نمناک سبک زندگیکار و زندگی جاذبه های بی نظیر زیباترین صحراهای دنیا + تصاویر
زیباترین صحراهای دنیا ، معروف ترین بیابان های جهان
عادت و اخلاق بعضی از افراد در عمل مسافرت کردن به گونه ای است که تمایل دارند بیابان گردی را به دلیل شرایط خاص آن انتخاب کنند . در مقاله حاظر به معرفی چند مورد اززیباترین صحراهای دنیا میپردازیم .

آشنایی با معروفترین و  زیباترین صحراهای دنیا

بعضی از گردشگران، بیابان گردی را بدلیل آب وهوا ، پوشش گیاهی خاص خود و ناهمواری های چشم نوازش به همه ی جاذبه های گردشگری دیگر ترجیح می دهند و این مکان ها به مقصد اصلی آنها تبدیل گشته است. بیابان ها و صحراها قسمت پهناوری از کره ی زمین را به خود اختصاص داده اند که در اینجا به معروف ترین بیابان های جهان اشاره خواهیم کرد.
 
کره ی زمین صحراها و بیابان های زیادی دارد که تعدادی از آنها در زیبایی و شگفتی بی نظیرند. در ادامه دوازده صحرای معروف و زیبای جهان را معرفی میکنیم.

معروفترین صحراها

آشنایی با صحرا های زیبای جهان


1. ساهارا، آفریقای شمالی

یکی از معروفترین صحراهای دنیا این بیابان است و داستان ها و فیلمنامه های زیادی راجع به آن نوشته شده است. این صحرا سومین صحرای بزرگ دنیا و گرمترین آنهاست. خوب است بدانید قطب شمال و جنوب هم در گروه صحرا طبقه بندی میشوند. این صحرا 8٫6میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد.

معروف ترین بیابان های دنیا

ساهارا،سومین صحرای بزرگ دنیا و گرمترین آن ها


2. صحرای گوبی، چین و مغولستان

این بیابان که بین چین و مغولستان کشیده شده است جزئی از جاده ی تاریخی ابریشم بوده است. این صحرا برخلاف صحراهای دیگر، سرد است که هرازگاهی برف هم به خود میبیند.

معروف ترین بیابان ها

برخلاف صحرا های دیگر صحرای گوبی سرد است


 3. صحرای نامیب، نامیبیا

این صحرا قدیمی ترین صحرای دنیاست و حدود 45تا80میلیون سال سن دارد. این صحرا خانه ی حیات وحشی است که در دیگر نقاط زمین پیدا نمیشوند. حتی فیل هم در این صحرا زندگی میکند.

بهترین صحرا های دنیا

 صحرای نامیب قدیمی ترین صحرای دنیاست


4. سالاردیونی، بولیوی

این صحرا بزرگترین کویر نمک دنیاست که بسیار شگفت آور است. ده ها هزاران سال پیش این منطقه جزئی از یک دریاچه بوده که خشک شده و دو دریاچه ی کوچکتر و کویر نمک به جا گذاشته است. بیش از 10بیلیون تن نمک در این صحرا یافت میشود که با بازتاب نور خورشید مناظر عجیبی خلق میکند.

بیابان های جهان

 سالار دیونی بزرگترین کویر نمک دنیاست


5. آتاکاما، شیلی

این صحرا، خشک ترین مکان زمین است و فقط 0٫01 میلی متر باران سالانه دریافت میکند. بخاطر آسمان تمیز و دور بودن از آلودگی نوری این صحرا مکان مناسبی برای عکاسی از ستارگان است. برف ها و یخ های آب شده در ارتفاعات بالاتر این صحرا به شکل های عجیب و جالبی وجود دارند.

صحراهای جهان

صحرای آتاکاما خشک ترین مکان دنیا می باشد


 6. صحرای نقاشی شده، آریزونا، آمریکا

این صحرا نامش را از رنگهای قرمز، نارنجی، آبی وبنفشی که در سراسر آن دیده میشود، گرفته است. این رنگها توسط مواد معدنی در سنگها بوجود آمده اند. این صحرا پر از مسیرهای پیاده گردی زیباست.

بهترین صحراهای جهان

 آریزونا صحرای نقاشی شده 


7. صحرای قله ها، استرالیا

این صحرا نامش را از سنگ های مخروطی شکلش گرفته است که به زیبایی میان شن های زرد قد افراشته اند.

بهترین صحراهای جهان

 صحرای قله ها


8. صحرای موجاوه، نوادا، آمریکا

این صحرا که دو پارک ملی را هم دربرمیگیرد، گرمترین، خشک ترین و پایین ترین منطقه در آمریکای شمالی است. این مکان ظاهری فرازمینی دارد و قسمتهایی از نوادا، آریزونا و یوتاه را میپوشاند.

صحراهای زیبای جهان

 صحرای موجاوه گرم ترین وخشک ترین قسمت در آمریکی شمالی است


9. صحرای تاکلاماکان، آسیای مرکزی

این صحرای عجیب در سالهای جدید با برف پوشیده شده است و بسیار بزرگ است. دو شاخه از جاده ی ابریشم از این صحرا میگذشته و درسال 2008 این صحرا بزرگترین برف خود را تجربه کرده است.

صحراهای جهان

 بارش بزرگترین برف در سال 2008 درصحرای تاکلاماکان


10. صحرای تار، هند

این صحرا مرز هند و پاکستان است و تعداد زیادی گونه ی مارمولک و مار در آن خانه دارند. این صحرا مکان مناسبی برای سفر است.

بیابان های جهان

 صحرای تار مرز هند وپاکستان است


11. صحرای قطب جنوب

این صحرا در ذهن به عنوان بیابان نمیگنجد ولی خوب است بدانید سالانه کمتر از 20سانتی متر باران دریافت میکند. این صحرا هیچ ساکن دائمی ندارد. و افراد بخاطر تحقیق و به طور موقت در آن زندگی میکنند.

بیابان های جهان

 صحرای قطب جنوب هیچ ساکن دائمی ندارد


12. صحرای تابرناس، اسپانیا

در قاره ی اروپا تنها همین یک صحرا وجود دارد که سالانه کمتر از 25سانتی متر باران دریافت میکند. دمای آن بین -5 تا 48درجه متغیر است . این صحرا لوکیشن فیلمبرداری تعداد زیادی فیلم غرب وحشی بوده است.

 زیباترین صحراهای جهان

صحرای تابرناس

جاذبه های بی نظیر زیباترین صحراهای دنیا + تصاویر

جاذبه های بی نظیر زیباترین صحراهای دنیا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از هفته نامه تجارت فردا/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف