نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون خبر جدید از ساخت سریال ستایش 3
ستایش 3 ، سعید مطلبی
سعید مطلبی کارگردان سریال ستایش خبر های جدیدی از ساخت سریال ستایش 3 دارد و همینطور درباره انتقادهای سریال ماه و پلنگ توضیح میدهد.

ساخت سریال ستایش 3

شروع دوباره بدبختی های ستایش در مجموعه “ستایش 3 ” کلید خواهد خورد. به گفته کارگردان سریال ستایش، تا چند ماه دیگر سری جدید ستایش با نام سریال ستایش 3 پخش خواهد شد.

سعید مطلبی؛ فیلمنامه ‏نویس آثاری ازجمله "ستایش"، "محاکمه" و... که به‏ تازگی سریال «ماه و پلنگ» با نگارش او به پایان رسیده است با اشاره به تازه‏ ترین فعالیت خود گفت:در حال حاضر نگارش مجموعه " ستایش 3 " را آغاز کرده ‏‏ام و تا سال آینده تمام خواهد شد. اما درباره جزئیات آن فعلا نمی‏توانم چیزی بگویم.

ستایش 3

در ستایش 3 کدام بازیگران حضور دارند؟

مطلبی درباره انتقادهایی که در این مدت به سریال "ماه و پلنگ" شد، توضیح داد:من خودم را به نوشته هایم سنجاق نمی کنم و آنچه نوشته‏‏ ام را دائما توجیه و تفهیم نخواهم کرد. سریال خودش از خودش دفاع می‏کند و اگر نتواند دفاع کند یعنی حرف کسانی که نقدش کردند، درست است. من فقط کار را می نویسم و به سازنده تحویل می دهم، خودم نباید دنبالش بروم و آن را توجیه و تبیین بکنم.

وی با ادامه این موضوع گفت:همان قدر که مخالف یک سریال حق دارد، موافق آن هم حق دارد، بنابراین ما نمی توانیم یک اثر را بسازیم و مردم را وادار کنیم که کار ما را تایید کنند. خیلی‏ها هستند که کار ما را تایید نمی کنند و خیلی‏ها هم هستند که بیشتر از ما می‏فهمند و این طبیعی است. همان قدر که موافقان سریال برای من قابل احترام هستند مخالفان آن‏ هم قابل احترام هستند. تصور می کنم هر دو هرچه می‏گویند حق دارند و من نباید خیلی در مقابلشان جبهه بگیرم.

ستایش 3

انتقادهای سریال ماه و پلنگ

این نویسنده با بیان حضورش در روزهای آخر فیلمبرداری گفت:من باتوجه به این که کمردرد زیادی داشتم ده ها ساعت کنار میز مونتاژ می نشستم و حتی در روزهای آخر در کنار گروه بودم. ضمن این‏که گلایه‏ مندی‏‏ام از این که ممیزی های غیرمنصفانه‏ای به سریال «ماه و پلنگ» شده بود حل شد و پس از صحبت با مهدی روشن‏روان؛ مدیر فیلم و سریال شبکه سه و علی‏اصغر پورمحمدی مدیر این شبکه، مشکلات ممیزی حل شد.

نویسنده سریال «ستایش» در پاسخ به این سوال که چقدر پایان‏بندی سریال با نظر شما تطابق داشت، گفت:نمی توانم بگویم پایان‏بندی سریال چیزی متفاوت تر از آن چیزی بود که الان ارایه شد. از ابتدا هم حول و حوش چنین اتفاقی بود، یعنی اولین باری بود که من ترجیح می دادم در یک سریال، پایان نیمه ‏باز بگذارم که در ذهن تماشاگر بماند. زیرا یک چیزهایی گریزناپذیر است مثلا شما نمی توانید بگویید که محسن داستان ما بی گناه است و یا از زندان بیرون می‏آید یا نه؟ زیرا او خطا کرده و باید به زندان برود. اما آن چیزی که برای من مهم است جمله ای بود که ملکا در آخرین لحظه گفت و آن هم این بود که زن ها هیچ وقت چیزی را فراموش نمی کنند ولی می بخشند و بعد یک کلمه اضافه کرد و گفت بعضی وقت ها.

وی ادامه داد:بنابراین من با این جمله که «زن‏ها هیچ وقت فراموش نمی کنند» و بعد جمله «ولی می بخشند» و نیز «بعضی وقت‏ها»، یک بازی راه انداختم. بازی این است که یک مخاطب انتهای این رابطه خانوادگی و رابطه ملکا و محسن را یک جور برای خودش مجسم می‏کند و مخاطب دیگری با سلیقه متفاوتی، جور دیگری از این سریال برداشت می‏کند.

این نویسنده با بیان مهم‏ترین نکته سریال «ماه پلنگ» عنوان کرد:اما آن چیزی که برای من اهمیت داشته مسائل پلیسی و قضایی نبوده بلکه ارتباط خانوادگی و روابط زناشویی مهم‏ترین وجه بوده است. همیشه این روابط دستخوش دلخوری و دلتنگی و... می‏شود ولی همواره یک راه برای این که دوباره رابطه گره بخورد هست، البته ممکن است مثل اولش نشود اما بالاخره این رابطه گره می‏خورد و من هم خواستم این امیدواری را به مخاطبان برسانم.

سعید مطلبی در پایان گفت:اما صحنه های آخر سریال به‏ دلیل عجله برای این که کار زود‏تر به پایان برسد و این‏که دو گروه مجبور به کار شدند، با سلیقه من جور نیامد و من از نحوه اجرای کار راضی نیستم و درواقع اگر اجرای کار بهتر بود، شاید مفهومی که من گفتم قابل لمس تر بود و من از ساخت چند صحنه آخر راضی نیستم.

خبر جدید از ساخت سریال ستایش 3

خبر جدید از ساخت سریال ستایش 3
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 12
برگرفته از صبا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف