سردردهای یک طرفه
سردردهای یک طرفه متوقف نمی شود و باعث ایجاد درد در یک سمت صورت و یا سر می شود.اگر درمان مناسب انجام شود، بیشتر افراد تقریبا به طور کامل بهبود می یابند.

آشنایی با دلایل سردرد های سمت راست و راه های درمان آن

در حالی که سردرد می تواند ناراحت کننده باشد، بعید است که علت آنها "درد مغزی" باشد. مغز و جمجمه انتهای عصبی ندارند، به طوری که آنها به طور مستقیم باعث درد نمی شوند. در عوض، طیف وسیعی از عوامل از عدم خواب کافی تا کافئین می تواند باعث سردرد شود.

سردرد ها انواع مختلفی دارند که به دلایل متعددی ایجاد می شوند که از انواع آن ها می توان به میگرن ، سردرد تنشی ، سردرد خوشه ای ، سردرد سینوسی ، سردرد پشت گوش ، سردرد یک طرفه مانند سردرد سمت چپ سر و سردرد سمت راست سر اشاره کرد.

در این مقاله بیشتر با دلایل و راه های درمان سردرد سمت راست سر آشنا می شویم.​

 سردردهای یک طرفه

علت سردردهای یک طرفه

این درد ممکن است با علائم دیگری از قبیل احساس خستگی، حالت تهوع و اختلالات بینایی همراه باشد.
هر سال تقریبا 50 درصد بزرگسالان دچار سردرد می شوند و این عارضه از شایع ترین مشکلات جسمی در میان افراد است.
اما سوال این است که چه عواملی موجب بروز سردرد در ناحیه راست سر می شوند؟ سردردهایی که با بروز درد در سمت راست سر خود را نشان می دهند می توانند از عوامل مختلفی ناشی شوند که یکی از آن ها مشکلات عصب شناختی است.
عارضه های عصب شناختی موجب بروز درد در یک سمت سر می شوند. از جمله این مشکلات می توان به نورالژی اکسی پیتال، آرتریت گیجگاهی و نورالژی عصب سه قلو اشاره کرد.
همچنین مصرف برخی از انواع داروهای تجویزی یا بدون نسخه نیز می توانند با عارضه جانبی سردرد همراه باشند. مصرف بیش از حد داروهایی همچون استامینوفن، آسپرین و ایبوپروفن می تواند موجب سردرد شود.
به علاوه آلرژی ها، خستگی، ضربه به سر، عفونت ها از جمله عفونت سینوس ، تغییر در سطح قند خون و تومورها هم می توانند موجب احساس درد در تمامی نقاط سر یا یک سمت آن شود.

سردردهای یک طرفه

علائم سردردهای یک طرفه 

بیش از 300 نوع سردرد وجود دارد که حدود 90 درصد آن ها دلیل مشخصی ندارند. هرچند، میگرن یا سردرد خوشه ای موجب درد در سمت راست سر می شوند. همچنین سردردهای تنشی در برخی از افراد با بروز درد در یک سمت سر همراه هستند.
بسیاری از انواع سردردها به خودی خود قابل درمان هستند اما اگر افراد به طور مرتب دچار این عارضه شوند باید به پزشک مراجعه کرده تا علت آن مشخص شود.

علل دیگر سردردهای یک طرفه 

علل جدی تر سردردها که تنها در یک طرف ممکن است رخ می دهد عبارتند از:

  • تروما

  • آنوریسم

  • تومورها، که می تواند خوش خیم یا بدخیم باشند

فقط یک پزشک می تواند علت سردرد شما را تشخیص دهد.

در موارد نادر، سردرد می تواند یک عارضه اورژانسی باشد. اگر سردردی دارید که پس از یک ضربه همراه با هر یک از علائم زیر است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید :

 سردردهای یک طرفه

عارضه جانبی سردردهای یک طرفه

  • گرفتگی گردن

  • ضعف

  • از دست دادن بینایی

  • دوبینی

  • درد در نزدیکی شقیقه های شما

  • افزایش درد در هنگام حرکت یا سرفه

اگر سردرد شما ناگهانی و شدید باشد، یا شب ها شما را از خواب بیدار کند، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.

علت سردردهای یک طرفه و راههای درمان آن چیست؟

3.445
این مطلب مفید بود ؟3114
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا - اینفو سلامت / ر
نظرات
وبگردی