نمناک سبک زندگیکار و زندگی معرفی سایتهای برتر کاریابی در قاره آسیا
کاریابی ، سایت کاریابی
گزارش پیش رو به معرفی پنج سایت برتر در حوزه کاریابی در قاره آسیا با تمرکز ویژه بر منطقه شرق آسیا،خاور میانه، کشورهای عرب حوزه خلیج و هند می پردازد.

آشنایی با سایت های برتر کاریابی در قاره آسیا

مقدمه :

در دنیای پرسرعت و رقابتی امروز، جستجو و یافتن حرفه مناسب، مانند بسیاری دیگر از جنبه های زندگی مدرن تحت تاثیر فضای مجازی و بسترهای آماده اینترنتی قرار گرفته است. سایتهای کاریابی متعدد با ارائه حجم فراوانی از اطلاعات و خدمات گوناگون، مسیر دستیابی به شغل ایده آل متقاضیان را به طرز بی سابقه ای تسهیل کرده و از طریق در اختیار قراردادن گزینه های متعدد پیش روی جویندگان، دامنه انتخاب وسیعی را برای متقاضیان فراهم می آورند. در عین حال، با توجه به گستردگی دامنه خدمات و اطلاعات ارائه شده در وبسایتهای کاریابی، و در صورت آشنایی نداشتن با نحوه استفاده بهینه و جستجو در این قبیل سایتها، این صنعت نیز همانند سایر خدمات می تواند تا حدودی برای مخاطب خود گیج کننده و واهمه انگیز باشد. با اینهمه، آموختن روشهای جستجو و آشنایی با چگونگی نحوه فعالیت این سایتها و شناخت نام های بزرگ و معتبر این صنعت که در سطح جهانی و منطقه ای به فعالیت می پردازند، می تواند تا حد زیادی از سردرگمی و اتلاف وقت فرد متقاضی کاسته و مسیر دستیابی به هدفشان را تسهیل نماید.

در حال حاضر، از طریق یک جستجوی ساده اینترنتی می توان متوجه جای خالی وجود مطالبی از این دست و عدم وجود اطلاعات کافی در زمینه معرفی و توضیح سایتهای کاریابی شد. در همین راستا و با توجه به اهمیت این موضوع، گزارش پیش رو از طریق نیازسنجی متقاضیان که عمدتا از ایران در سایتهای مزبور به جستجو می پردازند، به معرفی سایتهای برتر کاریابی قاره آسیا پرداخته و اطلاعات کلی در رابطه با پنج سایت برتر در این زمینه به تفکیک منطقه جغرافیای شامل کشورهای شرق آسیا، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و ایران را در اختیار مخاطبین قرار میدهد. 

JOBS IN JAPAN

سایت کاریابی
سایت Jobs in Japan  زیر مجموعه شرکت ژاپنی Spectrum Consulting Japan LLC به مدیریت پیتر لکنر و با ارزش خالص یک میلیون ین، معتبرترین سایت کاریابی در کشور ژاپن است. طراحی اولیه این سایت در سال 1998 و با ایده اولیه جمع آوری و معرفی 300-400 آموزشگاه فعال در ژاپن که به استخدام نیرو می پرداختند توسط جیمز گیبز آمریکایی انجام گرفت. در سال 1998، کتابچه ای 567 صفحه ای موردنظر به چاپ رسید که با استقبال گسترده مردم مواجه شد. در همان سال، نسخه اینترنتی سایت  Jobs in Japan نیز بر روی بستر وب قرار گرفت و کلیه اطلاعات منتشر شده در کتاب به وبسایت منتقل شد و در همان سال های ابتدایی، 500 موقعیت شغلی در سایت معرفی شد.
این سایت با بیش از 20 سال سابقه بصورت کاملا رایگان در دسترس جویندگان کار می باشد. در صفحه اصلی این سایت، لیست مشاغل در دو دسته بندی مشاغل پاره وقت و مشاغل تمام وقت دیده می شود. همچنین متقاضیان می توانند به تفکیک شاخه ی صنعتی، موقعیت شغلی، یا موقعیت جغرافیایی (شهر و استان) و یا از طریق نام شرکت مورد دلخواه به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. 
 
آدرس سایت :http://www.jobsinjapan.com
 

Gaijin Pot

سایت  Gaijin Pot زیر مجموعه شرکت ژاپنی Gplus Media در سال 2001 فعالیت خود را آغاز کرد. واژه Gaijin برگرفته از واژه ژاپنی به معنی «خارجی ها» می باشد. این سایت با هدف برآورده کردن نیازهای کاریابی افراد غیر ژاپنی ساکن در ژاپن راه اندازی شد. شرکت فوق بطور رسمی فعالیت خود را در تاریخ 12 فوریه سال 1999 آغاز کرده و به سرعت تبدیل به مرجع جویندگان شغل و صاحبان مشاغل شد و امروزه به رکورد بیش از 6 میلیون کاربر تنها در سال 2018 دست یافته است. شرکت Gaijin Pot شرکتی چندملیتی ست که کارکنان آن از بیش از 40 کشور جهان گردهم آمده اند.
 
این شرکت با هدف ارائه خدمات در پنج زیرشاخه مجزا
 
1.کاریابی در ژاپن:jobs.gaijinpot.com
2.تحصیل در ژاپن:study.gaijinpot.com
سایت های کاریابی
3.زندگی در ژاپن:apartments.gaijinpot.com
4.سفر به ژاپن:travel.gaijinpot.com
5.شناخت ژاپن:blog.gaijinpot.com
 
در دسترس مخاطبین قرار دارد. متقاضیان کاریابی می توانند با ارسال رزومه خود به این وبسایت، از طریق ثبت نام در سایت به جامعه بزرگ جویندگان کار پیوسته و از فرصت دیده شدن و انتخاب شدن توسط صاحبان مشاغل برخوردار شوند. در پایین تصویر مربوط به صفحه ثبت نام در سایت را مشاهده میکنید. درصورتیکه از قبل دارای اکانت در سایت LinkedIn و یا فیسبوک هستید میتوانید از اطلاعات اکانت خود جهت ورود به سایت استفاده نمایید.
 

Karpira

کاریابی آسیا
کاریابی بین المللی کارپیرا یکی از معدود شرکت های ارائه دهنده کلیه خدمات کاریابی در سطح بین المللی میباشد. این شرکت همچنین برنامه های کاریابی جامع و مشاوره منابع انسانی بی نظیر و کتابخانه گسترده ای شامل اطلاعات استخدامی را ارائه می کند.
کاریابی بین المللی کارپیرا یک آژانس فعال مستقر در ایران با فعالیت در سطح بین المللی و دارای همکاران بین المللی در حوزه های مختلف می باشد. حوزه فعالیت های گروه کارپیرا بیش از صدها کارفرما و میلیونها کارجو با فرهنگ های متنوع و چندین زبان زنده جهان را دربر می گیرد.
این مجموعه از طریق راهکارهای منحصر بفرد و مبتکرانه، ارزشهای بی نظیری برای مشتریان خود خلق میکند و با ایجاد و پرورش محیط های کاری خلاقانه، همواره در پی ارتقای روشها و کارکردهای خود است. تیم همکاران این مجموعه متشکل از کارشناسان و مشاوران حرفه ای مجرب و مطلع از سرتاسر دنیاست که دارای تجربیات و سوابق آموزشی و حرفه ای متنوع و گسترده ای می باشند. مجموعه کارپیرا دارای 8 دفتر در کشورهای المان، انگلستان، استرالیا، کانادا، لهستان، عراق، عمان و قطر است.
 
ویژگی های منحصر بفرد مجموعه کارپیرا شامل موارد زیر است:
 • ارائه گستره وسیعی از خدمات حرفه ای/مهاجرتی در اروپا، استرالیا، کانادا، آسیا به منظور یاری متخصصین در تحقق رویاهای شخصی و حرفه ای خویش
 • پیشرو و مبتکر در ارائه خدمات مرتبط به اشتغال/استخدام اتباع خارجی، ویزا و اجازه کار، اقدام برای بلوکارت
 • برطرف سازی موانع بر سر راه اشتغال و استقرار متقاضیان با استفاده از راهکارهای ویژه از طریق توسعه و بهره برداری از کلیه معافیت های حقوقی قابل اعمال، نه تنها در اروپا بلکه در آسیا، استرالیا و کانادا
 • دارای متخصصین مجرب در بیش از 20 کشور جهان
 • برنامه ریزی کلیه امور مرتبط به اشتغال و مهاجرت به گونه ای کار آمد و سریع
 • آشنایی کامل با پروسه های مهاجرتی و روش حل مشکلات و ضمانت نتیجه
حوزه های فعالیت کاریابی بین المللی کارپیرا شامل:
 • فناوری اطلاعات/مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی
 • نفت و گاز و پتروشیمی
 • کلیه شاخه های فنی مهندسی (مکانیک، شیمی، صنایع، برق، معماری، کنترل کیفی و غیره)
 • کلیه شاخه های پزشکی/پرستاری/پیراپزشکی
 • کلیه شاخه های بازرگانی، اقتصاد، مدیریت، هتل داری، توریسم و غیره
 • کلیه مشاغل حرفه و فنی و تکنیسین ها 
 • کلیه شاخه های علوم پایه
آدرس سایت :karpirajobs.com

Bayt

کاریابی
سایت Bayt جامع ترین سایت کاریابی در منطقه کشورهای عرب حوزه خلیج می باشد. مخاطبین این سایت عمدتا از کشورهای حوزه خلیج و کشورهای شمال آفریقا تشکیل شده اند. این سایت در سال 2000 راه اندازی شده و امروزه به سه زبان انگلیسی، عربی و فرانسوی در درسترس مخاطبین قرار دارد. نکته مهم این مجموعه «تعهد به منطقه» است که بعنوان شعار اصلی این سایت بکار می رود. مدیران این شرکت بر این باورند که با درک عمیق و نگاه محلی خود به ویژگی های خاص منطقه، برای متقاضیان کار در کشورهای حوزه خلیج و شمال آفریقا فرصتهای شغلی بی نظیری را فراهم می آورند. این مجموعه بیش از 35.100.000 سی وی از متقاضیان کار در سایت خود را در اختیار صاحبان مشاغل گوناگون قرار میدهد و بدین ترتیب دامنه گسترده ای از گزینه ها را برای ایشان فراهم می آورد. 
مجموعه بیت دارای 12 دفتر در ابوظبی، کویت، عمان، بیروت، قاهره، دوحه، دوبی، جده، منامه، مسقط، ریاض و سایر بخش های شرقی ست. وجود ده ها میلیون پرونده و همکاری با بیش از 40.000 سازمان و شرکت این مجموعه را به سازمانی چندملیتی بدل کرده که چشم انداز تبدیل شدن به نهاد خاور میانه ای که در سطح بین المللی فعالیت میکند را دارد.
همانطور که پیشتر ذکر شد صاحبان مشاغل این امکان را دارند که به جستجو در بانک اطلاعاتی این سایت از میان ده ها میلیون پرونده متقاضیان بپردازند. لذا متقاضیان می بایست جهت ایجاد پروفایل کاری خود، در سایت ثبت نام نموده و نسبت به بارگزاری مدارک خود اقدام نمایند.
عمده دسته بندی مشاغل موجود بر اساس رشته های مختلف شامل دسته بندی هایی همچون مشاغل اداری (461 مورد)، طراحی و هنر (438 مورد)،  مهندسی (1298 مورد)، اقتصاد (900 مورد)، توریسم (594 مورد)، منابع انسانی (459 مورد)، فناوری اطلاعات (1605 مورد)، تکنسین (17292 مورد)، مدیریت (1400 مورد)، بازاریابی و روابط عمومی (815 مورد)، فروش (1574 مورد)، تدریس و مشغل آکادمیک (580 مورد)، حسابداری و حسابرسی (609 مورد)، پزشکی و پرستاری (408 مورد)، حمل و نقل و لوجستیک (161 مورد)، کنترل کیفی (161 مورد)، ساخت و ساز (135 مورد)، معماری132 مورد)، نفت و گاز (41 مورد)، مشاوره (34 مورد)، و غیره می باشد.
این مجموعه همچنین دارای بخشی جهت خدمات نگارش و تنظیم سی وی برای متقاضیان بر اساس سطح تخصص و سابقه کاری افراد نیز هست. 
 
آدرس سایت :https://www.bayt.com/en/employers

Naukri

Naukri از جمله شناخته شده ترین و معتبرترین سایتهای کاریابی مختص کشور هند می باشد. این سایت با بیش از 46 میلیون شغل ثبت شده، روزانه 12.000 فایل رزومه از سوی متقاضیان دریافت میکند. این شرکت در اصل زیر مجموعه شرکت Infoedge در هند می باشد که در سال 1997 به ثبت رسیده است. دو سال بعد یعنی در سال 1999 سایت Naukri راه اندازی شده و از آن زمان تا کنون با 350 شرکت از سراسر جهان به همکاری مستمر پرداخته است. تعداد کارکنان این شرکت امروزه به مرز 1600 نفر رسیده و هرروز به گستره ی فعالیت هایش افزوده می شود.
امکان جستجو در این سایت بر اساس موقعیت مکانی، تخصص و حرفه، اهداف و چشم انداز کاری فرد، شرکت دلخواه و دسته بندی کلی مشاغل موجود است. در این سایت نیز، همانند سایر سایت های پیشین، فرد متقاضی می بایست از طریق صفحه ای که در زیر مشاهده میکنید ثبت نام کرده و اطلاعات فردی، تحصیلی و سابقه کاری خود را جهت ثبت در سایت ارسال نماید و بدین ترتیب امکان معرفی شدن به صاحبان مشاغل را برای خود فراهم آورد. 
 
آدرس سایت :https://www.naukri.com
کاریابی 

کاریابی و معرفی برترین سایت های کاریابی در قاره آسیا

این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .