نمناک اخبارحوادث زورگیری بخاطر قسم خوردن به روح برادر!
زورگیری ، قسم خوردن
دو پسر عمو که در خیابان های منطقه شرق تهران اقدام به زورگیری و سرقت می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394
بازدید : 2,077 نفر

زورگیری به خاطر قسم خوردن

حامد ٢١ ساله تازه از شهرشان به تهران آمده بود که پسرعمویش با او تماس گرفت و گفت که مدتی است به دنبال پایه ای می گردد تا همراه او زورگیری و سرقت کند. احمد پیشنهاد پسرعمویش را قبول نکرد اما وقتی با قسم به روح برادرش مواجه شد تصمیم به همکاری با او گرفت. آن ها در نخستین قرارشان برای زورگیری به منطقه شرق تهران و خیابان گلبرگ می روند و از پسری جوان زورگیری می کنند.

حامد که مدت هاست اعتیاد به شیشه دارد، در اظهاراتش به بازپرس ویژه سرقت گفت:من ساکن یکی از شهرهای غربی کشور بودم که چند ماه پیش برای کار به تهران آمدم و در یک رستوران مشغول به کار شدم، چند وقت از کارم می گذشت که یک روز پسر عمویم با من تماس گرفت و به من گفت که زورگیری کنیم، ابتدا درخواستش را نپذیرفتم اما چون به روح برادرم قسم خورد، مجبور شدم درخواستش را بپذیرم. » با انتقال حامد به اداره آگاهی، وی پسرعمویش مهران را همدست خود در زورگیری معرفی کرد و چند روز بعد مهران نیز توسط ماموران دستگیر شد.
 
او در اظهاراتش به بازپرس ویژه سرقت گفت:«آن روز که دستگیر شدم چاقو به همراه داشتم اما از آن استفاده نکردم.» او گفت:آن روز بعد از زورگیری به تنهایی به یکی از مغازه هایی که در اطراف منطقه زورگیری ام بود، رفتم تا لباس بخرم. اما همان موقع پسری که از او زورگیری کرده بودم من را داخل مغازه دید و ماموران را صدا کرد تا من را دستگیر کنند. ماموران کلانتری ١4٧ گلبرگ در تاریخ دوم مهرماه هنگام گشت زنی در محدوده استحفاظی خود متوجه زورگیری این دو از مرد جوانی شدند. آن ها به محض دیدن صحنه زورگیری برای دستگیری زورگیر ها وارد عمل و موفق به دستگیری حامد شدند.
 
مهران تنها پنج روز بعد از اعتراف های حامد دستگیر شد. این دو روز شنبه در شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت حاضر شدند و به زورگیری هایشان اعتراف کردند. حامد درباره جزییات و نحوه زورگیری ها به بازپرس پرونده گفت:سوژه های موردنظر را در شرق تهران پیدا می کردیم و در یک فرصت مناسب در مکان های خلوت با استفاده از چاقو زورگیری می کردیم. پس از اعتراف دو متهم این پرونده به هفت مورد زورگیری و سرقت، آن ها به دستور علی وسیله ایزد موسی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت در اختیار اداره پلیس آگاهی قرار گرفتند.

زورگیری بخاطر قسم خوردن به روح برادر!

زورگیری بخاطر قسم خوردن به روح برادر!
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از خبرآنلاین - /م
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف