نمناک اخبارجامعه جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد
سارقان ، دستگیری سارقان
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395

تشریح جزئیات دستگیری سارقان خودروی بانک پاسارگاد

سردار حسین ساجدی نیا در تشریح جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد که شب گذشته در چند نقطه کشور به صورت همزمان دستگیر شدند اظهار داشت:صبح پنجشنبه گذشته سرقتی در بزرگراه حقانی اتفاق افتاد که 4 سارق با ایجاد راه بندان در مسیر خودروی حمل پول، این خودرو را به سرقت بردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود:با توجه به حساسیت موضوع بررسی این سرقت به سرعت در دستور کاروان پلیس آگاهی قرار گرفت و با توجه به اینکه سارقان سعی کرده بودند به صورت کاملاً زیرکانه عمل کنند و هیچ دوربین شهری تصویری از سرقت شان را ثبت نکنند، همکاران ما موفق شدند شامگاه همان روز 2 نفر اصلی این باند را شناسایی کنند.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی مأموران پلیس برای کشف این پرونده و دستگیری سارقان گفت:در بررسی های تکمیلی برای ما مسجل شد که 6 نفر در این سرقت دست داشتند که 2 نفر عامل اصلی آن از کارمندان حراست بانک پاسارگاد بودند و 4 نفر دیگر عملیات سرقت را انجام داده بودند. حتی در بررسی های ما مشخص شد که این 4 سارق طی قرار از قبل گذاشته خود به سرعت بعد از وقوع سرقت به 4 استان مرکز کشور، شمال، شمال شرق و غرب کشور گریختند تا شناسایی و دستگیری آنها مقدور نباشد.

سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

سردار ساجدی نیا جزئیات دستگیری سارقان خودروی بانک پاسارگاد را تشریح کرد

سردار ساجدی نیا اضافه کرد:همچنین در تحقیقات پلیسی به عمل آمده مطلع شدیم که این سارقان با توجه به اینکه از تردد خودروهای تردد حمل پول بانک پاسارگاد در روز پنجشنبه که مجهز به نگهبان مسلح نبودند خبر داشتند، قرار بود پنجشنبه این هفته سرقت دیگری را در شهر تهران انجام دهند که با توجه به این امر و تکمیل شناسایی تمامی سارقان، این افراد شب گذشته در عملیاتی منسجم و هماهنگ در غرب تهران، گیلان و شمال شرق کشور دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد:مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند 550 میلیون تومان پولهای به سرقت رفته را که هنوز خرج نشده بود کشف و ضبط کنند و مابقی پول هایی که خرج شده بود نیز در حساب های بانکی و اموال خریده شده شناسایی شد.

سردار ساجدی نیا با تقدیر از عملکرد مأموران پلیس آگاهی تهران در اقدامات شبانه روزی شان به منظور دستگیری اعضای این باند در پاسخ به این سؤال که آیا خانمی با این باند همکاری داشته است، گفت:شب گذشته در درگیری مأموران برای دستگیری یکی از این اعضای این باند یک خانم که همسر وی بود شناسایی شد که البته بعید به نظر می رسد همکاری در این سرقت داشته باشد ولی مرجع قضایی مسئولیت تصمیم گیری در این خصوص را عهده دار است. همچنین در عملیات شب گذشته دستگیری اعضای این باند 2 نفر از این سارقان مجروح شدند و در حال حاضر تحت درمان قرار دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:تمام خودروهای حمل پول حتماً باید مجهز به نیروی مسلح باشند و این افراد با اطلاع از عدم وجود نیروی مسلح در این خودرو حتی پیش از انجام سرقت شان دوربین های داخل خودرو را نیز قطع کرده بودند.

4 عامل اصلی این سرقت سابقه زورگیری و سرقت داشتند.

جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از خبرگزاری تسنیم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف