نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی آموزش ساخت رنگساژ مو + نحوه استفاده
ساخت رنگساژ ، آموزش رنگساژ مو
روش ساخت رنگساژ مو و همینطور نحوه رنگساژ کردن مو را به شما میگوییم تا به راحتی در منزل موهایتان را رنگ کنید.

ساخت رنگساژ مو

رنگساژ مو زمانی لازم است که موهای رنگ کرده شما دیگر براق نیست و رنگ و حال روز اولش رو دیگر ندارد. با رنگساژ کردن میتوانید موهایتان را مجدد احیا و خوش رنگ کنید.

موها وقتی رنگ یا مش می شوند در ابتدا خیلی شفاف و زیبا هستند ولی بعد از مدتی زیبایی و شفافیت اولیه را از دست می دهند. در این زمان یک رنگساژ دوباره زیبایی را به موها بازمی گرداند.

ساخت رنگساژ

طریقه ساخت رنگساژ

همانطور که گفتیم رنگساژ کردن ترمیم دباره ی رنگ مو هست. با این تفاوت که اینبار دیگه قرار نیست رنگ و اکسیدان با هم قاطی بشه و یک ساعت روی سر بمونه. رنگساژ یه حالت ضعیف از رنگ مو هستش که بیشتر برای موهای مش یا دکلره شده استفاده می شود.

رنگساژ ترکیب ضعیفی دارد و همین ترکیب ضعیف باعث می شود کمتر به موها آسیب برسد. علاوه بر این مزیت ، این امکان را دارید که هر چند وقت یکبار رنگساژ متفاوتی رو روی پایه ی دکلره یا مش موهایتان بذارید و حسابی حس تنوع طلبی تان را ارضا کنید. در حالیکه با رنگ نمی شود یه همچین کاری را کرد و آسیبی که با رنگ و اکسیدان به موهاتون وارد میشه خیلی بیشتر است.

در واقع رنگساژ همان رنگی است که به وسیله مقدار مناسبی از آب ضعیف شده است، مدت مکث رنگساژ 10 دقیقه است ولی اگر رنگساژ در پنج دقیقه هم جواب داد، می توانیم مو را بشوییم. نحوه رنگساژ کردن روی کلاه مش یا به طور کلی بر مو مانند شامپو زدن است. برای رنگساژ کردن یک شماره تیره تر از پایه دکلره کار استفاده می شود. مثلا اگر پایه دکلره به 6 برسد، رنگساز پایه 5 استفاده می کنیم.

چگونه رنگساژ را بسازید؟
1 تا 15 سانت رنگ از تیوپ درآورید، یعنی 4/1درصد تیوپ از رنگ مورد نظرتان (بستگی به رنگ دلخواه و زمینه موها دارد) که البته معمولا با رنگ های بلوند از شماره 8 تا 10 رنگساژ زیبا می شود. حالا این رنگ را با 75 سی سی اکسیدان یک و به همان میزان هم آب ترکیب کنید و خوب به هم بزنید. این ترکیب باید از رنگ معمولی که درست می کنید خیلی رقیق تر باشد. بعد مواد را روی تمام موها پخش کنید و به آرامی شانه کنید.

حالا اگر برای مش می خواهید رنگساژ کنید زمان مکث یک دقیقه و اگر روی رنگ باشد، 15دقیقه زمان کافی است. در نهایت موها را آبکشی کنید تا ببینید که چقدر رنگ تان شفاف شده است.
اگر می خواهید موهای خود را به وسیله دکلره روشن کنید آن را حتما به آرایشگر خود بسپارید زیرا کار بسیار حساسی است. اگر خواستید موهای خود را با دکلره ترمیم ریشه کنید باید یک سانت باشد که با یک مرحله انجام شود.
اگر موهای خود را زیاد دکلره و رنگ می کنید حتما از ماسک موهای مناسب برای جلوگیری از خشک شدن آنها استفاده می کنید.
از واریاسیون ها برای تقویت تناژ رنگ با خنثی کردن سبزی، نارنجی و قرمزی مو می توان استفاده کرد که مقدار ترکیب آن 2 رنگ بسیار مهم است.

آموزش ساخت رنگساژ مو + نحوه استفاده

آموزش ساخت رنگساژ مو + نحوه استفاده
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 75
برگرفته از برترین ها - خانومی -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 67 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف