سایپا

سایپا 13 خودرو جدید به بازار عرضه می کند

تاریخ انتشار : 5 آبان 1393کد مطلب : 9165زمان مطالعه : 2 دقیقه
عرضه 13 خودرو جدید از سوی سایپا به بازار خبری بود که مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا آن را مطرح کرد و گفت: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه های سنگین تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

مدیرعامل سایپا در آئین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با بیان اینکه وضعیت خودروسازها در یکسال گذشته با ثبات و رو به رشد بوده است گفت:در تولید خودروهای سواری رشد 40 درصدی و در تولید خودروهای تجاری و نیمه سنگین رشد 35 درصدی داشته ایم که به طور میانگین تولیدات ما 36 یا 37 درصد رشد داشته است و اواخر سال به افزایش 60 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته می رسیم.
وی اضافه کرد:برای جایگزینی محصولات فعلی سایپا پروژه های وسیع و بی سابقه ای داریم و حداقل 13 محصول جدید به بازار عرضه می کنیم.
مدیر عامل سایپا تصریح کرد:کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه های سنگین تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.
وی تاکید کرد:امسال همه خودورهای ما با استاندارد یورو 4 عرضه می شود و برای ارتقا به استاندار یورو 5 هم برنامه داریم.
وی اضافه کرد:متاسفانه خودروسازها در رعایت استانداردهای روز دنیا تعلل کردند که منجر به ابلاغیه های تکلیفی دولت شده است.
مدنی با بیان اینکه خودروسازها ظرفیت تولید 2 میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند و برای فروش بیشتر باید برنامه ریزی کنند گفت:یکی از روش های فروش استفاده از ظرفیت جایگزینی خودروهای فرسوده است که بازار ثابت تضمین شده ای برای سال های آینده دارد و به محیط زیست هم کمک می کند.
وی اظهار داشت:قبل از سال 57 که ما دانشجو بودیم نیز مسئله آلودگی هوا خیلی جدی بود و دلیل آن هم نقش بالای خودروهای کاربراتوری در آلودگی هواست چنانکه این خودروها 30 برابر خودروی معمولی آلودگی ایجاد می کنند.
مدیر عامل سایپا ادامه داد:خواهش می کنیم با کمک دولت جایگزین خودروهای فرسوده کاربراتوری و موتورسیکلت ها سرعت بگیرد؛ 60 هزار دستگاه برای شروع کار خوب است اما امیدواریم به دو تا سه برابر برای سال های آینده برسد.

سایپا 13 خودرو جدید به بازار عرضه می کند

1.453
این مطلب مفید بود ؟1538
برگرفته از جام جم نیوز - /م
وبگردی