ستاره های فوتبال

ستاره های مشهور فوتبال جهان در قطر

کد مطلب : 20722زمان مطالعه : 3 دقیقه
ستاره های مشهور زیادی در فوتبال دنیا تا کنون در تیم های عربی قطر توب زده اند که از آنها می توان به باتیستوتا،روماریو و،گنزالس و ...نام برد.در این بخش فهرستی از اسامی 10 بازیکن مشهور جهان را که در تیم های قطر بازی کرده اند را مشاهده خواهید کرد.

ستاره های فوتبال دنیا در تیم های قطر

قطر با وجود اینکه تیم ملی مطرحی در جهان فوتبال ندارد اما ا توجه به ثروت زیادی که در این راه خرج می کند توانسته است تا کنون پای ستاره های مشهور فوتبال دنیا را به این کشور باز کند.روزنامه مارکا اسپانیا گزارشی را در رابطه با لیگ قطر از سال 2003 تا کنون را ارائه داد و اعلام کرد که لیگ قطر مهد ستاره های فوتبال دنیا است.

10 بازیکن مشهور که درلیگ ستارگان قطر بازی کردند به تریبت زیر هستند:

1- روماریو برزیلی از مشهورترین چهره هایی است که در لیگ ستارگان قطر بازی کرده است او یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ است. او 1000 گل به ثمر رسانده است و در سال 1994 به عنوان بهترین بازیکن سال جهان انتخاب شده است. او 70 بازی ملی دارد و 55 گل به ثمر رسانده است. وی در سال 2009 میلادی از فوتبال خداحافظی نمود، ولی روماریو در تیم السد بیش از سه ماه نتوانست در این تیم باشد زیرا با سرمربی وقت آن زمان مشکل داشت.

ستارگان مشهور فوتبال


2- فرناندو هیرو ستاره سابق تیم ملی اسپانیا و کاپیتان رئال مادرید بود او با 102 گل، گلزنترین مدافع تاریخ باشگاه رئال به شمار می آید او هم به لیگ قطر آمد و در سال 2003-2004 برای تیم الریان 19 بازی را کرد و سه گل را توانست به ثمر برساند.

ستارگان مشهور فوتبال


3- اشتفان افنبرگ بازیکن تیم ملی آلمان و باوارایی ها که افتخارات زیادی را به همراه بایرن مونیخ به دست آورده است هم در لیگ ستارگان در تیم العربی که بازیکن ملی پوش کشورمان اشکان دژاگه را در این فصل در ترکیب خود دارد، یک فصل بازی کرده است.

ستارگان مشهور فوتبال


4- پپ گواردیولا چهره نام آشنا برای تمام فوتبال دوستان بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا و مربی کنونی باوارایی ها هم در لیگ قطر در تیم الاهلی 34 بازی را انجام داده و همچنین در پایان این دوره مدتی مربی این تیم هم بوده است.

گفتنی است در این فصل دو بازیکن ایرانی به نام های مجتبی جباری و پژمان منتظری برای این تیم قطری بازی می کنند.

ستارگان مشهور فوتبال


5- مارسل دسایی فرانسوی که در باشگاهای میلان و چلسی بازی کرده است در پایان دوره فوتبالی اش در تیم الغرافه و قطر بازی کرده است گفتنی است که شجاعی در این فصل در تیم الغرافه توپ می زند.

ستارگان مشهور فوتبال


6- فرانک و رونالد دی بوئر برادران دوقلوی ملی پوش هلندی و عضو باشگاه بارسلونا هم هر دو در لیگ ستارگان قطر بازی کردند فرانک در تیم الریان و رونالد در تیم الشمال بازی کرده است.

ستارگان مشهور فوتبال


7- گابریل باتیستوتا ستاره سابق تیم ملی آرژانتین و عضو باشگاه رم ایتالیا هم در تیم العربی از سال 2003- 2005 بازی می کرد که با این تیم توانست قهرمان لیگ ستارگان و آقای گل آن فصل شود.

ستارگان مشهور فوتبال


8- رائول گنزالس ستاره تیم ملی اسپانیا و اسطوره باشگاه رئال مادرید هم دو فصل در تیم السد قطر بازی کرده و تمام قهرمانی ها را با این تیم کسب کرده است و پس از آن به لیگ امریکا پیوسته که اکنون هم آنجا بازی می کند.

ستارگان مشهور فوتبال


9- سرخیو گارسیا بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا به تیم الریان قطر پیوسته و هم اکنون هم در این تیم بازی می کند.

ستارگان مشهور فوتبال


10- ژاوی هرناندز کاپیتان سابق کاتالان ها که اکنون در تیم السد قطر بازی می کند اولین گل خود را برابر تیم مسیمیر که نوری را در ترکیب خود دارد به ثمر رساند.

ستارگان مشهور فوتبال
 

ستاره های مشهور فوتبال جهان در قطر

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
برگرفته از فارس - /ف
نظرات
وبگردی