نمناک سرگرمیگوناگون خاموشی ساعت بیگ بن لندن + عکس
ساعت بیگ بن ، برج ساعت
حرکت عقربه های ساعت «بیگ بن» به عنوان یکی از پرجاذبه ترین دیدنی های جهان در قلب لندن، روز دوشنبه جهت انجام کارهای ضروری مربوط به تعمیر و نگهداری این ساعت، از حرکت بازخواهد ایستاد.

ساعت بیگ بن انگلیس برای چهار سال خاموش می شود

برج ساعت بیگ بن (به انگلیسی:Big Ben) بزرگ ترین و معروف ترین برج ساعت جهان است که در شهر لندن واقع است.

برج ساعت کاخ وست مینستر که در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان بریتانیا قرار دارد، به نام برج بیگ بن یا ساعت بیگ بن، شهرت جهانی دارد. در واقع، بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت هم به صدا در می آید.

برج ساعت بیگ بن، در بریتانیا، رسمأ به نام «برج سنت استفان کاخ وست مینستر»، شناخته می شود.

ساعت بیگ بن

ساعت بیگ بن خاموش میشود

مجلس عوام انگلیس امروز اعلام کرد ساعت بیگ بن در برج ساعت معروف ساختمان پارلمان این کشور به منظور تعمیر برای چهار سال خاموش خواهد شد.
پُتک هایی که در طول 157 سال گذشته، هر ساعت، زنگ حدود چهارده تنی ساعت بیگ بن را به صدا درمی آورد، قفل خواهد شد و صدای زنگ ساعت بیگ بن تا چهار سال آینده به گوش نخواهد رسید. با این همه زنگ ساعت بیگ بن برای حوادث و رویدادهای مهم مانند جشن های سال نو میلادی به صدا در خواهد آمد.
مسئولان اعلام کرده اند بر اساس برنامه ای طولانی مدت عملیات تعمیر و بهسازی اساسی ساعت بیگ بن به زودی آغاز خواهد شد. در این چارچوب قرار است جزء به جزء این ساعت اعم از چرخ دنده ها و عقربه ها و چارچوب فلزی تعمیر ونوسازی شود.
کاخ وست مینستر در کرانه رودخانه تیمز که ساختمان پارلمان انگلیس نیز در آن قرار دارد، از جمله میراث جهانی و یک جاذبه گردشگری بزرگ در انگلیس به شمار می رود و مسئولان از آحاد مردم دعوت کرده اند برای شنیدن آخرین زنگهای ساعت بیگ بن روز دوشنبه آینده در میدان اصلی مجاورت این محل تجمع کنند.

خاموشی ساعت بیگ بن لندن + عکس

خاموشی ساعت بیگ بن لندن + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف