نمناک اخبارعلمی ساعت و مواد درسی دوره دوم متوسطه اعلام شد
ساعت درسی پایه دهم ، ساعت درسی پایه دهم
معاون شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص تغییرات ساعت درسی و مواد درسی دوره دوم متوسطه توضیحاتی ارائه دادند.
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395

اعلام ساعت درسی دوره دوم متوسطه

احمد عابدینی در خصوص تغییرات ساعت و مواد درسی در مقطع دوم متوسطه گفت:در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و نظام برنامه درسی ملی، جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه در رشته های علوم تجربی، ریاضی- فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی از شاخه نظری و دروس عمومی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش تعیین می شود.
 
عابدینی با بیان اینکه عناوین رشته های تحصیلی و جداول دروس شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش، به تصویب کمیسیون برنامه درسی و تربیتی یا کمیته برنامه های درسی شاخه کاردانش رسیده است.
 
وی اظهار کرد:تدوین سرفصل ها و محتوای کتاب های درسی باید در چارچوب مفاد برنامه درسی ملی و متناسب با ویژگی های سنی، جنسیتی و علاقمندی دانش آموزان، تحولات محیطی و زمان اختصاص یافته به هر درس و با بهره مندی از یافته های معتبر علمی و پژوهشی انجام شود.
 
عابدینی یادآور شد:عناوین کتاب های درسی مطابق عناوین جداول دروس مصوب خواهد بود و در صورت نیاز، تغییر عنوان کتاب درسی، به تصویب کمیسیون برنامه درسی و تربیتی می رسد.
 
معاون شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد:در جدول عناوین درسی به مسائل تربیتی و مهارت های زندگی به صورت فعالیت های جانبی توجه شده است، هم چنین حدود 50 الی 100 ساعت نیز خارج از ساعت درسی کلاس و مدرسه در طول سال تحصیلی به فعالیت های کمک آموزشی نظیر پژوهش، مشاهدات مرتبط با دروس و مواردی نظیر آن درنظر گرفته شده است.
 
وی با بیان این که در کنار تقلیل ساعت درسی بعضی دروس چند درس به سیستم آموزشی اضافه شده گفت:در خوشه انسان و مهارت های زندگی، دروس هنر، تفکر و سواد رسانه ای در نظر گرفته شده که دو درس از این دروس به صورت انتخابی برای دانش آموزان انتخاب می شود؛ هم چنین در پایه دوازدهم درس مدیریت خانواده و سبک زندگی به صورت اجباری ارائه می شود.
 
وی افزود:در خوشه درسی دیگری درس انسان و سلامت، انسان و محیط زیست، سلامت و بهداشت گنجانده شده که درس انسان و محیط زیست اجباری در برنامه درسی دانش آموزان است.

ساعت و مواد درسی دوره دوم متوسطه اعلام شد

ساعت و مواد درسی دوره دوم متوسطه اعلام شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف