نمناک ورزشفوتبال خاطرات عجیب ستاره های فوتبال دنیا در ایران + تصاویر
ستاره های فوتبال ، ستاره های فوتبال دنیا
برخی ستاره های فوتبال به ایران آمدند و هیجان تماشای آنها بی نظمی به بار آورد تا جایی که آنها به مرز انفجار رسیدند.

عصبانیت ستاره های فوتبال در ایران

چند وقتی بیشتر نیست که سلفی بازها دنیا را به جایی ترسناک برای سلبریتی ها تبدل کرده اند اما حداقل در ایران چهره ها و نام های بزرگ دنیا فوتبال هیچ وقت روی آرامش ندیده اند و قربانی رفتارها وبرخوردهای متوقعانه و به دور از اصول حرفه ای شده اند.

اگر فکر می کنید که فوتبالیست ها به خاطر همین معروف می شوند، حرفتان درست است اما در ایران حاشیه های این معروفیت همیشه دردسر ساز بوده است؛ جایی که هیجان تماشای یک ستاره همیشه بی نظمی به بار می آورد و معمولا ستاره ها را به مرز انفجار می رساند. 

ستاره هایی که به ایران آمدند


پله
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 

اردیبهشت 1350 بهترین ستاره فوتبال دنیا به ایران آمد و رو به روی تیم منتخب تهران قرار گرفت. می گویند قبل از بازی آنقدر هواداران و حتی مسوولان برگزارکننده بازی پیراهن پله را کشیده بودند که عصبی شده بود. این عصبانیت وقتی با قضاوت افتضاح رضا موزون، دارو مسابقه رو به رو شد که تفهیم شده بود ساتوز نباید گل های بیشتری بزند و سه گل برزیلی ها در نیمه دوم را خطا و آفساید اعلام کرد. صدای پله دیگر درآمد و بعد از پایان مسابقه حاضر نشد پیراهنش را به بازیکنان ایرانی بدهد.
 


روبرتو کارلوس
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 

عصبانیت روبرتو کارلوس از دست خبرنگارهایی که در فرودگاه امام دور و برش ریخته بودند و آرامش ستاره فوتبال برزیل را در ساعت 4 صبح بهم ریخته بودند، یکی دیگر از خاطرات تلخی است که در ذهن ستاره های فوتبال ثبت کرده ایم. با این که ما ایرانی ها به خوش استقبالی و بدبدرقگی معروف ایم، اما در مورد روبرتو کارلوس در هر دو مورد قافیه را باختیم؛ در بازگشت روبرتو کارلوس از ایران، یکی از هواداران ایرانی فوتبال برزیل در فرودگاه امام، به کارلوس نزدیک شد و به او پس گردنی زد تا ستاره چپ پای سال های دور رئال مادرید با خشم ایران را ترک کند.
 


لوتار ماتئوس
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 

داستان حضور لوتار ماتئوس در برنامه ورزش از نگاه دو حاشیه های زیادی داشت. مدیر برنامه های او «س.س» که دختر یک پروفسور ایرانی است و رابطه اش با یکی از لژیونرهای ایران پیش از جام جهانی 2006 حاشیه های زیادی در رسانه ها درست کرده بود، لوتار ماتئوس بعد از گرفتن حدود 100 هزار یورو، از سوالاتی که درباره زندگی شخصی اش در برنامه تلویزیونی پرسیده شد، شکایت داشت. ضبط صحنه های شام خوردن ماتئوس هم باعث دلخوری ماتئوس شد که البته واکنش علی دایی را هم برانگیخت. در هر صورت لوتار هم به خاطر رفتارهای غیرحرفه ای با عصبانیت از ایران رفت.
 


مالدینی
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 

وقتی پیشکسوتان باشگاه آث میلان برای یک بازی دوستانه با پیشکسوتان پرسپولیس به ایران آمد، جمعیتی چندهزار نفری از عاشقان فوتبال ایتالیا خودشان را به فرودگاه رسانده بودند تا پائولو مالدینی بزرگ را از نزدیک ببینند. هواداران پائولو مالدینی از سر و کلوش بالا رفتند و او را کلافه کردند. اما ماجرایی که باعث شد این ستاره قید حضور در برنامه های عمومی را بزند، رفتار زشتی بود که در فرودگاه با او شد.
 


رائول
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 

در شرایطی که رائول در لحظه ورود به اهواز با خوشحالی در حال فیلمبرداری از هواداران ایرانی اش بود و به همراهانش می گفت باور نمی کرده در ایران این قدر هوادار داشته باشد، اما برخلاف لحظات اولیه، در ادامه سفر به هیچ وجه به دوستدارانش و پرچم ها و پیراهن هایی که نام رائول رویش نوشته شده بود، واکنش نشان نداد.

چند روز بعد، مدیر رسانه ای باشگاه قطری در مصاحبه ای گفت:«وقتی در اهواز داشتیم از اتوبوس پیاده می شدیم، اتفاقاتی افتاد که موجب دلخوری این بازیکن شد. فکر می کنم برای همین او ترجیح داد به هیچ درخواستی برای گرفتن عکس و دادن امضا جواب مثبت ندهد.»
 


فیگو
 
ستاره های فوتبال

ستاره های فوتبال در ایران

 حضور ستارگان منتخب جهان در ایران فرصتی بود تا بزرگ ترین ستاره های دنیا فوتبال را از نزدیک ببینیم؛ از کارلوس و فابیو کاناوارو تا ادگار داویدز. اما قطعا بزرگ ترین ستاره آن تیم، لوییز فیگوی پرتغالی بود.

شلوغی وحشتناک فرودگاه با عصبانیت کاناوارو و فرناندو هیرو همراه شد. از سمت دیگر شیفتگان لوییز فیگو به قدری برای عکس و سلفی روی سر فیگو ریختند و لباس های او را کشیدند که فوق ستاره سابق بارسلونا و رئال مادرید شروع به فریاد کشیدن کرد و اصرار داشت پاسپورتش را پس بدهند تا از همان جا سریع به پرتغال بازگردد! جمله اعتراضی فیگو عمق حادثه را نشان می دهد:«این چه وضعی است... الان ساعت خواب ماست و نباید این قدر معطل شویم.»

خاطرات عجیب ستاره های فوتبال دنیا در ایران + تصاویر

خاطرات عجیب ستاره های فوتبال دنیا در ایران + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از هفته نامه همشهری جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف