نمناک اخبارپزشکی و سلامت زولبیا و بامیه سرطان زاست
بهمن خدادادیان کارشناس بهداشت گفت: روغن سوخته حاوی مواد سرطان زاست که در زمان سرخ شدن زولبیا و بامیه در آن، این مواد وارد زولبیا و بامیه می شود.
تاریخ انتشار : 28 تیر 1392

'کارشناس بهداشت در منطقه کرمانشاه گفت:تیره بودن رنگ زولبیا و بامیه در اثر سرخ شدن آن در روغن سوخته می باشد و این روغن سوخته نیز حاوی مواد سرطان زاست که در زمان سرخ شدن زولبیا بامیه داخل آن، به زولبیا بامیه وارد می شود.
بهمن خدادادیان در ادامه افزود:رنگ روشن و نداشتن لکه های قهوه ای رنگ در زولبیا و بامیه را نشانه سلامت آن دانست و مسئول بهداشت در کرمانشاه اضافه کرد:در خصوص بامیه های قهوه ای رنگ نیز رنگ آنها باید قهوه ای روشن باشد.
خدادادیان هشدار داد:مردم به هیچ وجه زولبیا و بامیه خود را از دستفروشان و مکانهای موقت عرضه این محصولات غذایی خریداری نکنند و این مواد را از قنادی های معتبر تهیه کنند.
وی در پایان همچنین ضمن درخواست از مردم در خصوص خودداری از خرید یکباره حجم زیادی از زولبیا و بامیه گفت:ماندگاری بیش از حد این محصول در یخچال از کیفیت آن می کاهد بهتر است مردم زولبیا و بامیه را برای مصرف دو یا سه روز خود تهیه کنند.'

زولبیا و بامیه سرطان زاست

زولبیا و بامیه سرطان زاست
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از irinn.ir
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف