نمناک دنیای مدگوناگون چرا سحر دولتشاهی این لباس را برای کن انتخاب کرد؟ + تصاویر
سحر دولتشاهی ، عکس جدید سحر دولتشاهی94
سحر دولتشاهی به همراه مهتاب کرامتی و عوامل دیگر فیلم وارونگی نمایندگانی از ایرانی بودند که روی فرش قرمز جشنواره کن 2016 ایستادند.
بازدید : 27,877 نفر

چه شد که سحر دولتشاهی با این لباس به جشنواره کن رفت؟

بهنام بهزادی کارگردان، سحر دولتشاهی، علی مصفا، علی رضا آقاخانی، رویا جاویدنیا و ستاره پسیانی در مراسم فرش قرمز «وارونگی» در کن شرکت کرده اند.سحر دولتشاهی با لباسی حریر و بلند نظر بسیاری از طراحان را به خود جلب کرد. 

شصت ونهمین دوره جشنواره فیلم کن در حال برگزاری است، اما امروز برای ما ایرانی ها، این جشنواره لطف دیگری داشته است. عوامل فیلم «وارونگی» روی فرش قرمز رفتند تا یکی از نمایندگان سینمای ایران در جشنواره کن امسال باشند. «وارونگی» در بخش نوعی نگاه این جشنواره شرکت کرده است.

سحر دولتشاهی

بازیگران ایرانی در جشنواره فیلم کن

رویا جاویدنیا را در عکسی که سایت رسمی جشنواره کن منتشر کرده، در سمت چپ تصویر می بینیم. بازیگر نقش «هما» در فیلم که با لباسی روشن و با شال دیده می ود؛ خلاف قاعده بازیگران زن ایرانی که اغلب از کلاه در جشنواره های بین المللی استفاده می کنند. رویا جاویدنیا لباسی راحتتر نسبت به سحر دولتشاهی دارد. مدل لباس او که پیراهن ساده با پارچهای طرحدار و ظریف به همراه شلوار بسیار گشاد است، با تجهیز به نوعی هارمونی رنگی یکدست و ملایم، برای این مراسم بسیار قابل قبول جلوه کرده». ملکی اما درباره شیوه بستن شال او معتقد است که میتوانست با نظمی همراه باشد.

کنار دست جاویدنیا، ستاره پسیانی را با کت و شلواری تیره میبینیم که نقش سودابه را در «وارونگی» ایفا کرده. ستاره پسیانی کت و شلواری کاملاً طراحیشده به تن دارد؛ کت و شلواری کاملاً رسمی که شاید مناسب یک مراسم خارجی باشد، اما قطعاً نمیتوان آن را در یک مراسم رسمی در داخل ایران به تن کرد. یقه و سرشانه سمت چپ لباس او و ایجاد فرم بریدهبریده در یقه، کت او را از سادگی خارج کرده و حالتی استوارتر به آن داده و وجود برشها و زاویههای مثلثی شکلگرفته در لباس در کنار مشکی بودن آن، کمی نمای خشن به لباس بخشیده است.

چرا سحر دولتشاهی لباس بلند برای جشنواره کن انتخاب کرد

لباس سحر دولتشاهی نیز، انتخابی هوشمندانه است. سحر دولتشاهی پیراهن کاملاً ساده از جنس حریر دارد؛ پیراهنی که همچنان که مناسب یک مراسم رسمی خارجی است، پوشش کامل نیز دارد. گشادی و بلندی لباس همچنان که به عنوان مدل لباس انتخاب شده، به نوعی پوشیدگی را به خوبی در خود حفظ کرده، و انتخاب جنس حریر آن را از یک لباس ساده و معمولی، جدا کرده است.

اما مردان چطور؟ بهنام بهزادی، علی مصفا، علی رضا آقاخانی و در کل مردان این فیلم، همگی هم شکل و هم استایل اند و کاملا متناسب با قواعد رسمی جشنواره کن.

سحر دولتشاهی

عکس بازیگران و سحر دولتشاهی در کن

در تصویری دیگر که سایت جشنواره منتشر کرده، عوامل فیلم را لحظاتی پیش از اکران در داخل سالن، به همراه کتایون شهابی، داور جشنواره میبینیم.

عوامل فیلم وارونگی

عوامل فیلم وارونگی و سحر دولتشاهی

 

عوامل فیلم وارونگی و سحر دولتشاهی

«وارونگی»، پیش از این در اولین نمایش خود در جشنواره فیلم فجر، سال گذشته به نمایش درآمد و البته نتوانست در هیچ رشته ای کاندیدا شود.

تا چند روز دیگر نوبت به حضور عوامل فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در فستیوال کن می رسد؛ جایی که همه منتظرند ستاره های بی چون وچرای این روزهای سینما یعنی ترانه علی دوستی و شهاب حسینی در یک قاب شیک و آراسته کنار هم ببینند.

تیپ متفاوت سحر دولتشاهی در جشنواره کن فرانسه

سحر دولتشاهی بازیگر ایرانی در فرش قرمز جشنواره فیلم کن فرانسه

او با فیلم «وارونگی» شرکت کرده است.

سحر دولتشاهی

لباس سحر دولتشاهی در جشنواره فیلم کن

سحر دولتشاهی

تیپ سحر دولتشاهی در جشنواره فیلم کن

مهتاب کرامتی، سحر دولتشاهی و چند هنرپیشه دیگر در جشنواره فیلم کن

"جشنواره کن" یکی از بزرگترین رویدادهای سینمایی جهان است و محلی برای نمایش فیلم هایی از تمامی ژانرها از جمله مستند به شمار می آید، در این بین سینماگران از سرتاسر جهان برای رقابت با یکدیگر در جشنواره کن حاضر می شوند، سحر دولتشاهی و علی مصفا برای فیلم وارونگی به کارگردانی بهنام بهزادی در این جشنواره حاضر شدند.

البته برخی از هنرپیشه ها کشورمان با حجابی نامتعارف در این جشنواره حاضر شدند که دور از فرهنگ ایرانی و اسلامی است؛ از هنرمند ایرانی انتظار می رود نماینده فرهنگ غنی کشورمان در هر نقطه ای از جهان باشد.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی، علی مصفا و بهنام بهزادی در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن

سحر دولتشاهی

مهتاب کرامتی در جشنواره فیلم کن

سحر دولتشاهی

مدل لباس زیبای سحر دولتشاهی جشنواره فیلم کن فرانسه

سحر دولتشاهی ، لباس سحر دولتشاهی و بازیگران زن در کن 2016

چرا سحر دولتشاهی این لباس را برای کن انتخاب کرد؟ + تصاویر
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 45
برگرفته از خبرنگاران - عصر ایران - مدآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 33 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف