نمناک اخبارجامعه علت حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی
سانحه اتوبوس ، واژگونی اتوبوس
سانحه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی در دست بررسی قرار گرفت و علت این سانحه مشخص شد.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396
بازدید : 6,130 نفر

بررسی دقیق سانحه اتوبوس دانش آموزان

کمیسیون عالی ایمنی راه ها نتایج اولیه بررسی سانحه اتوبوس دانش آموزان را منتشر کرد و از برخورد قاطع با عوامل مقصر این حادثه پس از بررسی های دقیق کارشناسی خبر داد.

کمیسیون ایمنی راه های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:«کمیسیون عالی ایمنی راه ها ضمن ابراز تأسف از سانحه واژگونی اتوبوس و عرض تسلیت به خانواده فوت شدگان به استحضار مردم عزیز می رساند در پی انحراف از جاده و واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان در ساعت حدود 3:45 بامداد دیروز جمعه در محور بندرعباس ــ داراب در 40 کیلومتری شهر داراب تیم کارشناسی کمیسیون عالی ایمنی راه ها از وزارت راه و شهرسازی در صحنه سانحه حضور یافته است.
کارشناسان اعزامی پس از بررسی ابعاد مختلف این سانحه از جمله بررسی صحنه و اتوبوس، مصاحبه با مصدومان و راننده و پلیس راه گزارش کامل را متعاقباً اعلام خواهد کرد.

بررسی اولیه اتوبوس توسط کارشناسان حاکی از آن است که اتوبوس پس از برخورد با کوله پل و ترکیدگی لاستیک جلو، کنترل از دست راننده خارج و پس از طی حدود 100 متر به پهلوی راست واژگون می شود.

همچنین بررسی ها در خصوص جاده مورد نظر بیانگر آن است که مقطع راه مستقیم و علایم و خط کشی مناسب بوده و سرعت اتوبوس هم ٨٦ کیلوتر بر ساعت بوده است. 

 سانحه اتوبوس

بررسی علت واژگونی اتوبوس دانش آموزان

بنابر این گزارش ارزیابی محل حادثه نشان می دهد اتوبوس بنا به دلایلی (خواب آلودگی راننده یا بنا بر اظهارات راننده انحراف از مسیر برای جلوگیری از عدم برخورد با ماشین روبه رو) از مسیر اصلی منحرف می شود و سرنشینان از کمربند ایمنی در طول سفر استفاده نکرده اند.

این موضوع در کمیسیون عالی ایمنی راه ها مورد بررسی و موشکافی قرار دارد و نتایج نهایی پس از بررسی های کارشناسی دقیق از طریق رسانه ها در اختیار عموم شهروندان قرار گرفته با عوامل مقصر برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

علت حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی

علت حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از تسنیم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف