دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سرگرمیآیا میدانید ساده ترین زبان ها در دنیا برای یادگیری کدامند؟
ساده ترین زبان ، آسان ترین زبان دنیا
در این مقاله قصد داریم 25 مورد از ساده ترین زبان هایی که یادگیریشان آسان تر از بقیه است را برای شما نام ببرم تا با صرف زمان اندک بتوانید یک زبان خارجی جدید یاد بگیرید.
بازدید : 1,173 نفر

معرفی ساده ترین زبان ها برای یادگیری

امروزه افراد بسیاری برای یادگرفتن زبان های خارجی در تلاشند و رغبت زیادی نشان می دهند،بیایید با هم صادق باشیم. یاد گرفتن یک زبان دیگر کار کوچک یا آسانی نیست اما یادگیری بعضی از زبان ها راحت تر از بقیه است. آیا می دانید آسان ترین زبان دنیا که می توانید آنها را فرابگیرید کدام هستند؟

در فهرست زیر قابل دسترس بودن منابع باکیفیت، تشابه آن زبان به زبان انگلیسی و حروف الفبای آن زبان را معیار سادگی برای یادگرفتن یک زبان دیگر قرار داده ایم. پس اگر در انتخاب زبان خارجی آسان(به جز انگلیسی) تردید دارید، این لیست را بخوانید تا با 25 آسان ترین زبان دنیا آشنا شوید که می توانید آنها را بیاموزید.

25. زبان ماندارین

ساده ترین زبان

اگرچه ماندارین یکی از سخت ترین زبان هایی است که انگلیسی زبان ها می توانند آن را بیاموزند اما چند زبان اول این لیست به دلیل آسان بودن یادگیری آنها در اینجا قرار نگرفته اند بلکه این زبان ها آنقدر وسیع و گسترده هستند که پیدا کرن منابع یادگیری آنها کار آسانی است.

مثلا درست است که زبان بنگالی بسیار وابسته و مرتبط به زبان انگلیسی است( و هردوی آنها هندواروپایی هستند) اما یک زبان جهانی و گسترده نیست و باین ترتیب منابع یادگیری باکیفیت و خوبی برای آن وجود ندارد(در اینجا کلید واژه ” کیفیت” است).

مطلب مرتبط:5 زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است

24:زبان عربی

ساده ترین زبان

عربی هم مثل ماندارین یکی از سخت ترین زبان ها برای انگلیسی زبان ها به شمار می رود. به بخش زبان های خارجی درهر کتاب فروشی که سری بزنید، روش ها و منابع متعددی را برای یادگیری زبان عربی پیدا خواهید کرد. این زبان در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها هم ارائه می شود.

زبان عربی تنها زبان سامی موجود در لیست ما نیست. در موارد بعدی( شماره 19) با یکی دیگر از زبان های سامی آشنا خواهید شد.

23. زبان فارسی

ساده ترین زبان

زبان فارسی نخستین زبان هندواروپایی در این لیست است.همانطور که می توانید حدس بزنید، مجموعه زبان های هندواروپایی به دو گروه تقسیم می شوند:زبان های اروپایی و زبان های هندوایرانی. زبان فارسی زیرمجموعه ای از دومین گروه است.( فارسی زبان رسمی کشور ایران است). یک نکته جالب در مورد زبان فارسی این است که در آن از الفبای عربی استفاده می شود پس اگر یک فرد انگلیسی زبان با عربی آشنا باشد می تواند از آن در یادگیری فارسی هم استفاده کند.

22. زبان هندوستانی(هندی / اردو)

ساده ترین زبان

اگرچه هندوستان و پاکستان می خواهند اینطور وانمود کنند که هر کدام به زبان متفاوتی صحبت می کنند اما تفاوت زبان های اردو و هندی تنها به اندازه زبان های انگلیسی امریکایی و انگلیسی اسکاتلندی است. تفاوت اصلی آنها در این است که در زبان اردو از الفبای عربی و در زبان هندی از الفبای دیواناگری استفاده می شود. همچنین زبان هندوستانی هم مثل زبان های پنجابی و بنگالی دربردارنده بخش قابل توجهی از ویژگی های هندوی گروه زبان های هندوایرانی از مجموعه زبان های هندواروپایی است.

مطلب مرتبط:10 بهترین شغل که با دانستن زبان خارجی می توانید به دست شان بیاورید

 21:زبان صربی-کرواتی-بوسنیایی

ساده ترین زبان

حالا به مجموعه زبان های اروپایی از خانواده زبان های هندواروپایی می رسیم. زبان صربی-کرواتی-بوسنیایی یکی از زبان های اسلاوی جنوبی است. گونه های متفاوت این زبان در بوسنی، صربستان و کروات صحبت می شود. قابل توجه است که زبان صربی-کرواتی-بوسنیایی هم با حروف الفبای لاتین و هم با الفبای سیریلیک نوشته می شود. این هم یکی دیگر از مواردی است که به هنگام تهیه این لیست مورد توجه قرار گرفته است:سادگی در خواندن یک زبان. هرچه سریع تر بتوانید الفبای زبانی را یاد بگیرید، سرعت یادگیری آن زبان برای شما افزایش خواهد یافت.

20. زبان مجاری

ساده ترین زبان

زبان مجاری هم مثل زبان های فنلاندی و استونیایی یک زبان اورالی است. نکته جالب اینجاست که زبان های اورالی زبان هایی هندواروپایی نیستند. درست است که تفاوت بیشتری با زبان انگلیسی داشته و به زبان هایی مثل بنگالی، فارسی و پنجابی نزدیک تر است. شاید هم گونه ای از زبان ماندارین باشد. اما چرا در جایگاه بالاتری قرار گرفته است؟ علت اصلی الفبای این زبان است. در این زبان از الفبای لاتین استفاده می شود و باین ترتیب یادگیری آن برای انگلیسی زبان ها راحت تر خواهد بود.

مطلب مرتبط:10 توصیه برای یادگیری زبان جدید

 19:زبان عبری

ساده ترین زبان

زبان عبری به دو دلیل در رتبه ای بالاتر از زبان عربی قرار دارد. اول اینکه زبان عربی گویش های بیشتری دارد و باین ترتیب مسلط شدن به آن سخت تر می شود. دوم آنکه، به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی از مهاجران یهودی که به زبان انگلیسی تکلم می کنند پس منابع باکیفیتی برای یادگیری زبان عبری در مقایسه با منابع موجود برای یادگیری زبان عربی در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

18. زبان یونانی

ساده ترین زبان

اگرچه زبان یونانی از الفبای منحصر به فرد خودش استفاده می کند اما این زبان هم در مجموعه زبان های هندواروپایی قرار می گیرد و باین ترتیب ساختار و کلمات این زبان برای فراگیران آن آشنا تر خواهد بود. همچنین، منابع متعددی برای آموزش زبان یونانی موجود است.

 17:زبان لهستانی

ساده ترین زبان

زبان لهستانی دومین زبان اسلاوی موجود در این لیست و از زبان های اسلاوی غربی است. هندواروپایی بودن این زبان، الفبای لاتین آن و منابع قابل توجهی برای یادگیری آن زبان لهستانی را در رتبه ای بالاتر از زبان های قبلی قرار داده است.

16. زبان چکی

ساده ترین زبان

زبان چک یکی دیگر از زبان های اصلی خانواده زبان های اسلاوی غربی است. با توجه به اینکه جمهوری چک در میان کشورهای پیشرفته اسلاوی زبان از نظر اقتصادی از پویایی بیشتری برخوردار است پس این کشور به یکی از گزینه های پربازدید کننده در اروپای مرکزی تبدیل شده است. این به معنای آن است که منابع متعدد و قابل توجهی برای یادگیری این زبان وجود دارد. همچنین در این زبان از الفبای لاتین استفاده می شود و زبانی به شدت آوایی و صدادار است.

15. زبان روسی

ساده ترین زبان

زبان روسی به دلیل ابعاد منحصر بفرد این کشور و سلطه جغرافیایی آن دارای منابع آموزشی فراوانی است. یک نکته قابل توجه این است که در این زبان از الفبای سیریلیک استفاده می شود و با این وجود یادگیری الفبای سیریلیک هم بسیار ساده است. زبان روسی همچنین دارای آواهای بسیار زیادی است. با یادگیری الفبای این زبان می توانید به راحتی هر چیزی را بخوانید. فقط لازم است کمی بیشتر تمرین کنید تا آنچه که میخوانید را درک کنید.

14. زبان آلمانی

ساده ترین زبان

زبان آلمانی از نظر زبان شناسی تقریبا متفاوت با تمام زبان های دیگر است. در حقیقت، اگر زبانی وجود داشته باشد که باید تفکیک و تقسیم بندی شود، آن زبان آلمانی است. درک گویش آلمانی والسر برای یک آلمان شمالی کاملا غیرممکن است. اگرچه این دو زبان در گروه زبان شناسی مشترکی قرار می گیرند اما دو زبان کاملا متفاوت هستند. همانطور که در مورد زبان عربی گفته شد، شما باید زبان های آلمانی علیا را فرا بگیرید. تنها زبان هایی که منابع بیشتری دارند عبارتند از فرانسه و اسپانیایی.

13. زبان رومانیایی

ساده ترین زبان

حالا به نخستین زبان از مجموعه زبان های رومی تبار یا زبان های لاتین می رسیم. شاید فکر کنید که اگر انگلیسی یک زبان ژرمنی باشد پس باید بیشتر به زبان آلمانی نزدیک باشد نه زبان رومانی. درست حدس زدید. زبان انگلیسی به آلمانی نزدیک تر است. تفاوت اینجاست که انگلیسی یکی از زبان های ژرمنی ساده تر و آلمانی یکی از زبان های ژرمنی سخت تر است و باین ترتیب یادگیری بسیاری از زبان های رومی تبار به دلیل ساختار و گرامر ساده تر آنها راحت تر خواهد بود.

12. زبان پرتغالی

ساده ترین زبان

باز هم یک زبان لاتین دیگر! زبان پرتغالی در سطح جهانی کشش بیشتری دارد و به همین دلیل در رتبه ای بالاتر از زبان رومانیایی قرار گرفته است. از این روی، منابع بیشتری هم برای یادگیری این زبان وجود دارد.

11. زبان ایتالیایی

ساده ترین زبان

زبان ایتالیایی یکی از زبان های معروف بین دانشجویان و زبان آموزان است و منابع فراوانی هم برای یادگیری این زبان موجود است. به دلیل تاثیرات فرهنگی قوی ایتالیا، بیشتر مردم با تلفظ ساده و آسان این زبان آشنا هستند.

10:زبان دانمارکی

ساده ترین زبان

زبان های ژرمنی شمالی یا زبان های اسکاندیناویایی سه زبان بعدی این لیست را تشکیل می دهند. دو زبان دیگر هم در این مجموعه قرار دارند- زبان های ایسلندی و فاروئی– اما به این دلیل که مردم بسیار کمی به این زبان ها صحبت می کنند پس ما آنها را در این لیست قرار نداده ایم. زبان دانمارکی نخستین زبان از گروه زبان های ژرمنی شمالی است چون بیشتر مردم باور دارند که این زبان سخت ترین زبان اسکاندیناویایی است.

9. زبان نروژی

ساده ترین زبان

زبان نروژی شباهت های زیادی به زبان های دانمارکی و سوئدی دارد. به نظر می رسد که ترکیب افعال و صرف فعل آسان این زبان یادگیری آن را برای انگلیسی زبان ها نسبتا ساده کرده است.

8. زبان سوئدی

ساده ترین زبان

زبان سوئدی بیش از سایر زبان های اسکاندیناویایی در دسترس است و تعداد افرادی که به این زبان صحبت می کنند از سایر زبان های اسکاندیناویایی بیشتر است. به همین ترتیب، زبان نروژی اغلب ساده ترین زبان اسکاندیناویایی به شمار می رود.

7. زبان اسپانیایی

ساده ترین زبان

جدا از زبان فرانسه، یادگیری زبان اسپانیایی یکی از زبان های غیرژرمنی ساده برای انگلیسی زبان ها به شمار می رود. نکته مثبت آن تلفظ نسبتا یکنواخت این زبان است.

 6:زبان اسپرانتو

ساده ترین زبان

این زبان فراساخته بگونه ای طراحی شده که یادگیری آن ساده و آسان باشد. اگرچه کارایی این زبان محدود است اما اگر شما به زبانی هندواروپایی صحبت می کنید، یادگیری زبان اسپرانتو هم تا حدی برای شما راحت خواهد بود.

5. زبان فرانسه

ساده ترین زبان

وجود کلمات هم ریشه بسیار زیاد در زبان های انگلیسی و فرانسه این زبان را به نزدیک ترین زبان غیرژرمنی به زبان انگلیسی تبدیل کرده است. نزدیکی جغرافیایی موجب شده است که در طول سال ها این دو زبان یکدیگر را تحت تاثیر قرار بدهند.

4. زبان هلندی

ساده ترین زبان

زبان هلندی هم مثل زبان های فلامان(هلندی بلژیکی یا هلندی جنوبی یا هلندی فلامانی) و آفریکانس(یا افریقایی) بخشی از زبان های فرانکی سفلا از مجموعه زبان های ژرمنی غربی است. زبان هلندی در بین زبان های اصلی دنیا شاید بیشترین شباهت را به زبان انگلیسی- حداقل از حیث آواشناسی ( صداشناسی)- داشته باشد.

3. زبان فریسی ها

ساده ترین زبان

زبان های انگلیسی، اسکاتس و فریسی مجموعه ای از زبان های آنگلو-فریسی را تشکیل می دهند که زیر مجموعه ای از زبان های ژرمنی غربی است. این زبان در مقایسه با همه زبان ها دارای بیشترین تلفظ لغات انگلیسی است اما مادامیکه بحث زبان های خارجی مطرح می شود، زبان فریسی کاربرد بسیار کمی دارد. تنها حدود 500،000 نفر در هلند به این زبان صحبت می کنند.

2. زبان اسکاتس

ساده ترین زبان

اگرچه جایگاه اسکاتس به عنوان یک زبان همچنان قابل تامل و بررسی است اما نزدیکترین گونه زبانی به زبان انگلیسی به شما ر می رود.

1:زبان آفریکانس

ساده ترین زبان

آفریکانس در واقع گونه ای ساده شده از زبان هلندی و فاقد هرگونه صرف فعل یا ضمیر است.

زبان مادری شما چیست؟

سیستم های زبانی زیادی وجود دارند که یا از همدیگر متفاوت هستند یا شبیه هم هستند. مثلا اگر زبان مادری یک شخصی که می خواهد زبان اسپانیایی را یاد بگیرد پرتغالی باشد یادگیری اسپانیایی برای آن شخص بسیار آسان می شود چون این دو زبان از یک خانواده هستند و بسیار شبیه همدیگر هستند. ولی اگر یک ایرانی بخواهد این زبان را یاد بگیرد قطعا شرایط برای آن شخص مشکل می شود.

آیا زبان هدف سیستم پیچیده ای دارد؟

نکته ای که صحبت کردن درباره آسان بودن یا سخت بودن زبان ها را پیچیده می کند این است که هر زبان از چهار مهارت تشکیل شده است؛ گوش دادن (Listening)، صحبت کردن (Speaking)، درک مطلب (Reading)، و نوشتن (Writing). به عبارتی دیگر زبان ها چند بعدی هستند. شاید شنیده باشید که زبان چینی سخت ترین زبان دنیا است، این به طور کلی درست است. سیستم نوشتاری زبان چینی بیش از 47 هزار حرف دارد که حدود 8 هزار حرف آن رایج هستند. علارغم این سیستم پیچیده نوشتاری، زبان گفتاری چینی بسیار ساده تر است طوری که تقریبا هیچ ‘زمانی’ (tense) برای افعال وجود ندارد و چینی ها زیاد با حروف اضافه هم سرو کار ندارند. در مقابل زبان انگلیسی فقط 26 حرف الفبا دارد و این زبان تقریبا از هر لحاظ دیگری هم ساده است (البته این نکته هم قابل ذکر است که تلفظ ها در زبان انگلیسی مشکل هستند). تقریبا می توان گفت نقطه عکس زبان چینی زبان کره ای است که زبان نوشتاری آن را می توان در مدت کوتاهی یاد گرفت ولی زبان گفتاری آن بسیار سخت است.

عوامل زیاد دیگری هم وجود دارد که مهم هستند مثل علاقه، انگیزه، فرهنگ، موانع روانشناختی (از جمله عوامل مربوط به هوش هیجانی) و غیره.

تحقیقات زیادی درباره این موضوع انجام گرفته است که یکی از معتبرترین آنها متعلق به موسسه زبان های خارجه وزارت آمریکا است. این موسسه آمریکایی که این تحقیق را از دید انگلیسی زبان ها انجام داده است درجه سختی زبان های خارجی برای افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی است را به 3 دسته تقسیم کرده است. شما می توانید این دسته ها را در نمودار زیر مشاهده کنید (دسته اول آسان، دسته دوم متوسط و دسته سوم سخت است):

ساده ترین زبان

ساده ترین زبان ها در دنیا برای یادگیری کدامند؟

ساده ترین زبان ها در دنیا برای یادگیری کدامند؟
53
برگرفته از زبان امید - بازده - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف