نمناک اخبارجامعه زمان ورود سامانه بارشی جدید به کشور
سامانه بارشی ، سامانه بارشی جدید
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : 10 تیر 1398

ورود سامانه باشی جدید به کشور

ایسنا: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز (10 تیر) از وقوع توفان های تندری در مناطق شمالی، غربی و دامنه های شمالی البرز خبر داد. 

احد وظیفه اظهار کرد:طی امروز (10 تیر) با ورود یک موج بارشی روی دریای خزر بارندگی در استان های گیلان، مازندران و دامنه های شمالی البرز آغاز می شود و با شدت قابل ملاحظه ای طی امروز تا صبح فردا (11 تیر) ادامه دارد. 

وی ادامه داد:عبور این سامانه طی امروز (10 تیر) سبب وقوع توفان های تندری، رگبار باران، رعد و برق، تندباد شدید موقتی و افت دما در دامنه های شمالی البرز تا سواحل دریای خزر در گیلان، مازندران، گلستان و بخش هایی از استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و به تدریج از اواسط امروز در استان خراسان شمالی و به صورت ضعیف در شمال خراسان رضوی می شود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی امروز گستره بارش ها سراسر سواحل گیلان و مازندران و دامنه های شمالی البرز را در بر می گیرد، تصریح کرد:شدت بارش امروز (10 تیر) ابتدا در استان گیلان و بیشتر مناطق مازندران به ویژه در مناطق مرکزی و شرقی آن و بعد ازظهر علاوه بر این مناطق در استان گلستان پیش بینی می شود. 

به گفته وظیفه امروز (10 تیر) رگبار باران و رعد و برق در مناطق کوهپایه ای استان های گیلان، مازندران، گلستان و جاده های کوهستانی شمال البرز مرکزی می تواند باعث سیلاب های ناگهانی و موقت و در مناطق ساحلی باعث آبگرفتگی معابر و راه های مواصلاتی شود. 

وی افزود:با گذر این سامانه از اواخر امروز (10 تیر) از غرب سواحل خزر از ناپایداری های جوی کاسته می شود ولی تا اواسط فردا (11 تیر) در استان های مازندران، شرق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی و توفان های تندری ادامه دارد همچنین شدت بارش صبح فردا در استان مازندران است. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دریای خزر طی امروز و فردا (10 و 11 تیر) مواج و طوفانی است، گفت:کاهش دما در دو روز آینده در سواحل خزر به 5 تا 10 درجه سانتیگراد و در استان های جنوبی البرز مرکزی به 3 تا 5 درجه سانتیگراد می رسد.

باران پاییزی

وظیفه افزود:با عبور این سامانه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (12 و 13 تیر) در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد که در نوار شمالی افزایش 6 تا 10 درجه سانتیگرادی پیش بینی می شود. 

وی با بیان اینکه بعد ازظهر امروز (10 تیر) در استان های قزوین، البرز، قم، تهران، شمال مرکزی و سمنان سرعت وزش باد شمال غربی تشدید می شود، اظهار کرد:بیشنیه سرعت باد حدود 35 تا 50 کیلومتر بر ساعت برآورد می شود که در برخی نقاط موجب خیزش گرد و خاک موقت می شود همچنین از امروز تا چهارشنبه (10 تا 12 تیر) در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و رخداد گرد و خاک قابل پیش بینی است. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (11 تیر) کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (12 تیرماه) صاف گاهی وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور

زمان ورود سامانه بارشی جدید به کشور
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف