نمناک اخبارجامعه جزئیات محرومیت های سربازان غایب اعلام شد
سربازان غایب ، سربازان غایب و فراری
اجرای قانون برخورد با سربازان غایب خدمت وظیفه عمومی در دستور کار سازمان وظیفه عمومی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1394

محرومیت های سربازان غایب

سرهنگ علیدوست اظهار داشت:در راستای اجرای قانون طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و اعمال محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی برای این دسته از افراد در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
وی گفت:این سازمان با ابلاغ مواد قانونی 10، 58، 62، 63و 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی مبنی بر برخورد با مشمولان غایب و سازمان ها و افراد به کارگیرنده آنان به استانداری و فرمانداری های استان های سراسر کشور اجرای طرح مزبور را آغاز کرد.
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود:در ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی هر گونه استفاده از تسهیلات دولتی مانند اخذ گواهینامه رانندگی، دریافت وام، کسب پروانه کار، کاندیدا شدن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، قراردادی و روزمزد) منوط به روشن شدن وضعیت خدمتی افراد ذکور است.
وی خاطر نشان کرد:برابر این قانون متخلفان از مقررات به محاکم قضایی معرفی می شوند، مجازات این گونه افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز طبق قانون بودجه سالانه و نرخ اعلامی دولت است و بار دوم علاوه بر جریمه فوق، سه ماه انفصال از خدمت و برای بار سوم و بالا تر انفصال از خدمات دولتی است.
سرهنگ علیدوست یادآور شد:طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، نیروی انتظامی موظف است در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب اقدام کند و باید همه نهاد ها و دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و غیر دولتی همکاری لازم را به عمل آورند.
وی با تاکید بر ماده های 62، 63 و 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی گفت:براین اساس استخدام مشمولان در وزارتخانه ها و موسسات وابسته به دولت و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم یا پایان خدمت، ممنوع است و افراد خاطی به محاکم قضایی معرفی می شوند.

سربازان غایب ، جزئیات محرومیت های سربازان غایب و فراری

جزئیات محرومیت های سربازان غایب اعلام شد
:
امتیاز : 2.3 تعداد رای : 15
برگرفته از پایگاه خبری سازمان وظیفه عمومی ناجا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 7 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف