نمناک فرهنگ و هنرموسیقی ماجرای ازدواج “سامان احتشامی” و همسرش در دورهمی
سامان احتشامی ، مهمان برنامه دورهمی
“سامان احتشامی” نوازنده پیانو و آهنگساز کشورمان شب گذشته 4 اسفند 1396 مهمان برنامه دورهمی شد و با نواختن چند قطعه زیبا و صحبت از ماجرای ازدواج و اخراجش از مدرسه همه را غافلگیر کرد.
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1396

سامان احتشامی مهمان برنامه دورهمی شد

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 4 اسفند 1396 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در برنامه شب گذشته دورهمی میزبان سامان احتشامی نوازنده پیانو و آهنگساز کشورمان بود.

سامان احتشامی نوازنده پیانو و آهنگساز کشورمان حضور در برنامه دورهمی را با ارای یک قطعه زیبا آغاز کرد و با این کار و پیانویی که در استودیوی برنامه دورهمی بود همه را غافلگیر کرد.

ماجرای علاقه سامان احتشامی به پیانو

سامان احتشامی در پاسخ به سوال مهران مدیری که پرسید پیانو چطور وارد خانه شما شد گفت:مادرم به پیانو علاقه داشت و دوستی داشت که ما با آنها رفت و آمد داشتیم. پسر دوست مادرم پیانو داشت و وقتی ما به منزل آنها میرفتیم و من که آن زمان 5 یا 6 سالم بود یکبار پشت پیانو نشستم و آهنگی را زدم و استعداد من از آنجا شکوفا شد. مادر من معلم ریاضی بود ، طلاها و فرش خانه مان را فروختیم و یک پیانوی خوب خریدیم و من از آنجا به جایگاه امروزم رسیدم.

سامان احتشامی در ادامه صحبت هایش به شاگردی استادان بزرگی چون جواد معروفی , اسماعیل امین موید ، محمد سریر ، ایرج مهربخش و ... اشاره کرد.

سامان احتشامی

سامان احتشامی در برنامه دورهمی

مهران مدیری ضمن تعریف از استعداد های سامان احتشامی در موسیقی از افتضاح بودن درس این نوازنده کشورمان صحبت کرد و این باعث شد که سامان احتشامی خاطره ای از اخراج از مدرسه را تعرف کند.

اخراج سامان احتشامی از مدرسه

سامان احتشامی درباره علاقه نداشتن به درس و اخراج از مدرسه گفت:من اصلا به درس خواندن علاقه نداشتم و دانشگاهم 9 سال طول کشید ، حتی یکبار در دوران مدرسه با معلم فیزیکم کاری انجام دادم که از مدرسه اخراجم کردند و مادرم هرچه وساطت کرد فایده نداشت و حتی من را از منطقه هم اخراج کردند و من مجبور شدم در یک مدرسه شبانه درس بخوانم. وقتی در کلاس به هم کلاسی هایم نگاه میکردم همه جور آدم بین آنها بود از راننده تاکسی تا غیره و اتفاق جالب تر اینکه یک روز در کلاس نشسته بودم که دیدم همان معلم فیزیک وارد کلاس شد و من با هزار زور و زحمت در آن مدرسه ماندم و درسم را خواندم.

سامان احتشامی در ادامه صحبت هایش به سبک موسیقی ایرانی اشاره کرد و گفت :موسیقی دوران های مختلفی دارد که هرکس میخواد درباره آن بداند باید درباره همه این دوران ها بداند و همه کسانی که به پیانو علاقه مند هستند باید درباره موسیقی کلاسیک بدانند ولی من موسیقی کلاسیک را دوست نداشتم و برای همین تصمیم گرفتم موسیقی ایرانی را با موسیقی کلاسیک تلفیق کنم و تفکرم این است که من به عنوان یک ایرانی باید ایرانی بزنم و افتخار میکنم که با یک ساز فرنگی ، ایرانی میزنم و من دوست دارم لهجه فارسی را وارد دنیای موسیقی کنم و در این بخش از برنامه قطعه ای تلفیقی از موسیقی کلاسیک و فارسی که ساخته خودش بود را نواخت.

مهران مدیری از نوازنده کشورمان پرسید تو کودکی هم کردی ؟ یعنی چون از کودکی درگیر موسیقی شدی کودکی و بازی های کودکانه را هم تجربه کردی؟ سامان احتشامی در پاسخ به این سوال مجری دورهمی پاسخ جالبی داد :بله من هنوز هم کودکی میکنم و همین چند وقت پیش برای خودم یک تفنگ خریدم که خیلی جالب است و من خیلی اسباب بازی دارم و انواع ماشین های کوچک را در خانه داریم.

سامان احتشامی درباره درآمدش در دنیای موسیقی گفت :من از 14 سالگی که کارم را با همکاری دوستانم آغاز کردم باید پولی را به استودیو میدادیم تا اجازه دهد ما موسیقی را آنجا ضبط کنیم و بعد از ضبط آن اثر را به شرکت های پخش میفروختیم و از پول آن برای ثبت نام مدرسه و ضبط کار بعدی استفاده میکردیم . بعد ها من به فکر تاسیس یک شرکت پخش افتادم چون وقتی میخواستم اثر خودم را هم بخرم باید پول میدادم و این برایم غیرقابل هضم بود.

ماجرای عاشق شدن و ازدواج سامان احتشامی

سامان احتشامی در پاسخ به سوال مهران مدیری درباره عاشق شدن گفت :بله ، همسرم زمانی که 14 ساله بود شاگرد کلاسم شد و ماجرای ما از آنجا شکل گرفت. 16 سالگی همسرم با هم نامزد کردیم و 17 سالگی ایشان با هم ازدواج کردیم و الان 17 سال است که با هم زندگی میکنیم. مهران مدیری در تکمیل صحبت سامان احتشامی گفت :من از نزدیک شاهد زندگی سامان و همسرش بوده ام و واقعا زندگی پر از عشقی دارند و امیدوارم این عشق همیشه پایدار باشد و از مهمان برنامه درباره راز این تداوم پرسید که گفت:من و همسرم مکمل یکدیگر هستیم و اگر همسرم نباشد واقعا من نمیتوانم کاری را انجام دهم و مدیریت زندگی من دست همسرم است.

سامان احتشامی

سامان احتشامی و همسرش

سامان احتشامی در ادامه صحبت هایش گفت :من و همسرم فرزند نداریم اما دختر یکی از دوستان ما به نام رایا همیشه در منزل ما است و من عکس های زیادی با او دارم و همین باعث شده است که فکر کنند رایا دختر من است.

مهران مدیری در بخشی از صحبت هایش به شباهت سامان احتشامی به مارادونا اشاره کرد و سامان نیز ضمن تایید این موضوع گفت :بله من خیلی از چیزهایم شبیه مارادونا است.

سامان احتشامی در بخش پایانی برنامه درباره بزرگ ترین ترس زندگی اش گفت :من خیلی از سگ بزرگ میترسیدم اما الان دیگر خیلی نمیترسم و درباره حضور پررنگ در فضای مجازی گفت .

نوازنده معروف کشورمان در انتهای برنامه ضمن نواختن قطعه راز باغ که در 17 سالگی ساخته بود و بعدها به همسرش راز تقدیم کرد صحبت کرد و این قطعه را در برنامه اجرا کرد.

سامان احتشامی در بخش پایانی برنامه اولین صفحه گرامافون استاد جواد معروفی را که متعلق به دهه 30 بود تقدیم موزه دورهمی کرد.

سامان احتشامی از شباهت به مارادونا تا اخراج از مدرسه

ماجرای ازدواج “سامان احتشامی” و همسرش در دورهمی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف