نمناک سرگرمیآیا میدانید آیا میدانید تعداد کل ستاره ها در آسمان چقدر است؟
ستاره ، تعداد ستاره های آسمان
آیا تا بحال به این فکر کرده اید که تعداد ستاره های آسمان چقدر است؟پیش از اینکه به عددهای بزرگ برسیم بگذارید ببینیم که به کمک ابزارهای مختلف چه تعداد ستاره را می توان شمرد.

تعداد ستاره های آسمان چقدر است؟

وقتی در یک شب تاریک به آسمان پر ستاره نگاه می کنید، نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید که تعدادشان را نشمارید. با چشم غیر مسلح در مکانهای تاریک می توانید چند هزار ستاره را در آسمان ببینید.

از روی کره زمین با تلسکوپ های امروزی می توان بیش از 70 هزار میلیون میلیون میلیون ستاره معادل «عدد 7 و 22 صفر مقابل آن» را مشاهده کرد،دانشمندان اعلام کردند تعداد ستاره ها در آسمان شب نسبت به تعداد دانه های ماسه و سنگ در تمام بیابان ها و ساحل های کره زمین 10 برابر بیشتر است.

اخترشناسان بر اساس آخرین بررسی های خود اعلام کردند از روی کره زمین با تلسکوپ های امروزی می توان بیش از 70 هزار میلیون میلیون میلیون ستاره معادل «عدد 7 و 22 صفر مقابل آن» را مشاهده کرد. البته این عدد بر اساس محسابات علمی تخمین زده شده است و به همین خاطر پیش بینی می شود تعداد ستاره ها بیش از آن باشد.

دکتر «سیمون درایور» که مدیریت این مطالعه در دانشگاه ملی استرالیا را برعهده داشت توضیح داد:«حتی برای یک ستاره شناس حرفه ای که تمام عمر خود را صرف این مسئله کرده است، این عدد بسیار حیرت آور است».

ستاره

 

بدون تلسکوپ تنها می تواند 5 هزار ستاره را در تاریک ترین نقطه زمین مشاهده کرد و همچنین در شهرهای بزرگ که آلودگی نوری وجود دارد، حداکثر امکان مشاهده 100 ستاره برآورد شده است.

محققان استرالیایی در بررسی های اخیر خود با اندازه گیری میزان نوری که هر یک از کهکشان ها منتشر می کنند موفق شدند تعداد ستاره های موجود در آن را برآورد کنند. نتایج حاصر از این بررسی در آخرین «کنفرانس بین المللی انجمن ستاره شناسان» در سیدنی اعلام شد.

این محققان قطر هر سنگ ریزه در ساحل یا بیابان را نیم میلیمتر محاسبه کردند و در مجموع گفته شد اگر 20 عدد سنگ ریزه در کنار یکدیگر قرار بگیرند، جرمی با قُطر یک سانتی متر را تشکیل می دهند. بر این اساس 8 هزار سنگ ریزه در کنار هم یک ساتنی متر مربع را اشغال می کنند و مجموع شعاع سنگ ریزه هایی که داخل یک توپ فوتبال را پر می کنند 10.6 کیلومتر محاسبه می شود. با تمام این محاسبات و گمانه زنی ها گفته شده است که تعداد ستاره های آسمان از تعداد سنگ ریزه های کره زمین بیشتر است.

آیا میدانید تعداد کل ستاره ها در آسمان چقدر است؟

آیا میدانید تعداد کل ستاره ها در آسمان چقدر است؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از خبرگزاری فارس - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف