نمناک اخبارعلمی ساخت ساعت مچی اتمی با دقت 300 میلیون سال! + عکس
ساعت مچی ، اولین ساعت مچی
پس از ساخت دقیق ترین ساعت اتمی جهان، محققان بدنبال جذب سرمایه برای تولید تجاری نخستین ساعت مچی اتمی ساخته شده جهان هستند.

محققان موسسه ملی فناوری و استاندارد ها (NIST) به تازگی موفق به ساخت دقیق ترین ساعت اتمی جهان موسوم به NIST-F2 شده اند که در طی 300 میلیون سال حتی یک ثانیه هم عقب نمی ماند.

اولین ساعت مچی اتمی جهان
 
در کنار این ساعت اتمی فوق دقیق، محققان یک شرکت ساعت سازی در هاوایی بدنبال جمع آوری سرمایه برای تولید و عرضه تجاری نخستین ساعت مچی اتمی جهان هستند.
مشابه ساعت اتمی NIST-F2، این ساعت مچی از خواص فیزیکی پایه عناصر برای نگه داشتن زمان استفاده می کند.
این ساعت اتمی کوچک و قابل حمل با قلب اتمی سزیم 133 از باتری های معمولی قابل شارژ استفاده می کند و در هر هزار سال حتی یک ثانیه عقب نمی ماند.
 ایزوتوپ پایدار این ساعت اقدام به تولید پرتوهای مایکروویو با فرکانس قابل پیش بینی – 9,192,631,770 ارتعاش در هر ثانیه – می کند.
 نخستین ساعت مچی اتمی جهان، دقیق تر از هر نوع ساعت مچی بر روی زمین است و پس از تولید و عرضه تجاری، به قیمت چندین هزار دلار فروخته خواهد شد.
موسسه ملی فناوری و استانداردها (به انگلیسی:National Institute of Standards and Technology) مشهور به NIST، تاسیس 1911، نام یک سازمان دولتی علمی در آمریکا است.

ساخت ساعت مچی اتمی با دقت 300 میلیون سال! + عکس

ساخت ساعت مچی اتمی با دقت 300 میلیون سال! + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف