ساخت پرده کرکره ای
پرده های کرکره ای رومی یکی از پرده هایی هستند که ممکن است اغلب در امارت ها مشاهده کرده باشید، شما هم می توانید برای ساخت پرده کرکره ای به این 12 مرحله توجه کنید.

نحوه ساخت پرده های کرکره ای رومی در خانه 

پرده ها یکی از عوامل و ضروریات هر خانه می باشند که باید از آنها در هر اتاق از خانه تان استفاده کنید.اما گاهی اوقات برای شما پیش آمده است که علاقمند به خرید این پرده های آماده نیستید و با وجود هر گونه وضعیت مالی علاقمند هستید تا خودتان پرده ای زیبا و کاربردی را برای اتاق کودک یا اتاق خودتان تهیه نمایید.اگر شما قصد دارید پرده کرکره ایی را برای خانه تان بسازید،نگران نباشید چرا که ما در ادامه این مطلب از بخش سبک زندگی نمناک،شما را با 12 مرحله ساده و آسان جهت تهیه پرده های کرکره ای در خانه آشنا خواهیم ساخت.

پرده های کرکره ای یکی از انواع جدید پرده ها هستند که می توانید از آنها برای جلوگیری از وارد شدن نور آفتاب به خانه جلوگیری نمایید.

برای آموزش نحوه ساخت پرده های کرکره ای رومی کافی است تا مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید.این مراحل عبارتند از؛

1-باز کردن پرده های قدیمی و پهن کردن صاف آن بر روی زمین

پرده های قدیمی

برای مرحله اول،شما باید پرده قدیمی را از دیوار جدا نمایید و آن را بر روی زمین پهن نمایید تا بتوان از آن در مراحل بعدی استفاده کرد.

توجه:برای ساخت پرده های کرکره ای رومی،ما قصد داریم تا آنرا با استفاده از پرده های کرکره ای پلاستیکی که در محیط های کاری بیشتر از آن استفاده می شود،به شما آموزش دهیم که از قطعات آن در پرده رومی استفاده خواهیم نمود.

2-بریدن و قطع کردن نخ های پرده قدیمی

نخ های پرده قدیمی

نخ هایی که در پرده قبلی خود برای بالا و پایین آوردن آن استفاده می شد را برش دهید.البته توجه نمایید که این نخ ها را به گونه ای از پرده قبلی خارج نمایید که بتوان از آن مجددا در پرده جدید رومی استفاده کرد.

3-خارج کردن نخ های پله ای از پرده قبلی

پرده قدیمی

پس از بریدن و قطع کردن نخ ها از پرده قبلی تنها کافی است اینک این نخ ها که به شکل پله هستند را بدون آسیب رساندن از پرده قدیمی خارج سازید.

4-تعیین میزان تا خوردگی پرده

همان گونه که در تصویر نهایی پرده های کرکره ای رومی مشاهده می کنید،پس از بالا کشیدن آنها تعدادی تا خوردگی را مشاهده می کنید که در این مرحله شما باید این میزان از تا خوردگی را مشخص نمایید.

5-خارج و حذف کردن میله های اضافی

میزان تاخوردگی پرده

در این آموزش ما قصد داریم تا از 4 تا استفاده کنیم،بنابراین 4 میله از پرده قبلی خارج می کنیم تا از آنها در پرده کرکره ای رومی جدید خود استفاده نماییم.برای خارج کردن این میله های فلزی،تنها کافی است تا دکمه متصل را از میله فلزی خارج کنید.

6-پیش نمایش طرح نهایی

پرده کرکره ای

بعد از خارج کردن میله های اضافی طرح نهایی را می توانید اینک به سادگی مشاهده نمایید اما هنوز پرده که این میله ها را به آن متصل خواهیم کرد هنوز آماده نشده است و باید در طی مراحل بعدی پارچه را به پرده اضافه کنیم.

7-اتو کردن پارچه

اتو کردن

برای ساخت نهایی پرده رومی،تنها نیاز دارید اینک پرده را مطابق با نیاز خود و اندازه پنجره خریداری نمایید و پس از خرید ، آنرا با استفاده از اتو صاف کنید تا در مراحل بعدی بتوانید از آن جهت ساخت پرده کرکره ای رومی استفاده کنید.

8-دور دوزی پارچه پس از اتو کردن

دوردوزی

اینک در این مرحله از ساخت پرده کرکره ای رومی،باید پارچه اتو شده را با استفاده از چرخ خیاطی به دور دوزی نمایید.

9-اضافه کردن فضای آزاد در 4 گوشه پرده

گوشه های پرده

پرده ای که ما از آن استفاده می کنیم،"153 سانتی متر" است که باید هر میله با فاصله "38 سانتی متری" از یکدیگر قرار بگیرند.توجه کنید که "5 سانتی متر" از بالا را آزاد نگه دارید چرا که از این فضای آزاد برای اتصال پرده به سقف استفاده خواهیم کرد.

10-چسباندن میله ها به پارچه با استفاده از چسب

چسباندن میله ها

ابتدا پارچه اتو و دوردوزی شده را کاملا صاف و پهن کنید و سپس میله های جدا شده را با رعایت فاصله با استفاده از چسب به پارچه بچسبانید.توجه نمایید که نخ ها را به چسب اغشته نکنید.

11-چسباندن قسمت بالای پرده به پارچه با استفاده از چسب

تهیه پرده کرکره ای

همان گونه که در مرحله 9 گفته شد،باید 5 سانتی متر را از بالای پارچه آزاد نگه میداشتید.اینک قسمت بالای پرده را با استفاده از چسب به پارچه متصل نمایید.

12-نصب پرده به بالای پنجره

ساخت پرده کرکره ای رومی در خانه

اینک پس از طی 11 مرحله بالا،پرده کرکره ای رومی شما آماده استفاده است و تنها باید آنرا با استفاده از وسایل نصبی پرده قبلی به بالای پنجره نصب کنید.

نحوه ساخت پرده های کرکره ای رومی در خانه + تصاویر

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ف.ن /ح.ب
نظرات
وبگردی