نمناک اخباراقتصاد جزئیات جدید سبد کالا و یارانه نقدی اعلام شد
سبد کالا و یارانه ، سبد کالا
معاون رفاهی وزیر تعاون در رابطه با توزیع سبد کالا و یارانه نقدی 94 توضیحاتی ارائه دادند و از اختصاص سبد کالای امسال به 8 میلیون نفر خبر داد.
تاریخ انتشار : 22 مهر 1394

اخبار جدید از سبد کالا و یارانه نقدی 94

احمد میدری، معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فعلاً اعتبار سبد کالا تغییری نخواهد کرد، اظهار داشت:دولت از منابع موجود سبد کالا را به نیازمندان تقسیم خواهد کرد. 
وی افزود:فعلاً حدود دو میلیون نفر یا بیشتر از اقشار بالا و ثروتمند جامعه از دریافت یارانه حذف شدند و این اطمینان خاطر داده می شود که از 75 میلیون ایرانی، 6 میلیون نفر از طبقه پردرآمد جامعه حذف خواهند شد. 
میدری در پاسخ به این سؤال که قانون هدفمندسازی یارانه ها 5 ساله بوده و قاعدتاً باید تا آذر امسال ادامه داشته باشد، آیا همچنان به پرداخت یارانه ادامه خواهید داد یا خیر، گفت:فعلاً دولت تصمیمی بر قطع یارانه ها ندارد و ادامه آن در حیطه اختیارات دولت و مجلس شورای اسلامی است.
 
 
سبد کالا و یارانه

جزئیات جدید سبد کالا و حذف شدگان یارانه نقدی 94

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه سبد کالا هم برای 8 میلیون نفر در هر نوبت تخصیص داده می شود، گفت:افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند، مشمول این سبد بوده و فعلاً تغییری در اعتبار و تعداد این افراد ایجاد نخواهد شد. 
میدری در پاسخ به این سؤال که مرحله بعدی سبد کالا چه زمانی خواهد بود،گفت:مرحله بعدی در آینده اعلام خواهد شد و قطعاً بعد از ماه محرم انجام می شود. 
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا از محل منابع حاصل شده از حذف یارانه اقشار پردرآمد به اشتغال هم تخصیص داده خواهد شد یا خیر، حذف 2 میلیون نفر از یارانه بگیران در مقابل میزان پرداختی رقم ناچیزی است و تصمیم گیری درباره آن منوط به تصمیم گیری در هیأت دولت است. 
معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ادامه حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه تا سقف 6 میلیون نفر خبر داد که با استفاده از بانکهای اطلاعاتی با کمترین خطای موجود در وزارت رفاه انجام شود.

جزئیات جدید سبد کالا و یارانه نقدی اعلام شد

جزئیات جدید سبد کالا و یارانه نقدی اعلام شد
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 43
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 25 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف