نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت قرص عاشقی ساخته می شود!
قرص عاشقی ، ساخت قرص عاشقی
یک پژوهشگر آمریکایی ادعا کرده با مطالعه روی ترکیبات شیمیایی مغز که در ارتباطات احساسی نقش دارند میتواند قرص عاشقی تولید کند.
تاریخ انتشار : 7 دی 1395

قرص عاشقی هم ساخته شد

عشق حس والایی است که هر کسی در زندگی شانس تجربه کردن آن را دارد . برخلاف تصور همه مردم که سرمنشا عشق را دل و احساسات میدانند باید گفت که منشا عشق عقل و فعالیت های مغز است . عاشق شدن بر اساس ترکیب شیمیایی مغز شکل می گیرد . عاشق شدن نه تنها برای روان و روح ما مفید است بلکه اثرات ارزشمندی روی بدن ما و ترکیب شیمیایی مغز و لذت بردن از زندگی دارد.

محققان به این نتیجه رسیده اند برخلاف آنچه انسان ها در گذشته تجربه می کردند، مغز جایگاه و منشا احساسات و پردازش هیجانات است. شادی، رضایت، غم، اندوه، افسردگی، اضطراب و بسیاری از دیگر احساساتی که در زندگی تجربه می کنیم از طریق مدارهای عصبی خاصی در مغز درک می شود.

ساخت قرص عاشقی

لاری یانگ ــ پژوهشگر مرکز تحقیقات ملی اولیه یرکز در دانشگاه ایموری در آتلانتا ــ طی مطالعات خود روی اساس شیمیایی تمام احساسهای مهم انسان از جمله عشق آزمایش و بررسی می کند.

دکتر یانگ تاکید دارد که هدف نهایی وی از انجام این مطالعات در تولید قرص عاشقی در واقع عاشق کردن مردم نیست، بلکه وی قصد دارد به حقایقی درباره بیماریهای سخت روانی مانند اوتیسم که روی توان ایجاد ارتباطات اجتماعی تاثیرگذار است، دست یابد.

قرص عاشقی

مطالعه روی ترکیبات شیمیایی مغز برای اسخت قرص عاشقی

وی در حال مطالعه روی ترکیبات شیمیایی مغزی است که در ارتباطات احساسی نقش دارند.

یانگ درباره تحقیقات خود می گوید:بیولوژیست ها به زودی می توانند وضعیت های روانی خاصی را که با عشق در ارتباط هستند به زنجیره ای از اتفاقات زیست شیمی هستند، کاهش دهند.

نتایج این تحقیق در مجله نیچر منتشر شده است.

قرص عاشقی ساخته می شود!

قرص عاشقی ساخته می شود!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف