نمناک سرگرمیگوناگون ساعت عجیبی که 10 هزار سال عمر می کند + عکس
ساعت ، آیندگان
جف بزوس در توییتر خود از آغاز نصب تجهیزات ساعتی خبر داد که 42 میلیون دلار هزینه در پی داشته و قرار است 10 هزار سال عمر کند.

سرمایه گذاری هنگفت بزوس برای ساخت ساعتی که ده هزار سال عمر می کند

اقدامات ما چگونه بر روی آیندگان تاثیر می گذارد؟ نسل های آتی و نسل های بعدتر. این نوع تفکر درازمدت است که سازمان غیرانتفاعی "Long Now" در حال تلاش برای متوجه کردن مردم به آن است.حالا "جف بزوس"، بنیانگذار آمازون، اعلام کرده است که ساخت و ساز پروژه بلندپروازانه این سازمان که ساخت یک ساعت با عمر 10 هزار ساله است، با حمایت مالی وی آغاز شده است.این ساعت که در ارتفاع 152 متری نصب شده و انرژی خود را از چرخه گرمایی تامین می کند، به عنوان نمادی از تفکر بلند مدت ساخته می شود.

جف بزوس، مدیرعامل کمپانی آمازون و ثروتمندترین فرد دنیا که اغلب به دلیل عدم گشاده دستی در امور خیریه مورد انتقاد قرار می گیرد، در سال های گذشته ده ها میلیون دلار را صرف ساخت ساعتی نمادین کرده است.

این ساعت 10 هزار ساله برای اندازه گیری زمان طی سال ها و قرن ها به جای دقیقه ها و ثانیه ها طراحی شده است که یک بار در سال تیک می خورد.عقربه قرن شمار با گذشت هر قرن یک درجه به جلو می رود، و ساعت با گذشت هر هزار سال به صدا درمی آید.

ساعت

ساعت ده هزار ساله

هدف از این کار این است که به ما حساسیت بیشتری در مورد تاثیر تصمیماتمان بدهد و به عواقب درازمدت آنچه انجام می دهیم، فکر کنیم.با توجه به توییت "بزوس"، این ساعت توسط چرخه حرارتی شبانه روز تامین نیرو می شود و با نور خورشید ظهرگاهی هماهنگ خواهد شد.

همه قطعات این ساعت مکانیکی است.

این گروه تاکنون یک شفت عمودی به طول 152 متر را کار گذاشته است. این ساعت در تگزاس آمریکا نصب خواهد شد.

ساعت

آغاز ساخت ساعت 42 میلیون دلاری

پس از نصب قطعات مختلف و راه اندازی ساعت، امکان بازدید برای عموم مردم فراهم می شود، با این حال مشاهده این ساعت از نزدیک دردسرهای خاص خود را دارد چرا که فاصله آن از نزدیکترین فرودگاه چند ساعت است و علاوه بر این علاقمندان باید خود را برای 700 متر صعود از دره تا محل نصب ساعت آماده کنند.
ساعت بزوس
پیش از این نمونه های اولیه دیگری در مقیاس کوچک از این ساعت ساخته شده اما پروژه بزوس اولین طرحی است که در مقیاس واقعی پیاده سازی می شود.

ساخت یک ساعت با عمر 10 هزار ساله

ساعت عجیبی که 10 هزار سال عمر می کند + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف