نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده سالم ترین ظروف برای آشپزی کدامند؟
سالم ترین ظروف برای آشپزی ، ظروف سالم
امروزه استفاده از ظروف تفلون یا نچسب بسیار رواج داشته و تقریبا همه ما از این ظروف برای آشپزی استفاده می کنیم، بدون آن که بدانیم استفاده ی نادرست از این ظروف ممکن است آسیب زیادی به سلامتی ما وارد می کند.

ظروف آشپزی یکی از مهمم ترین رکن ها برای پخت غذا است اما چه ظروفی سالم ترین آنان هستند؟

 

در آشپزی سالم جنس و کیفیت ظرفی که در آن غذا پخته و می خورید،اگر از طعم و کیفیت غذا مهم تر نباشد، بی اهمیت تر هم نیست،پس در انتخاب ظرف غذایتان دقت کنید. متاسفانه امروزه بیشتر ظروف از جنس آلومینیوم، استیل و روکش تفلون هستند و تبادلی بین ظرف و غذا وجود ندارد و آهنی منتقل نمی شود و سالم ترین ظروف برای آشپزی ظروفی هستند که از جنس آهن بوده و روکش فلزی داشته باشند مانند ظروف استیل.

یک کارشناس فروش در رابطه با ظروف تفلون گفت:بر اساس آخرین تحقیقات، تفلون یک ماده سرطان زاست که احتمال بروز بیماری صعب العلاج را افزایش می دهد اما در ظروف آشپزخانه جدید از پوشش سراتونیوم، سیلیک و سرامیک و در ظروف جدیدتر از کربن و الماس صنعتی استفاده شده است.
 
سالم ترین ظروف برای آشپزی

مناسب ترین ظروف برای پخت غذا

 
 
میثم ولی خانی اظهار کرد:تابه ها و قابلمه های جدید باید از سازمان های معتبر جهانی مانند سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) مجوز بهداشت دریافت کنند زیرا ایمنی در آشپزی یکی از اصول غیرقابل پیش بینی در الگوی زندگی سالم است.
او با بیان اینکه روغن زیاد رمز خوشمزگی غذا نیست، گفت:عده ای به اشتباه تصور می کنند هر چه روغن غذا بیشتر باشد آن غذا لذیذتر است. در حالی که تنها کارآیی روغن افزایش دمای پخت و تسهیل عمل آوری غذاست.
این کارشناس فروش بر اساس قانون، حق خریدار است که از ضمانت نامه مدت دار محصولات خریداری شده استفاده کند و فروشنده موظف است به سبب جنسی که کارخانه مرجع آن در ایران وجود ندارد ضمانت ارائه دهد اما وقتی بستر عرضه استاندارد و قانونی اجناس در ایران وجود ندارد چگونه می توان این توقع به جای خریدار داخلی را برآورده کرد؟
ولی خانی با طرح این سوال که آیا تاکنون به دلیل توسعه مندی چین فکر کرده اید؟، خاطر نشان کرد:دغدغه یک صنعتگر چینی این است که محل کارش در طبقه پایین محل زندگی اش باشد تا بتواند ساعات بیشتری کار کند و صنعت جهان را در سیطره خود بگیرد. هر چند از این مساله نیز نمی توان چشم پوشی کرد که کارفرمای چینی ملزم به پرداخت بیمه برای کارگر خود نیست و به همین دلیل می تواند قیمت تمام شده محصول خود را نیز پایین تر عرضه کند.
ولی خانی گفت:امروز یک هفتم جمعیت جهان در چین زندگی می کنند؛ به طوری که می توان گفت اگر قوانین فیزیکی در جهان حاکم نبود زمین به یک سمت سنگینی می کرد. بنابراین چینی ها مجبور هستند برای ارتزاق همه جمعیت خود به شدت کار کنند؛ به طوری که در چین در هر زمان از شبانه روز همه بازارها و بانک ها باز است.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت زیاد به تنهایی رمز موفقیت چینی ها نبوده است، ادامه داد:آنها برای سال های بسیاری کارهای روان شناسانه و جامعه شناسانه روی خود انجام داده اند، در چین ارزش کار آکادمیک بیشتر ارج نهاده می شود.
ولی خانی تصریح کرد:برای یک وارد کننده جنس آسیای شرقی یا اروپایی مایه مسرت است اگر بتواند نمایندگی تولیدی آن جنس را در ایران تاسیس کند، چرا که هم از لحاظ تعداد نفر ساعت و هم از لحاظ کاریابی می تواند در جامعه خود مفید واقع شود، اما وقتی بازآوری سرمایه در تولید به نسبت واردات کمتر است چرا یک سرمایه دار باید اقدام به کار تولیدی کند؟

 

سالم ترین ظروف برای آشپزی کدامند؟

سالم ترین ظروف برای آشپزی کدامند؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 18
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 12 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف