نمناک ورزشفوتبال مربیگری زیاد شعبو مهاجم پرسپولیس در نزدیکی داعش
زیاد شعبو ، مهاجم سوری پرسپولیس
زیاد شعبو مهاجم سابق پرسپولیس اهل سوریه است که الان در سوریه به سر میبرد و با وجود جنگ مربیگری میکند و تمرین آموزش فوتبال میدهد.
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1395

وضعیت زیاد شعبو در سوریه

زیاد شعبو در فصل 03-2002 با به ثمر رساندن 22 گل، به آقای گلی در لیگ برتر فوتبال سوریه دست یافت.

وی در فوتبال باشگاهی ایران، سابقهٔ حضور در تیمپرسپولیس تهران را نیز دارد.

زیاد شعبو، مهاجم نام آشنا سوری است که به مدت 18 سال در تیم ملی سوریه فعالیت کرد و در فصل 86-85 هم با تشخیص مصطفی دنیزلی، سرمربی وقت پرسپولیس به تهران آمد و در کنار پرسپولیسی ها نامی برای خود در فوتبال ایران به پا کرد.
شعبو، زندگی و فوتبالش را از لاذقیه شروع کرد، استانی در سوریه که از سال 2011 با شروع جنگ روی آرامش را به خود ندید.

جنگ لاذقیه را به ویرانه تبدیل کرده اما زیاد شعبو همچنان به مکانی که در آن متولد شده عشق می ورزد و با وجود جنگ و ویرانی حاضر به ترک آن نیست.

لاذقیه ناامن شده و در 5 سال اخیر بیش از 250 هزار نفر خانه و کاشانه شان را در این شهر از دست داده اند اما شعبو در همین شهر جنگ زده همچنان با امید به حیات خود ادامه می دهد.

 
زیاد شعبو

زیاد شعبو در سوریه

زیاد شعبو درباره شرایط زندگی اش در لاذقیه اظهار داشت:قبل از اینکه جنگ در سوریه شروع شود اینجا صلح بود و همه از زندگی در این کشور احساس خوشبختی می کردند اما حالا داعش همه شرایط را تغییر داده و حالا همه تحت هدف آنها قرار گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد:زمانی که 11 ساله بودم و به مدرسه می رفتم ما در مسابقات شرکت می کردیم و در یکی از همین مسابقات بود که سرمربی تیم هوتین مرا دید و پیشنهاد داد که به عضویت تیمش درآیم.

شعبو از همان دوران نوجوانی ملی پوش شد که با تیم ملی سوریه به کشورهای مختلف جهان سفر کند. از شرق آسیا گرفته تا آمریکای جنوبی و اروپا و در حین همین سفرها بارها برای تیم ملی سوریه هم گلزنی کرد.

او با انجام 75 بازی ملی موفق شد 23 گل به ثمر برساند و 5 سال هم به عنوان کاپیتان تیم ملی سوریه به میدان رفت. وی در سال 85 با عقد قراردادی رسمی به تیم پرسپولیس یکی از تیم های باشگاهی سرشناس در آسیا پیوست و در خط حمله برای این تیم ایرانی به میدان رفت.

زیاد شعبو

زیاد شعبو مهاجم سابق پرسپولیس

در سال 2011 با شروع جنگ وی از فعالیت در تیم ملی سوریه اعلام بازنشستگی کرد.

شعبو در این زمینه عنوان کرد:وقتی جنگ در سوریه شروع شد ما در آن روزها فکر می کردیم که خیلی زود این جنگ به پایان خواهد رسید. در آن شرایط من هم تیمی نداشتم و هر روز شاهد بمب گذاری و انفجارها در سطح کشور بودیم. کسی جرات نمی کرد از خانه اش بیرون بیاید و واقعا همه چیز برای شهروندان ما غم انگیز بود. خوشبختانه پس از گذشت زمان دولت، لاذقیه را از چنگ تروریست ها نجات داد.

شرایط زندگی زیاد شعبو در سوریه

شعبو ادامه داد:دراین شرایط زندگی کردن در سوریه و لاذقیه کار سختی است و همه چیز گران است اما خوشبختانه من از دوران بازیگری ام ذخیره مالی داشته ام و می توانم برای خانواده ام هزینه کنم. در سوریه وقتی شما یک ستاره هستید، همه می خواهند با شما سلام و علیک داشته باشند و با شما عکس بگیرند اما من با همین چیزها زندگی می کنم. بچه هایم را به زمین فوتبال می برم و به آنها فوتبال را آموزش می دهم. فرزندانم علاوه بر فوتبال به موسیقی هم علاقه دارند و من به آنها گیتار را هم آموزش می دهم.

آموزش فوتبال توسط زیاد شعبو 

هر دو روز یکبار جلسات آموزش تمرین فوتبال را در لاذقیه دارم. از زمانی که داعش به اینجا حمله کرده و هر از چند گاهی که با راکت زمین های فوتبال را بمباران می کند خانواده ها اجازه نمی دهند بچه هایشان به تمرین فوتبال بیایند و آموزش ببینند و لغو تمرین برای من جای تعجب ندارد، هرچند خودم به تمرین می روم.

وی ادامه داد:خیلی از بازیکنان به سوئد و آلمان مهاجرت کردند تا مثل پناهنده ها باشند.

شعبو امیدوار است که هرچه زودتر این جنگ خانمان سوز در سوریه به پایان برسد و مردم کشورش با آرامش و آزادی کامل به حیات خود در این سرزمین ادامه بدهند.

مربیگری زیاد شعبو مهاجم پرسپولیس در نزدیکی داعش

مربیگری زیاد شعبو مهاجم پرسپولیس در نزدیکی داعش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف