نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها نقش میکروب های دهان در سردرد های میگرنی
سردرد های میگرنی ، میکرب های دهانی
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد در دهان و سیستم گوارشی مبتلایان به سردردهای میگرنی سطح بالاتری از میکروب ها وجود دارد.

ارتباط میکروب های دهان با بروز سردرد های میگرنی

می گویند سری که درد می کند دستمال نمی بندند، اما ما می گوییم سری را که درد می کند، با ید دستمال بست. البته منظورمان از دستمال بستن، رعایت اصولی با تغییر سبک زندگی بویژه از طریق تغییر الگوی غذایی است. در این بررسی مشخص شد مبتلایان به میگرن نسبت به افرادی که از این بیماری رنج نمی برند از میزان بالاتری میکروب های کاهنده نیترات برخوردارند.

«آنتونی گونزالز» محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا گفت:پیشتر این ایده مطرح بوده که مصرف برخی خوراکی های خاص همچون شکلات و غذاهای حاوی نیترات موجب بروز سردردهای میگرنی می شوند. همچنین تصور می شود بین میکروبیوم بدن و نوع خوراکی های مصرفی فرد ارتباط وجود دارد.

همچنین اگرچه محققان در این بررسی به وجود رابطه بین میکروبیوم بدن و نوع خوراکی های مصرفی پی برده اند، ارتباط علت – معلولی بین آن دو تایید نشده است.

سردرد های میگرنی

سردرد های میگرنی

محققان آمریکایی همچنین اظهار داشتند:لازم است بررسی های بیشتری برای مشخص شدن ارتباط بین میکروب ها و میگرن انجام شود و این امکان وجود دارد نتایج چنین تحقیقاتی به درمان های جدید برای سردردهای میگرنی منجر شود.

نقش میکروب های دهان در سردرد های میگرنی

نقش میکروب های دهان در سردرد های میگرنی
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف