آموزش ساخت شمع یخی + تصاویر

کد مطلب : 25656زمان مطالعه : 2 دقیقه
شمع یخی نوع زیبایی از انواع شمع هاست که درست کردن آن زیاد سخت نیست و شما می توانید با یک آموزش ساده شمع های بسیار زیبا و شیک بسازید و از آنها در تزیین منزل استفاده کنید.

روش ساخت شمع یخی زیبا و شیک

هنر شمع سازی بسیار زیبا و لذت بخش است و افراد علاقه مند به این کار می توانند با کمترین هزینه شمع های زیبا و رویایی بسازند و آنها را به نزدیکان خود هدیه دهند یا در تزیین منزل خود از آنها استفاده کنند و یا اینکه شمع های ساخته دست خود را به فروش برسانند.

روش ساخت شمع یخی زیبا و شیک

با استفاده از موم، شمع نوک تیز، پاکت شیر، دیگ ذوب و اندکی یخ، می توانید شمع های یخی بسازید. برای آگاهی از مواد مورد استفاده به اسلاید آخر لینک منبع، مراجعه کنید.

موم را روی شعله ی کم ذوب کنبد. بهتره از ماکروویو برای این کار استفاده نکنید.

آموزش ساخت شمع یخی

هنگامی که موم در حال ذوب است، یک شمع نوک تیز را اندکی کوتاه تر از اندازه ی پاکت ببرید و با قیچی فیتیله ی آن را جدا کنید.

شمع نوک تیز کوتاه شده را در مرکز پاکت شیر قرار دهید ( قسمتی که می سوزد را پایین بگذارید) و پاکت را تا نزدیکی بالا با یخ پر کنید. دلیل استفاده از شمع های نوک تیز اینست که از تغییر فرم فیتیله جلوگیری کنید.

روش ساخت شمع یخی زیبا و رویایی

پس از اینکه موم کاملا ذوب شد، آن را به آرامی روی تمام سطح یخ بریزید، طوری که فقط در یک نقطه تمرکز نکنید. پاکت را تا بالا و یا حد اقل کمی بالاتر از یخ، با موم پر کنید. از پوشیده شدن فیتیله نگران نشوید. پس از اتمام، شمع را سر و ته خواهید کرد بنابرین فیتیله بیرون قرار خواهد گرفت. چند ساعت اجازه دهید تا سفت شود.

پس از سفت شدن موم ، پاکت را پاره کنید و آب را بیرون بریزید. شمع را برعکس کنید. باید با یک چاقو، اطراف فیتیله را اندکی بتراشید. اگر تیکه هایی از موم در بالای شمع کنده شدند، نگران نباشید. این عادیست و شمع شما را منحصر به فرد می کند.

شمع یخی کار دست خودتان

اجازه دهید شمع قبل از روشن شدن، کاملا خشک شود (24 ساعت).

آموزش ساخت شمع یخی + تصاویر

آموزش ساخت شمع یخی + تصاویر : امتیاز : 3.6 تعداد رای : 53
این مطلب مفید بود ؟3815
برگرفته از phow -/ ن.م
برچسب :
نظرات
وبگردی