در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک می توانید راز کند شدن حسگر اثر انگشت گوشی خود را مشاهده کنید.

ترفندی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

اسمارت فون ها یکی از اصلی ترین و بزرگترین صنعت های دنیا می باشد که دارای طرفداران متعددی می باشد و بیشتر به عنوان مغز دوم ما انسان ها هستند و جالب است بدانیم که این صنعت بنابر فناوری هایی که دارد و شاید هم اکنون برای ما جذابیت خاصی نداشته باشند، توانست در طی کمتر از یک دهه پیشرفت های بزرگی کند که شاید چنین پیشرفتی در دو دهه گذشته اتفاقی عجیب بود.

از مهم ترین فناوری های امروزی گوشی های هوشمند می توان به حسگر اثر انگشت اشاره کرد که با وجود پیشرفت چشمگیر این صنعت، باز هم کاربرانی که گوشی های مجهز به حسگر اثر انگشت دارند، خطاهایی را گزارش می کنند که شاید برای دنیای امروزه این صنعت بسیار خوشایند نباشد و کمی با خواندن این سری از خبرها احساس بدی داشته باشیم.

حسگر اثر انگشت گوشی

چگونه بفهمیم حسگر گوشی سالم است؟

اما نسل حسگرهای اثر انگشت در طول زمان توانست با پیشرفت روبرو شود. برای مثال در سری های اول این فناوری شاهد کندی هایی بودیم که برای عدم روبرویی با این کندی، حسگر اثر انگشت را غیرفعال می کردیم و از پین یا الگو استفاده میکردیم. اما این صنعت امروزه به بیشترین میزان ممکن پیشرفت کرده است و دیگر شاهد چنین چیزهایی نیستیم.

برای مثال نسخه جدید گوشی های پرچم دار با حسگر اثر انگشت جدید و بروزی تولید و عرضه شده اند که نام اختصاصی آنها " On Screen Finger print " یا " حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش " می باشد که قطعا نشانه ای از قدرت و پیشرفت سریع این نوع حسگرها در گوشی می باشند.

حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش

قابلیت " on screen fingerprint " در اسمارت فون های 2019

با این تکنولوژی دیگر شاهد وجود حسگر اثر انگشت در قاب پشتی گوشی نیستیم و این بی شک در زیبایی قاب پشتی موثر است! اما چگونه می توانیم از سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی مطمئن شویم؟ در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک می توانید روش های موثری را برای کشف این موضوع مطلع شوید.


علت کند شدن حسگر اثر انگشت 

1- تعداد زیاد اثر انگشت های ذخیره شده

برخی از ما برای سهولت هرچه بیشتر باز شدن گوشی توسط حسگر اثر انگشت سعی می کنیم تا بجای یک انگشت تعداد زیادی اثر انگشت را در آن ذخیره کنیم که این بی شک می تواند باعث کندی و عدم تشخیص هر چه بهتر این حسگر هوشمند شود.

چرا حسگر گوشی کند است

دلایل کندی حسگر اثر انگشت گوشی

به همین دلیل اولین توصیه ای که ما به شما برای رفع مشکل کندی این حسگر داریم، این است که شروع به حذف اثر انگشت های اضافی و ذخیره شده در گوشی خود کنید تا این گونه قدرت تشخیص و شناسایی این حسگر به بیشترین میزان ممکن افزایش یابد.


2- تست حسگر اثر انگشت با برنامه

اگر مشکل شما در مرحله اول برطرف نشد، توصیه می شود برنامه " FingerPrint Sensor Test " را با فشردن این لینـــــــــک از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب نمایید. بعد از نصب وارد برنامه مذکور شوید و شروع به تست حسگر اثر انگشت گوشی خود کنید.

برنامه تشخیص سالم بودن حسگر اثر انگشت

برنامه تست سالم بودن یا نبودن حسگر اثر انگشت

اگر در این تست حسگر اثر انگشت شما سالم بود، مشکل از جای دیگریست و اگر در تست حسگر اثر انگشت تشخیص داده نشد، نشان دهنده آسیب دیدن آن می باشد.


توجه 1 : اگر گوشی شما ساخت سال 2017 یا 2016 می باشد، لازم به ذکر است که در آن از حسگرهای نسل اول بکار رفته است که قدرت تشخیص آن بسیار کم و ضعیف می باشد. از این رو اگر با کندی ها و ضعف های متنوعی در اسمارت فون 2017 خود روبرو شدید، مشکل عادی می باشد و جای نگرانی نیست!

حسگر اثر انگشت گوشی های 2016 و 2017

دلیل کند بودن حسگر گوشی های 2016 و 2017


توجه 2 : اگر در روش دوم، حسگر گوشی شما شناسایی نشد، لازم بذکر است که گویا این حسگر بنابر دلیل ضربه و آسیب دیدگی در اثر افتادن گوشی بر روی زمین و.. کاملا غیر فعال شده است. از این رو شما هم می توانید آنرا به متخصصین این زمینه تحویل دهید تا آنها آنرا تغییر دهند. همچنین تعویض یا عدم تعویض آن در کاربرد دکمه هوم گوشی های سامسونگ تاثیر نخواهد داشت.

ترفندهایی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

ترفندهایی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی : امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
نظرات
وبگردی