نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل چرا آیفون شرکت اپل به جای آمریکا در چین ساخته می شود؟
آیفون ، شرکت اپل
مطمئنا برای همه شما سوال است که چرا شرکت اپل آیفون را در آمریکا تولید نمیکند و دلیل ساخت آیفون در چین چیست؟

دلیل ساخت آیفون در چین و عدم ساخت آن در امریکا

این سوال برای بسیاری از کاربران و علاقه مندان این شرکت وجود دارد که چرا شرکتی مانند اپل با آن همه ثروت و قدرت، خط تولید خود را در زادگاه خویش برپا نمی کند و برچسب ساخت آمریکا را در پشت آن نمی چسباند؟

شاید بارها در پشت محصولات اپل جمله Designed by Apple in California, assembled in China را مشاهده کرده اید و با خود گفته اید چرا اپل محصولات خود را در آمریکا تولید نمی کند؟

این شرکت در سال 2013 مک پرو را با نشان واقعی Made in America تولید کرد و این کار را فقط به صورت نمادین انجام نداد بلکه بدین منظور 100 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

آیفون

ساخت آیفون توسط شرکت فاکس کان

دلیل ساخت آیفون در چین فقط به خاطر هزینه است؟

مهمترین محصول اپل یعنی آیفون همچنین در چین تولید می شود و یک تیم از متخصصان دانشگاه MIT یک بررسی انجام داده اند تا میزان دقیق هزینه لازم برای تولید این گوشی هوشمند در آمریکا را اندازه گیری کنند. بر همین اساس اعلام شده که هزینه تولید آیفون 6 اس پلاس به عنوان نمونه پایه 749 دلار خواهد بود. این هزینه در شرایطی محاسبه شده که خط تولید قطعات و نیز بخش مونتاژ کردن این قطعات و تولید محصول نهایی به آمریکا منتقل شود.

آیفون

هزینه تولید اپل در چین

  هزینه ساخت آیفون در آمریکا و چین

به طور خلاصه حتی اگر اپل ساخت بخش های مهم آیفون که در حال حاضر در چین، ژاپن و تایوان انجام می شود را به آمریکا منتقل کند، اما باز هم بیش از نیمی از تولیدکنندگان دیگر قطعات در آمریکا نخواهند بود. علاوه بر این، بر اساس محاسبات MIT، در صورت یافتن منابعی در آمریکا برای 73 عنصری که در ساخت یک آیفون بکار گرفته می شوند باعث می شود تا هزینه ساخت هر آیفون 100 دلار افزایش یابد.

 

آیفون

دلیل عدم ساخت آیفون در آمریکا

 

البته در آمریکا معادن بوکسیت یافت نمی شود، بنابراین اپل همچنان مجبور است به منظور تولید آیفون های آلومینیومی به چین متکی باشد، مگر اینکه بخواهد گوشی هوشمند خود را از ماده دیگری بسازد. بنا به نتایج محاسباتی که MIT اعلام کرده، حتی اگر اپل بابت هر آیفون 6 اس پلاسی که عمدتا در آمریکا تولید شده باشد، مبلغ 850 دلار را از مشتریان خود دریافت کند، با توجه به سیستم های اوتوماسیون امروزی، تعداد بسیار کمی شغل جدید را نیز ایجاد خواهد کرد. این مورد شاید تنها نکته مثبتی باشد که از انتقال خط تولید آیفون به آمریکا فراهم خواهد شد.

چرا آیفون شرکت اپل به جای آمریکا در چین ساخته می شود؟

چرا آیفون شرکت اپل به جای آمریکا در چین ساخته می شود؟
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از افکار نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف