نمناک اخباردانشگاه صدا و سیما داد سازمان سنجش را هم درآورد
در پی اشتباهات دو برنامه تلویزیونی ، سازمان سنجش از این بابت شاکی شده است.

صدا و سیما داد سازمان سنجش را هم درآورد

اطلاعات نادرست برخی از مشاوران تحصیلی برنامه های تبلیغاتی کنکور صدا و سیما ؛ داد سازمان سنجش و رتبه آورترین مشاور کنکور را نیز درآورد.

در پی اظهارات نادرست مشاوران تحصیلی چند برنامه ی تبلیغاتی کنکور در خصوص انتخاب رشته؛ سازمان سنجش طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

« به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال 1397 می رساند براساس گزارش های رسیده به سازمان سنجش آموزش کشور برخی مؤسسه ها و مشاوران با ارائه اطلاعات ناقص به دلیل عدم آگاهی از محتوای کارنامه، داوطلبان را به اشتباه راهنمایی کرده و منجر به انتخاب رشته غیرواقعی می شوند. جهت اطلاع یک نمونه از مطالب غیرواقعی ارائه شده توسط این مؤسسه ها و افراد که در شبکه های اجتماعی و طی روزهای گذشته پخش شده است عبارت است از:

«امسال سازمان سنجش رتبه های ایثارگران را با رتبه های مناطق 1 و 2 و 3 جمع کرده و رتبه ها نامناسب به نظر می رسد و رتبه 7000 کارنامه در انتخاب رشته 2500 لحاظ می شود.»

با اعلام اینکه مطلب بالا و موارد مشابه نادرست بوده و با توجه به تعداد اندک داوطلبان سهمیه ایثارگران که رتبه منطقه ای هم گرفته اند در رتبه داوطلبان اختلاف قابل توجهی ایجاد نمی شود.

همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است :« در تبلیغات بعضی از مؤسسات در صدا و سیما نسبت به اعلام قبولی افرادی با رتبه های بالا در دانشگاه های معتبر اشاره می شود که براساس بررسی های انجام شده در این سازمان موارد اعلام شده مربوط به رشته های پذیرش صرفاً سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است که عملاً رتبه و نمره کنکور ملاک پذیرش نیست و در مؤسسات غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس های خودگردان غیرپزشکی دانشگاه ها می باشد و این اطلاعات ناقص باعث اشتباه در انتخاب رشته و سوق داوطلبان به چنین مؤسساتی برای سوء استفاده مالی می باشد. »

ظاهرا اشاره سازمان سنجش به اظهارات مشاوران تحصیلی چند برنامه تبلیغاتی کنکور صدا و سیما نظیر برنامه « کنکور...» و «گزینه...» می باشد .

سینا تهرانی مشاور برجسته تحصیلی که مؤسسه اش اخیرا به عنوان رتبه آورترین مؤسسه کنکور از نگاه تیزهوشان شهر تهران شناخته شده است در این خصوص گفت:واکنش سریع سازمان نشان می دهد، همانگونه که سالهاست دارم می گویم آنها به دقت برنامه های کنکوری صدا و سیما را زیر ذره بین خود دارند. در کنکور سراسری امسال نیز طراحان محترم سازمان سنجش با ذکاوت و تیزهوشی تمام ، تستهای با ارزشی طرح کردند که با روشهای غیرعلمی تدریس شده در دی وی دی های کنکور این مؤسسات که از رسانه ملی نیز پخش می شد قابل حل نبود. تعداد این تست ها به حدی بود که برای کسب رتبه های زیر هزار کنکور به شدت تعیین کننده بود.

این مشاور تحصیلی در ادامه گفت: در اینجا یک پرسش بسیار مهم مطرح است چرا صدا وسیما برای تامین کسری بودجه خود حاضر می شود با سرنوشت بچه های این کشور باز ی کند؟ واقعا چرا نظارتی بر عملکرد برنامه های تبلیغاتی کنکور رسانه ملی نیست؟

آیا صدا و سیما مدرک تحصیلی این مشاوران را بررسی کرده است ! بسیاری از آنها حتی دیپلم هم ندارند و یا با رتبه های 5 الی 6 رقمی وارد دانشگاههای غیردولتی یا سطح پایین کشور شده اند. چگونه چنین افراد شکست خورده ای می توانند برای بچه های مردم نسخه موفقیت بپچیند.

صدا و سیما داد سازمان سنجش را هم درآورد

این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .