نمناک اخبارجامعه سارقان منزل بیشتر سراغ کدام خانه ها می روند؟
سارق منزل ، نکات مهم در مورد سارقان خانه
سارق منزل قبل از ورود به خانه ی خالی شرایط و فاکتورهایی را در مورد آن مد نظر می گیرند ، در میان هزاران آپارتمان و خانه ویلایی تعدادی بیشتر مورد سرقت قرار می گیرند که این شرایط را داشته باشند.
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1395

سارق منزل و گزینه های مورد علاقه این افراد برای سرقت از خانه

تحقیقات پلیس آگاهی کشور نشان داده سارقان به طور معمول تمایل بیشتری به سرقت در محدوده محل زندگی شان دارند. یا خانه هایی را انتخاب می کنند که در مسیر رفت و آمدشان باشد، چراکه هر روز می توانند این مکان ها را با دقت تحت نظر بگیرند.

با این مقدمه به چند مورد از خانه هایی را که بیشتر از سایرخانه ها در خطر سرقت قراردارند بررسی می کنیم.


1-خانه هایی که نزدیک محل زندگی مجرمین قرار دارند و مناطقی که جمعیت جوان آن غالب است یا افراد معتاد در آنجا رفت و آمد دارند و همچنین محله هایی که مراکز خرید، باشگاه های ورزشی، پایانه ها و به طور کلی جرم خیز هستند در معرض خطر هستند.

2-خانه هایی که در محدوده بزرگراه های اصلی هستند به دلیل اینکه به واسطه تردد وسایل نقلیه متعدد افراد ناشناس زیادی در آنها رفت و آمد می کنند و شناسایی افراد مشکوک و ناشناس در آنها سخت تر است، سارقین راحت تر هدف های خود را شناسایی می کنند.

همچنین منازلی که نزدیک به مسیرهای پیاده رو قرار گرفته اند نسبت به سرقت ها آسیب پذیرترند.

3-خانه هایی که در حومه شهر قرار دارند نیز درست مانند خانه هایی که در نزدیکی بزرگراه ها هستند بیشتر در معرض دید افراد غریبه قرار دارند. خانه هایی که در بن بست قرار دارند و خروجی های کمی دارند و محله های خلوت پرخطرترند.

4- خانه هایی که یک بار هدف سرقت قرار گرفته اند، در مقایسه با خانه هایی که از آنها دزدی نشده است احتمال می رود که بیشتر هدف سرقت قرار بگیرند، البته دزدی دوباره از این خانه ها به طور معمول با گذشت شش هفته از نخستین سرقت اتفاق می افتد.

دلایل متعددی مانند ارزشمند بودن وسایل خانه و دسترسی آسان به آن از علل سرقت دوباره این گونه خانه هاست. گاهی سارقان که با ورود به یک خانه موفق به بردن همه وسایل نشده اند در فرصتی مناسب به محل سرقت برگشته یا دوستانشان را اجیر کرده و با ارائه اطلاعات لازم به آنها وسایل ارزشمند را غارت می کنند،حتی درمواردی دیده شده سارقان بعد از ماه ها دوباره به محل سرقت قبلی می روند تا وسایلی را که مالک خانه از طریق بیمه جایگزین کرده است بدزدند.

تحقیقات متعدد نشان می دهد سرقت دوباره ازخانه ها، بیشتر در مناطق با درآمد کم که سارقین بیشتر حضور دارند اتفاق می افتد.

سارق منزل

سارق منزل به سراغ کدام خانه ها می روند؟5- ساختمان هایی که در نزدیکی منازل سرقت شده قرار دارند، به دو دلیل در خطر سرقت قرار دارند. نخست اینکه سارقان به محدوده ای که سرقت موفق داشته اند بر می گردند و در صورتی که هدف قبلی سخت باشد به دنبال هدف ساده تری در آن منطقه هستند.

دلیل دوم هم اینکه ممکن است به دنبال خانه هایی با اموال مشابه سرقت قبلی شان باشند و به محل سرقت قبلی شان بازگردند.

6- خانه هایی که در بیشتر ساعات روز و شب خالی هستند مورد توجه سارقان قرار می گیرند. تحقیقات نشان می دهد یکی از شگردهای سارقان برای شناسایی این خانه هاو اطمینان از نبود ساکنان خانه، به صدا درآوردن زنگ در خانه هاست.

آنها به طور معمول چندبار زنگ در را به صدا درآورده و وقتی هیچ کس پاسخگو نباشد آن خانه را تحت نظر می گیرند و در فرصت مناسب سراغ آن می روند، اما روشن گذاشتن چراغ، پارک کردن وسیله نقلیه در جلوی پارکینگ، فعالیت قابل دید از بیرون خانه یا سروصدای قابل تشخیص سبب می شود

که سارقان نه تنها به این خانه ها بلکه به خانه های اطراف نیز کمتر توجه کنند. بنابراین خانواده های تک سرپرست، خانه های تک نفره و خانه های مجردی در معرض خطر بیشتری برای سرقت قرار دارند.

7-ساختمان هایی که برای مدت زمانی طولانی خالی است و خانه هایی که در تعطیلات خالی می شوند یا ساکنان آنها به تعطیلات می روند نیزهمواره در معرض خطرسرقت هستند. علائمی مانند درهای باز پارکینگ و جعبه نامه پرشده نیز نشان دهنده خالی بودن خانه است.

سارقان منزل بیشتر سراغ کدام خانه ها می روند؟

سارقان منزل بیشتر سراغ کدام خانه ها می روند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از روزنامه ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف