دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه مدارک ثبت نام و مبلغ جریمه سربازان غایب + جدول
خرید سربازی ، ثبت نام سربازی
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام سربازان مشمول غایب و فراری و همچنین مبلغ جریمه از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اعلام شد.
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1393
بازدید : 6,602 نفر

حدود دو ماه پیش بود که خبر خرید سربازی مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت داشته اند تبدیل به یکی از پرطرفدارترین خبرها به ویژه برای سربازان غایب شد و حالا چند روزی می شود که زمان عملی شدن این تصمیم فرا رسیده است. 

برهمین اساس، سازمان وظیفه عمومی ناجا همزمان با طی مراحل تصویب لایحه بودجه سال 94 درمجلس شورای اسلامی ازتاریخ 15 بهمن ماه امسال تا 15 اسفندماه امسال اقدام به ثبت درخواستهای مشمولان غایبی که بیش از 8 سال غیبت داشته و تاکنون نیز تعیین تکلیف خدمتی نشده اند، نموده است. 
بر همین اساس متقاضیان ثبت نام باید در مهلت در نظر گرفته شده در ساعات کاری به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند. برای آگاهی از مراکز پلیس+10 می توانید به لینک http://dafater.epolice.ir/Default.aspxمراجعه کنید.
به گفته سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، حدود یک میلیون و 500 هزار سرباز غایب که بیش از 8 سال غیبت نموده وخواستار استفاده ازاین طرح هستند ظرف مدت یکماه، باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند، درغیر این صورت فرض برآن خواهد بودکه این افزاد می خواهند برابر مقررات به خدمت اعزام شوند، همچنین لازم به ذکر است که این فرصت به هیچ عنوان قابل تمدید نیست. 
این مقام مسئول در سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت نام گفت :اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان خوددر صورت متاهل بودن، مدارک مورد نیاز به هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی برای ثبت درخواست است. 
 
خرید سربازی
 
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد :مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشترمی توانند به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir  مراجعه و در جریان اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند . 
 شایان ذکر است که اطلاع رسانی لازم در سیر مراحل کاری ازطریق سامانه پیامک یا دیگر سامانه های مربوطه صورت میگیرد و نیازی به مراجعه حضوری نیست. 
 محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص قیمت تعیین شده برای ثبت نام، براساس مصوبه این  کمیسیون میزان جریمه برای غایبان زیر دیپلم 10 میلیون، دیپلم 15 میلیون، فوق دیپلم 20 میلیون، لیسانس 25 میلیون، فوق لیسانس 30 میلیون، دکترای غیرپزشکی 35 میلیون، دکترای پزشکی 40 میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون است. 
 وی ادامه داد:همچنین به ازای هر سال غیبت بیشتر از هشت سال، 10 درصد به مبلغ جریمه افراد اضافه شود، این در حالی است که مشمولان باید توجه داشته باشند که غیبت بیش از شش ماه نیز یک سال محسوب خواهد شد. همچنین مصوب شد که برای مشمولان متأهل 5 درصد تخفیف در نظر گرفته شود، علاوه بر این مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند نیز 5 درصد از مجموع جریمه شان کم می شود. 
 فروش خدمت سربازی با اما و اگرهای فراوانی مواجه شد، از یک طرف عده ای که مشمول این طرح هستند ولی پول کافی برای بهره مندی از این فرصت را ندارند، اجرای این طرح را نوعی بی عدالتی تلقی می کنند اما از سوی دیگر شاهد صف های طولانی در مقابل دفاتر  خدمات الکترونیک انتظامی متشکل از کسانی هستیم که توانایی پرداخت هزینه های اعلام شده را دارند.

مدارک ثبت نام و مبلغ جریمه سربازان غایب + جدول

مدارک ثبت نام و مبلغ جریمه سربازان غایب + جدول
4.226
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 22 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف