نمناک دنیای مدگوناگون آموزش ساخت صفحه شطرنج چوبی ارزان و زیبا
صفحه شطرنج چوبی ، شطرنج چوبی
لازم نیست حتما شطرنج چوبی را از بیرون بخرید میتوانید به راحتی و با کم ترین هزینه در منزل یک صفحه شطرنج چوبی زیبا بسازید.

ساخت صفحه شطرنج چوبی در منزل

آموزش قدم به قدم و تصویری ساخت صفحه شطرنج چوبی همیشه قبل از شروع به انجام پروژه ای که قصد انجام آن را دارید ، از نقشه درست و اندازه های متناسب استفاده کنید.

اگر تا به حال سری به بازار وسایل چوبی زده باشید حتماً صفحات شطرنج چوبی بسیاری را در این بازارها مشاهده کرده اید. این صفحات بسیار زیبا فوق العاده گران قیمت هم هستند که معمولاً قیمتی بسیار بیشتر از هزینه ساخت آن ها است. در این گزارش روش ساخت صفحه شطرنجی چوبی را به شما نمایش می دهیم که می توان آن را با استفاده از چند ابزار معمولی ساخت.

از آن جایی که صفحات شطرنج بسیار دقیق هستند و اشتباه کوچکی در هنگام برش چوب می تواند باعث خراب شدن آن شود به شما پیشنهاد می کنیم تا از اره های میزی استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز:
اره برقی (ترجیحاً اره میزی)
گیره های نگه دارنده
چسب چوب
دو نوع چوب ( یکی روشن و دیگری تیره)

در هنگام خرید دقت کنید که چوب روشن و تیره از محکمی برابری برخوردار باشند تا در هنگام برش به مشکل بر نخورید.

صفحه شطرنج چوبی

مراحل ساخت صفحه شطرنج چوبی

برش زدن چوب مطابق شکل

در قدم اول تخته های وب را به شکل تکه های بلند با ضخامت 5 تا 6.5 سانتیمتر برش بزنید. شما چهار برش بلند از هر نوع چوب لازم دارید.

صفحه شطرنج چوبی

آموزش ساخت صفحه شطرنج چوبی

قرار دادن چوب ها کنار هم طبق شکل

در قسمت دوم قسمت های برش خورده را یکی در میان به یکدیگر بچسبانید، دقت کنید که چوب ها در یک سطح یکسان به یکدیگر بچسبند تا صفحه کج یا نا میزان نشود. اگر در طرف پشتی صفحه در بعضی بخش های اتصالی درز وجود دارد، مهم نیست. شما فقط به یک طرف صفحه شطرنج نیاز دارید.

صفحه شطرنج چوبی

در منزل صفحه شطرنج چوبی بسازید

برش زدن چوب ها در جهت مخالف

در بخش سوم چوب ها را از جهت مخالف چسب خورده با اندازه برش اولیه دوباره برش دهید. در صورتی که اندازه تخته شما بزرگ تر از حد باشد احتمالاً چند تکه اضافه نیز در اختیار خواهید داشت که می تواند در صوت آسیب دیدن قطعه ای جایگزین آن شود.

صفحه شطرنج چوبی

برش زدن چوب ها برای ساخت صفحه شطرنج چوبی

چسباندن قسمت های برش خورده به هم

اکنون قسمت های برش خورده را دوباره به هم بچسبانید، در این قسمت باز هم احتیاط کنید تا سطح تخته نا برابر نشود.

صفحه شطرنج چوبی

قسمت های برش زده را بچسبانید

سنباده زدن سطح کار

پس از اینکه چسب چوب به صورت کامل خشک شد باید سطح تخته را سنباده بکشید تا نا همواری ها و برآمدگی های احتمالی به صورت کامل از بین رود. اگر بتوانید از سنباده های برقی و اتوماتیک استفاده کنید کیفیت کارتان بهبود می یابد.

صفحه شطرنج چوبی

مرحله نهایی سمباده زدن صفحه شطرنج

درست کردن قاب برای صفحه

اکنون وقت آن است تا یک قاب به صفحه شطرنج اضافه کنید. در این قسمت می توانید از هر چوبی که می خواهید استفاده کنید اما رنگ آن چوب مطمئناً باید با چوب های استفاده شده متفاوت باشد. هم چنین بهتر است تا ضخامت قاب کمی بیشتر از ضخامت صفحه باشد تا در صوت وجود نابرابری در قسمت پشتی قاب، قرار گیری آن بر میز با مشکل مواجه نشود.

صفحه شطرنج چوبی

صفحه شطرنج چوبی آماده شد

صفحه شطرنج چوبی

در نهایت هم با استفاده از رنگ های محافظ صفحه شطرنج را رنگ بزنید تا هم کمی براق شود و هم اینکه به مرور زمان از بین نرود.

آموزش ساخت صفحه شطرنج چوبی ارزان و زیبا

آموزش ساخت صفحه شطرنج چوبی ارزان و زیبا
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از بازار خبر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف