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به انجام سرقت به شیوه زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم آگاهی قرار گرفتند از کلیه شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری و یا تهدید قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

زورگیری از زنان پایتخت در آسانسور + عکس

زورگیری از زنان پایتخت در آسانسور + عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 28
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 24 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف